Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Éčka - přísady do potravin


Ms.Cancer
14.01.2016 v 07:38
lidi neblázněte, vykašlete se na přírodní jídlo a perte do sebe éčka co hrdlo ráčí, hlavně v co největší míře, ať jste ještě víc inteligentnější a zdravější...čekám, mám hlad a chci vás všechny.

Petr
22.01.2015 v 15:07
Na rovnaký problém s nekompletností seznamu éček jsem narazil také, ačkoli možno svítá na lepší časy ... http://ecka.pedie.cz/wiki/Seznam_%C3%A9%C4%8Dek zde je kompletní přehled éček ačkoli škodlivost není také uvedena u každého . Veřím že pomůže .

Petr
22.01.2015 v 15:06
Na rovnaký problém s nekompletností seznamu éček jsem narazil také, ačkoli možno svítá na lepší časy ... zde je kompletní přehled éček ačkoli škodlivost není také uvedena u každého . Veřím že pomůže .

Jan Novák,
28.01.2014 v 17:35
Je výborné, že byly tyto přísady takto zpracovány a člověk může zjistit jak to s nimi je. Na škodu a v pravdě nepochopitelné je, že seznam neobsahuje všechna tzv. ěčka. Např. vůbec jsem nenalezl E 316, E621. atd.

martin
28.09.2012 v 13:03
vkládám odkaz ať si každý najde své oblíbené éčko http://www.bezpecnostpotravin.cz/UserFiles/prilohy/Seznam_PPL_fin_pdf.pdf a pak ať si přečte třeba zde, http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek nebo jinde, co je to zač ohledně tohoto hoaxu si myslím, že na každém šprochu pravdy trochu. Určitě si nemyslím, že bych se z přidaného éčka otrávil, např. použití konzervatnů rozumím i když čerstvá potravina je určitě lepší, ale nepotřebuju mít např. něco krásně vybarvené za cenu toho že jím látku co je synteticky vyráběna z uhelného dehtu např. E131. To je podle mě normální klamání zákazníka a mělo by to být velkým písmem vedle názvu výrobku - pak by si to nikdo nekoupil. Díky tomu, že existuje veřejná kontrola, tak úředníci a politici občas pohnou zadnicí a změní na základě posledních poznatků předpisy a zákony. To, že jde o stále živý proces je jasné z toho, že v různých státech jsou různá éčka povolená nebo zakázaná. Všem dobrou chuť

Milda
31.08.2012 v 07:45
O tom jsem četl jeden článek http://www.vitalia.cz/clanky/jsou-ovocna-piva-cool/

Mona
30.08.2012 v 10:30
Přišel mi spam o nebezpečných Éčkách v ovocných pivech. Zajímalo by mě, nakolik je pravdivý. Cituji text: Hit tohoto léta - ovocná piva, tzv. radlery. Staropramen Cool Grep obsahuje celkem 13 éček, z toho 5 velmi škodlivých: Sladidlo E952 je 40x sladší než cukr bez jakéhokoliv energetického obsahu. Vyrábí se z cyklohexylaminu, který se jinak používá na hubení hmyzu nebo proti korozi. Zvyšují účinky karcinogenů. V USA ZAKÁZÁNO! Sladidlo E954 je dokonce až 500x sladší než běžný cukr bez energetického obsahu!! Vyrábí se z toluenu. Další sladidla E950 a E951 ještě zvýrazňují sladivost ostatních sladidel. Údajně vhodné pro hubení krys. E120 je skutečná lahůdka - rozemletí broučci Dactylopius Coccus. Dodávají potravinám zdravou červenou barvu. Mohou ale způsobit kožní nádor, astma, kopřivku, sennou rýmu, u dětí hyperaktivitu...

Midhiw
27.08.2012 v 11:33
104, že by byla nezávadná?! Je tu dosti nepřesností a omylů....

Lukas
23.08.2012 v 16:01
Kurna co to E330? Na Emulgatory.cz je to v pohode éčko a vy tady zbrojíte že pomalu do půl hodky po poziti zemřu. mam tu pred sebou jogurt co to éčko má a mám na něho chu%t takže sbohem živote

Pletiplot
04.07.2012 v 01:34
Některé přísady jsou skutečně zakázané. Obvykle proto, že před 40 lety jejich škodlivost nikdo neprokázal a byly zařazeny na seznam, ale později se projevily škodlivé účinky buď při nějakém souběhu okolností, nebo při nadměrném užívání. Proto jsou některé povolené jen v určitých potravinách a některé i úplně zakázané. Ale tyhle hoaxové pamflety dávají na seznam i E330 kyselinu citronovu, která je jednou z klíčových metabolických látek a zcela přirozeně se vyskytuje v citronech, ze kterých se také někdy vyrábí (nyní ale častěji biotechnologickým procesem z cukru).

Student potravinářské chemie.
18.06.2012 v 02:02
\"Dvě věci jsou nekonečné: vesmír a lidská blbost. Tím prvním si však nejsem jist.\" A. Einstein Masáž bulvárními médii. Některé z těchto \"éčkových vrahů\" jsou látky, které se běžně používaly a pouze jsou nyní označeny písmenem E a číslem a hysterici se můžou zbláznit. Ruku na srdce, kdo z vás nezažil dobu zavařování okurků a podobných věcí? A jak vám šmakovalo, než jste nám začaly být vymývány mozky nejmeNOVAnou televizí. Právě díky tomu, že jsou tyto látky zkoumány, evidovány a případně zakázány/regulovány, se nedostanou ve škodlivém množství do potravy. A ten, kdo napíše, že chce žít život s co nejméně éčky, protože \"příroda je příroda\" (a to byste se divili, co dokáže zapomenutá larva nějakého z mnoha možných parazitů na tom super eko produktu, protože postřik je vražda), tak tomu přeju hodně štěstí a zajímalo by mě, jak to udělá (sbohem kosmetiko, sbohem mléčné výrobky, sbohem ovoce a zelenino). P.S.: ad. přírodní vs syntetická kyselina citronová: je to přírodně identická látka, takže je to úplně stejný. Žijte si svůj život bez éček, hlavně že si pak dáte cigáro, zapijete to osmi pivama a šesti rumama, ráno do sebe švihnete k tomu všemu paralen, protože vás bolí hlava a k obědu hurá do mekáče/na kačenu k bábi/do lídlu za slevama. Ideálně se zbytkáčem řídit auto, abyste spolu se sebou zabili i svoje děti, kterým jste nikdy nedali \"éčko\".

Milan
04.06.2012 v 18:19
některé stránky nejsou dostupné prože je asi provozovatel SZU.CZ přemístil nebo zrušil a tady na to nereagovali. Ale ostatní odkazy na seznamy éček mi fungovaly.

liduskacz
04.06.2012 v 08:32
Požadované stránky nebyly nalezeny. To je odpověď na všechny odkazy které jsou v komentáři doporučeny. Proč?

Holy
20.05.2012 v 14:53
At uz to je ci neni hoax, tak ohledne E110 a E123 ... http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E110 http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E123 V nekolika zemich zakazane ... jen tak?

Ginnushka
30.03.2012 v 15:08
Po x letech se mi zpráva v naprosto nezměněné podobě objevila mailu. Stále je autorem Klinika dětské onkologie v Dusseldorfu a stále je za nejnebezpečnější a nejrakovinotvornější látku označena E33O - kyselina citrónová. Nevím, jestli je vysvětlení její rakovinotvornosti někde jinde, ale pro jistotu ještě pro doplnění přidávám: Kyselina citrónová se účastní citrátového cyklu, který je pojmenovaný podle ní, ale podle objevitele - Krebsův cyklus. Chybný překlad z angličtiny \"Krebs cycle\" do němčiny - Krebs = rakovina - vytvořit podobný blud, jakým byla chyba v desetinné čárce u železa ve špenátu. Nejsem rozhodně zastáncem chemické stravy a souhlasím s tím, že je mnohem lepší nakupovat potraviny bez většiny používaných eček a čerstvé, ale vyvolávání paniky z neznalosti věci také není úplně v pořádku.

Camakoko
19.11.2011 v 00:56
Pro fanoušky i odpůrce éček, tady přikládám stránky, které se problematikou zabývají: http://www.emulgatory.cz/nebezpecna-ecka

PRK
17.11.2011 v 21:46
S přírodními jedy jsme byli konfrontováni po celou evoluci, a organismus, který to nevydržel, vyhynul. S některými aditivy se na evoluční mechanismus spolehnout nemůžeme. Chlácholící reakce odborníků je na úrovni hoaxu. Pro větší kredibilitu potravinových guru mi tam chybí přiznání konkrétních případů, kdy v minulosti používané přísady byly zakázány, apod.

Co je vám do toho
10.12.2007 v 15:44
beta-karoten je škodlivý když ho ve formě vitamínů užívají kuřáci cigatet.
To vše zdar

nemesis
29.10.2007 v 21:59
to miška

i obyčejnou vodou se dá předávkovat žel si nepamatuju kolik že to je přesně litrů

Ing Kučera
11.09.2007 v 10:21
zasílejte mi vše o É-ckách i HOAX na kucera1228@seznam.cz

Miška
04.09.2007 v 23:27
Vážení, nezbývá mi, než doporučit některým lidem, kteří sem přispívali, aby už nejedli NIC. A pokud možno ani nepili a nedýchali. Protože kdyby věděli, co všechno tím do sebe dostávají, asi by umřeli preventivně rovnou:) A jinak, pokud vím, "každá látka je jedem, záleží pouze na množství", a třeba u kuchyňské soli je sice smrtelná dávka myslím něco kolem půl kila, ale pak je to taky tutovka;)

ooooo
27.08.2007 v 21:21
Lubor:Ečka jsou bezpochyby škodlivý vynález. Bohužel, kdo moh čekat že vymyšlení krátkých kódů pro často používaný látky, jako je třeba karamel, kyselina citrónová, dusík nebo kyslík, aby sezanmy složení potravin nemusely bejt tak dlouhý, vyvolá takovýhle pověry.

nasa
26.08.2007 v 10:48
http://www.bezkonzervantu.cz/
tady je databaze ecek

TP
03.08.2007 v 17:27
Malý chemiku, možná bys měl vědět, že ß-karoten je formou provitaminu A. Jako takový je neškodný, protože se vylučuje močí, aniž by došlo k přeměně na v tucích rozpustný vitamin A, který by mohl způsobit hypervitaminosu a s tím spojené komplikace, i když IMHO ne rakovinu.

Lubor
18.07.2007 v 00:40
Milí chytrolíni, co víte, že "éčka" jsou neškodná. Výzkumy, které prokázaly opak, jsou k dohledání na netu. Je mi úplně u prdele, jestli jsou na obalu všechna ta svinstva pod kódem E, nebo chemickým názvem, to pro ty, kdo mluví o "éčkománii" - plný název je výmluvnější. Výrobek s aditivy nekoupím, není důvod. Světe div se - na trhu je dost jiných bez chemie (takže argument, že bez éček to nejde, neobstojí - kdo potřebuje, aby chleba vydržel 14 dní, jogurt půl roku atd.??? Spotřebitel?? Ale kdež!) Je to každého volba. Tím se ovšem nemění skutečnost, že hoax je prasárna, ať má sebeušlechtilejší úmysly.

malý chemik
26.06.2007 v 12:18
Betakaroten způsobuje rakovinu. Při výzkumu 10 tisíc lidí v USA na to přišli už před několika roky. Projekt měl trvat 10 let, ale po 5ti letech byl projekt zastaven, protože lidé, kteří konzumovali betakaroten atˇpřírodní, nebo "technický" dostali rakovinu o 30% více, jak ti lidé, kteří betakaroten nebrali vůbec. Zprávy o škodlivosti nebo o prošpěšnosti různých látek jsou jen obchodní tahy různých korporací. Rozhodně pravdivost působení kombinace různých chemických Eček do hromady a jejich působení na organismus nikdo nezveřejní. Asi ví proč. Možná by nastala davová panika.. Stačí si přečíst o E211, která je prokazatelně škodlivé. Copak asi dělají v kombinaci s ostatními Ečkami? Možná vnitřní výbušninu, kdo ví...

Petr R.
11.06.2007 v 19:11
jo ten email je
petr.rossler@seznam.cz

Petr R.
11.06.2007 v 19:06
Všechny zdravím,
jistě že spousta Éček je neškodných např. kys. citronová, betakaroten, vit. C (kys. askorbová )mimochodem tu najdete např. i v šunce :-). Některé balící plyny např. dusík (brambůrky). Ale hodně éček lidskému zdraví neprospívá např. dusitany v konzervách(zničení chr. zárodků) ale kdo jí konzervy paštiky denně, že ?
Ale pár výjímek hodně škodlivých Éček najdeme např benzoan(benzoát)sodný vytváří s vitamínem C v lidském těle velmi toxický benzen, který je rakovinotvorný. Paradoxně se používá mj. v limonádách a některých džusech, kde bývá i vitamín C.
Závěr: pokud butete chtít nějaké materiály k emulgátorům napište mi na email rád Vám podám info.
Na spoustě džusů na etiketě najdete bez konzervantů tzn. žádná éčka neobsahují, ale jsou zase o trochu draší.
To je vše s pozdravem
Petr Rössler

JSH
16.05.2007 v 11:07
Spike: Podívej se, co ta jednotlivá Éčka znamenají. Ty nesmysly v jídle jedli už i neandrtálci.
Spousta z těch Éček se běžně vyskytuje v přírodě. A to nejsem chemik, ten by jich určitě našel ještě víc.

"Éček co nejmíň" je imho absolutní kravina.

Spike
09.05.2007 v 21:28
Kazdopadne Ecek co nejmin.. proste prirodni je prirodni (ale zas neprehanet s tou EKOmanii :)

Sice se jim clovek neubrani, ale podle me je potreba redukovat tyhle nesmysly v jidle co nejvic. Nema cenu se dohadovat a mlatit se posudkama, ktery jsou a ktery nejsou ale brat to zdravym selskym rozumem :)

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé