Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Facebook META - copyright na profil


Jan Dovrtěl
14.11.2023 v 15:30
Verze 2023: Nezapomeňte, že zítra začíná nové pravidlo Facebooku (aneb... nové jméno META), kde mohou využít vaše fotky. Nezapomeňte, že termín je dnes!! Nedávám Facebooku ani žádným subjektům spojeným s Facebookem oprávnění používat mé fotky, informace, zprávy nebo publikace, z minulosti i budoucnosti. Tímto oznamuji Facebooku, že je přísně zakázáno zveřejňovat, kopírovat, distribuovat nebo podnikat jakákoli jiná opatření proti mně na základě tohoto profilu a/nebo jeho obsahu. Porušení soukromí může být potrestáno zákonem POZNÁMKA: Facebook je nyní veřejným subjektem. Všichni členové musí zveřejnit takovou poznámku. Pokud chcete, klidně zkopírujte a vložte tuto verzi. Pokud alespoň jednou nezveřejníte prohlášení, bude to tiché povoleno použití vašich fotek, stejně jako informace obsažené ve vašem profilu a aktualizacích stavu. TOTO NESDÍLET. Zkopírujte a vložte. Postupujte takto: Držte prst kdekoli v této zprávě a objeví se "kopie". Klikněte na tlačítko " Kopírovat". Potom jděte na svou stránku, vytvořte nový příspěvek a dejte prst kamkoliv do prázdného pole. Zobrazí se „Vložit“ a klikněte na Vložit. Tohle obejde systém.... Kdo nic nedělá souhlasí

Z0MBl
09.01.2022 v 13:22
Zítra začíná nové pravidlo Facebooku/Meta, kde můžou použít vaše fotky. Nezapomeňte, že uzávěrka je dnes! Tohle by mohlo být použito při žalobách proti vám. Všechno, co jste kdy zveřejnili, bylo dnes zveřejněno - i zprávy, které byly smazány. Nic to nestojí, jen zkopírovat a zveřejnit, lepší než později litovat. Zákon UTC je 1-207, 1-308. . . Uvalím svá omezení práv.. Dobře, tak jo. NEDOVOLUJI Facebooku/Setkání ani žádné jiné osobě spojené s Facebookem/Met používat mé fotky, informace, zprávy nebo zprávy, a to jak v minulosti, tak v budoucnosti. Tímto prohlášením informuji Facebook/Met, že je přísně zakázáno detekovat, kopírovat, distribuovat nebo podnikat jakékoli jiné kroky proti mně na základě tohoto účtu a/nebo jeho obsahu. Obsahem tohoto účtu jsou soukromé a důvěrné informace. Porušení mého soukromého života může být potrestáno zákonem. UPOZORNĚNÍ: Facebook/Meta je nyní veřejnou organizací. Všichni účastníci by měli zveřejnit tuto poznámku. Pokud preferujete, můžete tuto verzi zkopírovat a vložit. Pokud alespoň jednou neoznámíte zrušení, automaticky povolíte použití vašich fotografií, stejně jako informace obsažené v aktualizaci stavu vašeho účtu. NESdílejte "sdílejte", ale "kopírujte + vložte"! Jejich nový algoritmus vybírají stejní lidé - asi 25, kteří budou číst vaše příspěvky. S tím, že je: Držte prst kdekoliv v tomto příspěvku a objeví se kopie. Klikněte na kopii. Potom jděte na svou stránku, začněte nový příspěvek a dejte prst do prázdného pole. Objeví se "Vložka" a kliknete na ni. Tohle projde systémem. Nedávám Facebooku/Met povolení ke sdílení mých informací zveřejněných na jejich webových stránkách. FOTKY, UDÁLOST nebo MINULOST, PUBLIKACE, TELEFONNÍ ČÍSLO NEBO PŘÍSPĚVKY.. Dobře, tak jo. Absolutně nic nelze použít v jakékoliv podobě bez mého písemného svolení. Zítra začíná nové pravidlo Facebooku/Meta, kde můžu použít vaše fotky. Nezapomeňte, že uzávěrka je dnes! Tohle by mohlo být použito při žalobách proti vám. Všechno, co jste kdy zveřejnili.

Jirka
31.08.2020 v 10:42
Mame novou verzi: NEDÁVÁM SVŮJ SOUHLAS Zítra začíná nové pravidlo Facebooku, že můžou použít vaše fotky. Nezapomeňte, že termín je dnes!!! Může být využit v soudních věcech ve sporech proti vám. Všechno, co jste zveřejnili, jde na veřejnost, dokonce i smazané zprávy nebo zakázané fotky. Nedávám Facebooku ani subjektům spojeným s facebookem povolení používat mé fotky, informace, zprávy nebo příspěvky, minulé a budoucí. Tímto prohlášením upozorňuji Facebook, že je formálně zakázáno zveřejňovat, kopírovat, distribuovat nebo přijímat jakákoli jiná opatření, která se mi zavázala na základě tohoto profilu a / nebo jeho obsahu. Obsahem tohoto profilu jsou soukromé a důvěrné informace. Porušování soukromí může být potrestáno zákonem. Poznámka: Facebook je nyní veřejným subjektem. OK Všichni členové musí zveřejnit takovou poznámku. Pokud dáváte přednost, můžete tuto verzi zkopírovat a vložit. Pokud alespoň jednou nezveřejníte prohlášení, tiše povolíte používání vašich fotografií, stejně jako informace obsažené v aktualizacích stavu profilu. Nesdílejte to. Zkopírujte a vložte.

Spanker
04.05.2017 v 17:17
No, je pravda, že nahráním na FB uděluji nevýhradní licenci na veškerý obsah facebooku, nikoliv však jakémukoliv uživateli. Když tedy udělám fotku, tak na ní mám copyright já (třeba modelka na ni právo nemá), a po nahrání na FB má licenci i FB, a to jak pro komerční využití. když pak někdo použije moji fotku, byť stáhnutou z FB, poškodil tím moje práva, a měl by pykat.

Petr
12.12.2016 v 11:53
No, docela rád bych se zpětně podíval, kdo z mých \"přátel\" si tento nesmysl napsal na zeď. :) Škoda, že FB nemá nějaké sofistikovanější vyhledávání... 6HBHh4

To Zuzka: Janí
30.12.2014 v 07:39
Vzhledem k tomu, že jste při zakládání svého FB souhlasila s podmínkami, tak toto jednostranné prohlášení je Vám k ničemu, ať je to před 1.lednem nebo po... A pokud se Vám to nelíbí, přestaňte FB používat.

Milan TO: Kamil Polách
01.12.2014 v 13:57
Tuto nesmyslnou radu kdosi vymyslel a rozeslal už před dvěma lety. Údajně pro zajištění autorských práv svých příspěvků. Jenže je to výmysl, možná něčí neznalost nebo od počátku žertík. To se asi nedozvíme, každopádně jisté je, že si tam psát můžete co chcete, ale stále platí podmínky Facebooku. Jestli s nimi nesouhlasíte, pak ho nepoužívejte nebo zvažte co tam dáte. Ale to už je popsaný pod textem hoaxu, stačí pouze číst, pak se nemusíte zbytečně ptát.

František
01.12.2014 v 05:03
ale, čemu se divíte ? FB,je veřejná síť, něco jako noviny. Dávejte sem tedy jen to, co chcete, aby věděli i ostatní. Já ty jejich novinky (nové podmínky)ani nečetl, ale počítám, že co sem dám, to někdo použije.

Tirpitz
30.11.2014 v 20:33
Další příklad alternativy může být třeba Path.

Tirpitz
30.11.2014 v 20:23
Jestlipak tato změna podmínek není tak na to, aby se přešlo na Diasporu, open-source obdobu Facebooku. Není majetkem jedné osoby. Stále je ale ve vývoji. Ale i tak, proč ji třeba nezkusit. Nebo nezkusit nějakou jinou open-source sociální síť.

Jiří
30.11.2014 v 16:20
No hlavně že jste magistr. Hoax to je, protože je to nesmysl.

Jaromír Dufek
30.11.2014 v 15:05
Jinými slovy: FB si může dělat co chce, a nikdo s tím nemůže nic dělat. Ještě jinými slovy: Někomu je krást dovoleno, jiní se ani nesmí bránit. Pro někoho zákony platí, pro jiné ne. Strašný bor.el.

Zuzka
29.11.2014 v 18:19
Vzhledem k tomu, že se facebook jako takový mění ve společnost a mění nové podmínky a já to použiju před 1.1., jak to může být neplatné?

Mike
29.11.2014 v 10:02
Kamil: Ono to skoro do toho hoaxu spadá... respektive, virálně se tato zpráva šíří a lidé jí vnímají jako něco, co se zakládá na pravdě (= má nějakou účinnost). Realita je taková, že žádný copyright na facebooku nemá význam. Uploadem jakékoliv své fotky, díla nebo videa výslovně souhlasíte s tím, že s ním může facebook jakkoliv nakládat. Je to stejné jako přijít do MHD s cedulkou \"nesouhlasím s přepravními podmínkami - nebudu platit jízdné\". Jediná reálná forma jak nesouhlasit s touto podmínkou facebooku, je prostě to autorské dílo na facebook nenahrát, potažmo facebook nepoužívat. Můžete mít fotku třeba na webu a vkládat na FB její odkaz.

Alexandr
29.11.2014 v 09:31
Tento text nemá absolutně žádnou právní váhu. Umístění tohoto textu \"někam\" na profil FB neznamená, že FB bude procházet celý profil a hledat takovýto text. Konkrétně u obráků by to mělo být umístěno u KAŽDÉHO z obrázků a i tak je to právně napadnutelné!!

Martin Dufek
28.11.2014 v 12:33
Tento \"Copyright na profil\" nemá žádnou vymahatelnou účinnost. Je zde uveden naprosto po právu.

Kamil Polách
28.11.2014 v 11:12
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, z jakého titulu jste umístili tuto zprávu na Váš web s označením \"hoax\"? Hoax je, jestli se nepletu, poplašnou zprávou, nezakládající se na pravdě. Ale tím rozhodně není disclaimer - tedy právní upozornění na charakter ochrany autorských práv mých příspěvků na FB. Mgr. Kamil Polách

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé