Rychlé vyhledávání

Reklama

Invitation

První výskyt: 02.2006

Text hoaxu

Verze 1 - Polská

W najbliższych dniach musicie uważać i nie otwierać żadnych wiadomości o nazwie "invitation", niezależnie od tego kto ją wysłał.
Jest to wirus, który "otwiera" znicz olimpijski, który pali dysk twardy. Tego wirusa otrzymacie od osoby, która znajduje się na liście kontaktów, dlatego musicie rozpowszechnić tego maila, bo lepiej otrzymać go 25 razy niż otrzymać i otworzyć wirusa. Jeśli otrzymacie wiadomość zatytułowaną "invitation" nie otwierajcie jej i od razu wyłączcie komputer. Jest to najgorszy wirus, o jakim informowało CNN, zaklasyfikowany przez Microsoft jako najbardziej niszczycielski z wszystkich, które kiedykolwiek pojawiły się. Ten wirus został odkryty wczoraj po południu w MCafee i nie ma jeszcze dla niego rozwiązania. Ten wirus po prostu niszczy "Sektor Zero" na dysku twardym, gdzie ukryte są podstawowe informacje. Prześlij tego maila do znajomych, skopiuj i wyślij do przyjaciół i osób z listy kontaktów i pamiętaj, jeśli to zrobisz, skorzystamy na tym wszyscy.


Verze 2 - Slovenská

Pozor! Nebezpecenstvo!
Ak v nadchádzajúcich dnoch dostanes cestou e-mailu obrazok na ktorom je obeseny Osama Bin-Laden takú prílohu neotváraj a ihned vymaz! Ak otvorís znicís pevný disk! Posli tento mail vsetkým ktorí sú v tvojom mailom adresári. Nech radsej to dostane clovek viackrát nez sa mu stane nenapravitelná skoda!
Ked dostanes správu s nadpisom "/INVITATION/" bez ohladu na to od koho si dostal, okamzite vymaz aj zo súboru vymazaných správ a ihned vypni pocítac.
Ide o velmi nebezpecný pocítacový vírus vo svetovej sieti. Toto nebezpecenstvo oznámilo CNN.


Verze 3 - Česká

JESTLI V NADCHÁZEJÍCÍCH DNECH DOSTANEŠ CESTOU EMAILU OBRÁZEK NA KTERÝM JE OBĚŠENÝ Usama Bin-LadinT AK TaKOVOU PŘÍLOHU VŮBEC NEOTVÍREJ A IHNED JI SMAŽ!!!! JINAK KDYŽ JI OTEVŘEŠ TAK ZNIČÍŠ PEVNÝ DISK.

Pošli tento email všem kteří jsou v tvém emailovém adresáři.

Radši ať to dostane člověk dvakrát než se mu stane nenapravitelná škoda!

Když dostaneš zprávu s nadpisem "/INVITATION/" bez ohledu na to od koho si ji dostal, okamžite ji vymaž i ze souboru vymazaných zpráv a ihned vypni počítač alespoň na 5 minut.
Jde o velmi nebezpečný počítačový virus ve světové síti.

Toto nebezpečí oznámilo CNN.


Verze 4 - Česká, mírně upravená

UPOZORNĚNÍ!
JESTLI V NADCHÁZEJÍCÍCH DNECH DOSTANEŠ CESTOU EMAILU OBRÁZEK NA KTERÉM JE OBĚŠENÝ Usama Bin-Ladin,TAK TAKOVOU PŘÍLOHU VŮBEC NEOTVÍREJ A IHNED JI SMAŽ!!!!
JINAK KDYŽ JI OTEVŘEŠ, TAK ZNIČÍŠ PEVNÝ DISK.
Pošli tento email všem kteří jsou v tvém emailovém adresáři. Radši ať dostane člověk dvakrát než se mu stane nenapravitelná škoda! Když dostaneš zprávu s nadpisem "/INVITATION/" bez ohledu na to od koho jsi ji dostal, okamžite ji vymaž i ze souboru vymazaných zpráv a ihned vypni počítač alespoň 5 minut. Jde o velmi nebezpečný počítačový virus ve světové síti.
Toto nebezpečí oznámilo CNN.


Verze 5 - Anglická

PLEASE FORWARD THIS WARNING AMONG FRIENDS, FAMILY AND CONTACTS:
You should be alert during the next days:
Do not open any message with an attached filed called *"Invitation"* regardless of who sent it It is a virus that opens an Olympic Torch which "burns" the whole hard disc C of your computer. This virus will be received from someone who has your e-mail address in his/her contact list, that is why you should send this e-mail to all your contacts. It is better to receive this message 25 times than to receive the virus and open it.

If you receive a mail called *"invitation",* though sent by a friend, do not open it and shut down your computer immediately.

This is the worst virus announced by CNN, it has been classified by Microsoft as the most destructive virus ever.

This virus was discovered by McAfee yesterday, and there is no repair yet for this kind of virus.

This virus simply destroys the Zero Sector of the Hard Disc,where the vital information is kept.
*SEND THIS E-MAIL TO EVERYONE YOU KNOW, COPY THIS E-MAIL AND SEND IT TO YOUR FRIENDS AND REMEMBER: IF YOU SEND IT TO THEM, YOU WILL BENEFIT ALL OF US.*


Verze 6 - Francouzská

Bonjour a` tous, Message a` faire passer !!!

Dans les prochains jours, vous devrez faire tre`s attention de n'ouvrir aucun message appelé "invitation", peu importe qui vous l'envoie !!! C'est un virus qui "ouvre" une torche olympique et qui bru^le le disque dur du PC. Ce virus sera envoyé par une personne que vous avez dans votre liste de contacts, c'est pour cela que vous devez absolument envoyer cet e-mail.

Il vaut mieux recevoir ce message 25 fois plutôt que de recevoir le virus et l'ouvrir !!!

Donc, si vous recevez un message appelé "invitation"...

NE L'OUVREZ SURTOUT PAS ET ETEIGNEZ IMMEDIATEMENT VOTRE PC !!

C'est le pire virus annoncé par la CNN et classifié par Microsoft comme le virus le plus destructeur qui n'ait jamais existé jusqu'a` présent !
Ce virus a été découvert hier apre`s midi par MCAfee et il n'y a pas encore de solution pour palier a` ce virus !Il détruit tout simplement la "zone zéro" du disque dur ou` sont cachées les informations vitales !
ENVOYEZ CET E-MAIL A TOUS CEUX QUE VOUS CONNAISSEZ !!! A vos amis, vos Contacts... Car plus vous préviendrez de personnes, plus le Virus aura de difficultés a` se propager. Faîtes un copier coller pour transférer ce message.


Verze 7 - Česká

UPOZORNĚNÍ!

JESTLI V NADCHÁZEJÍCÍCH DNECH DOSTANEŠ CESTOU EMAILU OBRÁZEK NA KTERÉM JE OBĚŠENÝ Usama Bin-Ladin,TAK TAKOVOU PŘÍLOHU VŮBEC NEOTVÍREJ A IHNED JI SMAŽ!!!!

JINAK KDYŽ JI OTEVŘEŠ, TAK ZNIČÍŠ PEVNÝ DISK.

Pošli tento email všem kteří jsou v tvém emailovém adresáři. Radši ať dostane člověk dvakrát než se mu stane nenapravitelná škoda! Když dostaneš zprávu s nadpisem "/INVITATION/" bez ohledu na to od koho jsi ji dostal, okamžite ji vymaž i ze souboru vymazaných zpráv a ihned vypni počítač alespoň 5 minut. Jde o velmi nebezpečný počítačový virus ve světové síti.

Toto nebezpečí oznámilo CNN.Verze 8 - Česká

TUTO INFORMACI VYSILALI NA EUROPE 1. PREDEJTE JI DAL !!!
V PRISTICH DNECH MUSITE DAVAT VELKY POZOR A NEOTEVRIT ZADNY E-MAIL S POZVANKA (INVITATION) NEZAVISLE NA TOM, OD KOHO JE.

JEDNA SE O VIRUS, KTERÝ " OTEVIRA OLYMPIJSKOU POCHODEN" A KTERÝ SPALI HARD TENTO VIRUS BUDE ODESLAN OSOBOU, KTERA VAS MA VE SVYCH KONTAKTECH.MUSITE PROTO TUTO ZPRAVU ROZESLAT ! JE LEPSI ZPRAVU OBDRZET 25 X NEZ OBDRZET VIRUS A OTEVRIT HO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TAKZE POKUD OBDRZITE E-MAIL S NAZVEM INVITATION - NEOTVIREJTE HO A VYPNETE OKAMZITE VAS POCITAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JE TO NEJHORSI VIRUS OHLASENY CNN A KLASIFIKOVANY SPOLECNOSTI MICROSOFT JAKO NEJDESTRUKTIVNEJSI VIRUS, KTERY KDY EXISTOVAL !!!!!!! BYL OBJEVEN VČERA ODPOLEDNE MCAFEE A IL ZATÍM NENASLA JEHO LOZISKO, ABY MOHLA ZNICIT "ZONU " NA HARD DISKU, KDE JSOU SCHOVANE VSECHNY "ZIVOTNI" (NEJDULEZITEJSI) NFORMACE.

POSLETE TENTO E-MAIL VSEM, KOHO ZNATE, VASIM PRATELUM, VSEM VASIM KONTAKTUM

CIM VICE OSOB UPOZORNITE PREDEM, TIM HURE SE BUDE VIRUS SIRIT !!!


Verze 9 - Slovenská

Informácia z vysielania na Európe 1 – odovzdajte ďalej!!!

V najbližších dňoch treba dávať veľký pozor a neotvárať žiadny e-mail s pozvánkou (invitation) nezávisle na tom, od koho je. Jedná sa o vírus, ktorý „otvára olympijsku pochoden" a ktorý spáli hard disk. Tento vírus bude odoslaný osobou, ktorá vás má vo svojich kontaktoch.
T.z. – ak obdržíte e-mail s názvom INVITATION neotvárajte ho a vypnite okamžite svoj počítať!!!

Je to najhorší vírus ohlásený CNN a klasifikovaný spoločnosťou Microsoft jako najdeštruktívnejší vírus, ktorý kedy existoval!!!


Verze 10 - nesmyslné varování před příjmem e-mailu z konkrétní adresy pete_ivan @ hotmail.com

Předmět: Varování před útokem nebezpečného viru !!!

DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ OPRAVDU SI TO PŘEČTI NEBO MÁŠ PO PC A TVÝ ZNÁMÍ TAKY

Nepřijímejte nic od kontaktu pete_ivan @ hotmail.com a ani video o Bushovi, je  to hacker, formátuje počítač a zničí i heslo k Vaší elektronické poště.
Pozor, pokud ho Vaše kontakty přijmou, tak ho dostanete i Vy, takže jim pošlete rychle zprávu - přátelům, rodině,  spolupracovníkům,  .......
V nejbližších dnech si musíte dát pozor : neotvírat žádnou zprávu, která  bude mít přílohu s názvem : Pozvánka ( invito, invitation ) nezávisle na tom, od koho ta zpráva bude.
Je to virus, který zničí celý hard disk. Tento virus přijde od známé osoby, kterou máte mezi kontakty. Proto musíte upozornit všechny o tomto nebezpečí. Je lepší dostat tuto zprávu 25 krát, než dostat virus a otevřít ho. Pokud byste přeci dostali poštu od přítele s přílohou : pozvánka, neotvírejte ji a vypněte ihned počítač.
Jde o nejhorší virus ohlášený CNN. Tento nový virus byl objeven  teprve nyní a Microsoftem byl klasifikován jako nejdestruktivnější virus všech dob.
Tento virus byl objeven včera spoločností McAfee a neexistuje proti němu zatím žádná antivirová ochrana.
Tento virus jednoduše zničí Nulový sektor hard disku, ve kterém jsou zachovány vitální informace jeho funkcí.

Verze 11 slovenská verze - doplněna o podpis pracovnice NBS

Předmět: Dôležité upozornenie z NBS!! !

Neprijímajte nič od kontaktu   pete_ivan@ hotmail.com  a ani video  o Bushovi ,  je to hacker, formatuje počítač a zničí aj password k Vašej elektronickej pošte. Pozor, ak ho Vaše  kontakty prijmú,  tak ho dostanete aj Vy, takže im  pošlite  rýchle správu - je dôležité poslať tento oznam všetkým !!!!   -   Vašim priateľom, rodine, spolupracovníkom, .........

V najbližších dňoch si musíte dať pozor :  neotvárať žiadnu správu, ktorá bude mať prílohu s názvom : Pozvánka ( invito, invitation ) nezávisle od koho tá správa bude. Je to vírus, ktorý zničí celý hard disk. Tento vírus príde od známej osoby, ktorú máte medzi kontaktmi. Preto musíte upozorniť všetkých o tomto nebezpečenstve. Je lepšie dostať túto správu 25 krát ako dostať vírus a otvoriť ho. Ak by ste predsa dostali poštu od priateľa s prílohou : pozvánka, neotvorte ju a vypnite ihneď počítač. Ide o najhorší vírus ohlásený  CNN. Tento nový vírus bol objavený len teraz a Microsoftom bol klasifikovaný ako najdeštruktívnejší vírus všetkých čias.  Tento vírus bol objavený včera spoločnosťou McAfee a neexistuje zatiaľ žiadny antivírusová ochrana voči nemu. Tento vírus jednoducho zničí  Nulový sektor Hard disku, v ktorom sú zachované vitálne informácie jeho funkcií.


Verze 12 slovenská verze

Předmět: Pozor, nebezpečný vírus.

Dnes to bolo hlásené už aj na Ö3 - (Rakúska rozhlasová stanica)! Prosím, rozpošlite tento oznam na svojich priateľov, rodinných príslušníkov a daľšie kontaktné osoby. V najbližších dňoch by si mal byť opatrný a neotvárať žiadny E-mail s Predmetom: Pozvánka - nezávisle kto ti ho poslal.
Jedná sa o vírus - Olympijská pochodeň. Jej otvorenie zničí celý pevný disk PC. Tento vírus môže byt poslaný od známeho, ktorého máš v adresári. Preto by si mal túto informáciu preposlať na všetky tvoje kontaktné adresy.
Je lepšie radšej túto správu 25 krát obdržať, ako jedenkrát takýto vírus dostať a otvoriť.
Ak predsa e-mail s Predmetom: Pozvánka príde a je od nejakého priateľa - neotváraj ho a ihneď vypni svoj počítač!

Jedná sa o najnebezpecnejší vírus, ktorý bol ohlásený CNN.
Tento vírus bol práve všera poobede odhalený firmou Mc Affe pre Microsoft ako jeden z najničivejších, ktorý sa vôbec objavil. Ešte neexistuje žiadna možnosť, ako tento vírus eliminovať. Zničí jednoducho zónu nula (centrum) pevného disku, kde sú životu dôležité informácie uložené.
Pošli prosím tento e-mail na všetkých, ktorých poznáš!
Myslí na toto: ak im to pošleš, je to pre nás všetkých na osoh.


(E-mailová adresa v textu (10 a 11) se objevuje v několika drobných úpravách, kdy je k zavináči přidána mezera, například: pete_ivan @ hotmail.com ; pete_ivan@ hotmail.com ; pete_ivan @hotmail.com ; pete_ivan@hotmail.com)

Kromě toho, že se zpráva šíří jako klasický text, stále častěji se objevuje i verze s přílohou dokumentu DŮLEŽITÉ VAROVÁNÍ OPRAVDU SI TO PŘEČTI NEBO MÁŠ PO PC A TVÝ ZNÁMÍ TAKY
.DOCObrázková verze hoaxu - Varování 001.jpg

Poznámka redaktora

Již mnoho let viry a spammeři falšují adresu odesílatele, proto varování před přijímáním e-mailů z určité adresy je nepochopení problému nebo zlomyslnou pomstou vlastníkovi adresy se snahou omezit či znemožnit její užívání.

Každopádně v zájmu bezpečnosti je nutné zachovávat bezpečnostní pravidla pro práci s elektronickou poštou.

Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby

K e-mailu, který je zdeřazený jako verze č.11 vydala NBS toto prohlášení:

NBS upozorňuje na nepravdivý e-mail šírený elektronickou poštou

25. 06. 2009 | Informácia pre verejnosť

Národná banka Slovenska upozorňuje, že e-mail, ktorý sa v súčasnosti šíri elektronickou poštou s názvom predmetu Dôležité upozornenie z NBS!!!  je nepravdivý a obťažujúci e-mail (hoax), ktorý vyzýva na to, aby bol šírený ďalej. Uvedený e-mail bol podľa informácií NBS doručený okrem súkromných spoločností aj na niektoré obecné úrady.

Národná banka Slovenska preto informuje, že uvedený e-mail nesúvisí s jej činnosťou a jeho autorom nie je žiadny zamestnanec NBS.

Jana Kovačová
hovorkyňa NBSRozesílat řetězová varování před viry nemá žádný význam!

Denně vzniká velké množství více či méně úspěšných virů a a škodlivých programů. Není možné obtěžovat své známé varováními před opravdovými viry nebo dokonce vymyšleným a nesmyslným nebezpečím!

Kdo dodržuje základní bezpečnostní pravidla, nepotřebuje být zbytěčně obtěžován podobnými řetězovými varováními!

Bohužel, kdo tato pravidla nedodržuje, tomu nepomohou ani stovky upozornění.

BEZPEČNOSTNÍ DESATERO podle AEC

1) Provádějte pravidelně aktualizaci svého antivirového programu.

2) Nikdy neotvírejte e-mailovou přílohu, kterou jste nepožadoval. Zvláště pokud má spustitelnou příponu (exe, scr, pif apod.).

3) Mějte kontrolu nad svým počítačem a nad tím, kdo jej používá a kdo má na něj přístup (i po síti zvenčí).

4) Instalujte včas všechny bezpečnostní záplaty na používaný software.

5) Vždy důkladně prověřujte USB disky, CD média a vše ostatní, co vstupuje do počítače.

6) S každým novým souborem (i z důvěryhodného zdroje) nakládejte s největší opatrností.

7) Využívejte více než jen jeden způsob ochrany - nezapomeňte na personální firewall.

8) Vytvořte si zaručeně "čistou" bootovací disketu bootovací médium pro nejhorší případ.

9) Pravidelně zálohujte.

10) A když už se něco děje, nepodléhejte panice a obraťte se na odborníka!!!

Podobné zprávy

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/invitation/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=508

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé