Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Boj s policisty a novým systémem - zpochybnění radarů


Honza
23.05.2014 v 06:59
Nějak mi uniká smysl Vladovy poznámky, jaký nekvalifikovaný názor myslíš?

vlado
22.05.2014 v 11:15
Zákon č. 505/1990 Sb., o metrologii, ve znění pozdějších předpisů v § 11 odst. 4 stanovuje: \"... U měřidel, pokud jsou používána za okolností, kdy nesprávným měřením mohou být významně poškozeny zájmy osob, je poškozená strana oprávněna vyžádat si jejich ověření nebo kalibraci a vydání osvědčení o výsledku.\" Tolik znění zákona. Na tom nemůže pranic změnit nekvalifikovaný názor nejen npor., ale ani majora PČR...

Jindra
29.10.2007 v 13:06
Blábol nad blábol.. ale ze všech stran. Někdy, tak před deseti lety, jsem jel z KV směr Praha. Cestou mě na rakovnicku změřili, mnohem více než jsem jel. Chtěli 300 Kč. Požádal jsem tedy o snímek z radaru. Prý "samozřejmě, na to máte právo, ale musíte chvíli počkat, jen co dojede kolega s tím měřícím vozem" Ten po příjezdu řekl tomu druhému něco v duchu "vždyť přece víš, že ten radar není vybaven záznamem" Tak jsem chtěl kalibrační protokol. Světe div se - měli (ověřenou kopii) a byl platný!!! A předkládali mi ho s komentářem, že byli proškoleni, že ho musí mít a že řidič má právo jej na požádání vidět. Skončilo to ale i tak jejich hroznou ostudou, samozřejmě nezaplacením, následně doručeným "modrým" dopisem s poštovní poukázkou na 500 Kč. Po prověření na dopravce jsem je utloukl argumenty, poslal jsem jim decentně napsaný dopis o způsobech vyšetřování zpátky s žádostí o prošetření a stanovisko zpátky. Marně čekám dodnes. Policajty nemám rád z principu. Bohužel mi pořád připomínají ono lidové slovenské: Nestrachuj sa, Janko, keď budeš vo škole hlúpý, budeš drotárom. Keď ťa nevezmú, budeš žandárom... (Znalci slovenské gramatiky nechť prominou případné chyby) Ten dopis s číslem jednacím mám schovaný dodnes.

Raziel
30.05.2007 v 21:17
to nechápu já musim mít na v autě sebou kupu papíru (tachničák, řidičák, pojistku a kdoví co ještě) a oni NEMUSÍ mít prukaz kalibrace když me na základě udaju z něj získaných chcou pokutovat??? kdyby to bylo jenom informativní tak by to mít (třeba) nemuseli ale když se ze to platí a berou body??? a já jim to MUSIM ukázat papíry a oni me NÉÉÉ??? a to placení té kontroly si vymyslely proto aby to nikdo nechtěl otestovat...

M.
09.05.2007 v 11:27
Koukam, ze PCR si zase vyklada zakony "po svem". Stejne jako nedavne zabavovani "zakazane" munice - zakazane podle nich - nikoliv podle zkusebny zbrani a streliva, ktera ma k rozhodnuti o vhodnosti zbrani vysadni pravo.

karambol
19.04.2007 v 00:49
Ten hoax je stejne divný jako ta odpověď odporníka. Mimochodem, ověřené kopie občanského průkazu není povoleno dělat a žádný notář vám to neudělá.

vojtech
20.03.2007 v 15:14
Ja sem kalibraci silnicniho merice rychlosti provadel a policiste je MUSI mit u sebe kdyz chteji vybyrat pokuty. Je to fakturacni meridlo!

morfos
27.11.2006 v 20:17
Taky mi ta odpoved prijde docela zmatena. Moc nerozumim tomu, ze kdyz clovek nema pravni narok na ten doklad o metrologickem overeni, tak z toho plyne, ze nemusi souhlasit s projednanim prestupku. A co ja s tim, tak nebudu souhlasit a co. S registrovanym partnerstvim taky muzu nesouhlasit, ale to je tak vsechno. Nechapu proc by se mnou mela policistka/policista sepisovat nejake odevzdani veci? To mi jako ten radar preda? Dale, jestli to chapu spravne, tak to overeni by mel nakonec zaplatit ten spravni organ, protoze ten o to muze pozadat na zaklade protokolu. Ja muzu akorat sepsat ten protokol. Jo a jeste jsem se dival na zakon o metrologii, takze zamestnanci musi byt urcitym zpusobem certifikovani pro provadeni daneho mereni, takze si muzete nechat overit jejich totoznost a to nejlepe na miste mereni abyste pak mohli v ramci spravniho rizeni urcit pracovnika provadejiciho mereni, stejne tak byste meli mit pravo kdyz ne videt kalibracni znacky tak alespon nejake vyrobni cislo radaru, se kterym je tato kalibracni znacka popr. list svazana. Pokud by vam toto neumoznili, tak potom nemuzete nijak zjistit, jestli bylo mereni provedeno spravne a to si myslim je napadnutelne.

remote
06.11.2006 v 09:21
No,odpověď mi připadá taky jako blbost. Každé měřicí zažízení MUSÍ mít kalibrační list, tzn. někdo to zařízení provozuje a musí ho nechávat v určité lhůtě zkalibrovat. Ať je to stojan u pumpy, váha v obchodě nebo radar policie !

sandokan555
31.08.2006 v 09:36
no ale pravdou je ze policajti osvedcenie o tom ze mozu obluhovat radar nemaju a takze aj ked by bolo vsetko v poriadku nesmu snim merat.

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé