Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Klíčenky s GPS


Z.Prousek
06.03.2019 v 11:15
POZOR NA "ŠMEJDY" ! tyto hyeny organizovaného zločinu nemají žádné zábrany a ke svým ziskuchtivým podvodům využívají takřka všeho. S oblibou tzv. „průzkum trhu“, průzkum zdravého spaní a spánku, ankety pro časopis, smyšlené výhry vína, wellness pobytů, dek, matrací, zázračných kloubních preparátů, atd., atp. Pomáháme obětem Šmejdů“, jdeme po Šmejdech ! (Nitky obvykle vedou do Mělníku!). Proto pokud máte jakoukoliv jinou informaci či zkušenost se „Šmejdy“, prosím oznamte nám to. Spolupracujeme s mnoha podvedenými lidmi, jakož i s lidmi, kteří stopování nekalé činnosti "šmejdů" jen prostě pomáhají. Přivítáme každou pomoc. Každý, kdo nám chcete pomoci – volejte 604 586 155 nebo ještě lépe - pište na email: agent-antismejd@post.cz. S pozdravem Z. Prousek.

Lucia
12.01.2017 v 23:16
Už vás sledujú cez mobil alebo televízor monitor čo má kameru dá sa odpočúvať a a j vidieť vás mozu

pet
17.06.2016 v 13:56
Radek, na com fičíš ??? http://www.hoax.cz/img/smiles/8.gif

Radek
22.01.2016 v 16:23
Dalsi verze: Kolegyně a kolegové, včera byl můj starší syn ( 24 ) osloven na parkovišti Globusu, aby zakoupením přívěsku - plyšového pejska - přispěl 50 Kč na útulek pro psy. Přívěsek se mu líbil, a tak si jej koupil..... Když se vrátil domů, dozvěděl se od tety, že ta viděla v TV reportáž, která před podobnými přívěsky varovala - je prý v nich ukryta mini jednotka GPS, která lokalizuje držitele přívěsku a podle doby převažujícího pobytu ( především v noci ) typuje domov držitele přívěsku. Důvod je patrný - v době nepřítomnosti v místě bydliště dochází k pokusům o vykradení bytu či domu. Synovi se tento příběh zdál obtížně uvěřitelný - přívěsek se mu líbil a bylo mu líto jej zničit. Prohmatal jej pečlivě prsty a zjistil, že v bříšku plyšáka je cosi tvrdého - nebylo vyhnutí a přívěsek rozpáral - a nestačil se divit! Objevil malý tištěný spoj, obsahující dvě čočkové baterie s vyvedenými drátky do uší pejska ( anténky )!!!! Dle Vašeho uvážení předejte toto varování. Děkuji S pozdravem Ing. Miroslav Černý Synthesia a.s. Manažer nechemického nákupu

Petr
26.08.2015 v 18:22
Stalo se mi minulý týden v Olomouci. Po jednom nákupním centru chodila jakási paní. V části centra kde jsou různá rychlá občerstvení pokládala beze slova před lidi na stůl obyčejnou propisku a žlutou kartičku na které bylo česko-slovenštinou napsáno že je hluchoněmá, musí se sama starat o děti a bla bla bla. Po čase se vrátila a od těch co jí naznačili že jí nic nedají si sebrala opět beze slova a s neutrálním výrazem kartičky i propisky zpět. Jelikož jsem měkejš, dal jsem jí dvacku. S úsměvem na mě kývla asi jako výraz díku. Kartičku si vzala a propisku mi nechala. Po přečtení tohoto jsem si vzpomněl že propisku už týden tahám v batohu, tak jsem jí vyhrabal a rozšrouboval. Náplň, pružinka nic víc. Propiska píše. Asi netřeba hledat duchy všude.

Kornel
02.07.2015 v 11:45
Nova Slovenska verzia: V A R O V A N I E Pozor na zadarmo rozdané kľúčenky pri obchodoch a čerpadlách !!! Zatiaľ v Česku ...no a na Slovensko to skoro dorazí ... bacha ! Momentálne na benzínových pumpách, verejných parkoviskách, pred nákupnými centrami, kriminálne bandy rozdávajú zadarmo kľúčenky - prívesky, ktoré majú v sebe ukryto zabudované čidlo GPS. Cieľom je získať adresy osôb (hlavne dobre situovaných.) Prívesky na kľúče sú veľmi pekné, kvalitne vyrobené a preto si ich ochotne ľudia berú domov. Gauneri tak ľahko zistia vašu adresu, ale druhotne i váš pohyb, kedy nie ste doma. Neberte si žiadny prívesok na kľúče a varujte všetkých svojich známych!!!

pegas
29.03.2015 v 20:06
je to holý nesmysl-GPS přijímač je přijímač a tedy neumí vysílat. Pokud by klíčenka měla vysílat např. souřadnice přes družici do přijímače, nebo vysílat na přímou vzdálenost sta až několika km (museli by je zločinci stále sledovat),tak by musela klíčenka mít pořádnou baterii/aku a tedy dost velikou na nějakou\"klíčenku\".

Bambus
25.03.2015 v 08:33
To ppjarda: To mi připomělo dětská léta a rádiový orientační běh :o) Hlavně se nedostat na frekvence a výkony, které by zaujaly příslušné úřady odpovědné za pořádek \"v luftě\", to by ten hon byl zase o něco zajímavější :o)

ppjarda
30.10.2014 v 22:15
GPS je nesmysl, ale radiomaják? Stačí jednoduchý oscilátor a může začít \"hon na lišku\".

ksandy
17.07.2014 v 11:33
ono stačí se zamyslet už jen v tom směru,že něco takového stojí x tisíc.gps obojek pro psa cca 3-5 tisíc.A on by někdo rozdával takhle drahé zařízení kdejakému paku, u kterého netuší co má doma.Už jen to stačí,aby bylo polo inteligentnímu jedinci jasné,že to je pitomost.Chudáci invalidi-takhle si přivydělávali pár korun že to prodávali po kavárnách.ted po nich budou lidi plivat.Bože my jsme fakt hovádka

jadrrak
18.06.2014 v 19:26
Já takový přívěsek chci, prodám ho Agentu007

..
12.06.2014 v 10:48
Odesláno z iPhonu Ahojky, tak jsem dnes měla rande s Danou, zašly jsme spolu na kafe do Ikea, sedly si a v mžiku byl u nás jakýsi chlap a každé z nás položil vedle kafe klíčenku. Protože jsem si právě přečetla zprávu viz níže, hned jsem Daně řekla, ať se toho ani nedotkne a tváří se, jako by tam nic nebylo. Ten chlap se asi za 10 minut vrátil, bez řeči si klíčenky zase vzal a odešel. Takže je to pravda a jsem ráda, že jsem tuhle zprávu zrovna dostala. Hanka Pozor na zdarma rozdané klíčenky u obchodů. VAROVÁNÍ- Informace pro všechny!!! Prosím, rozešlete ! Jeto dost burcující !Informace pro všechny!!! K věci: Momentálně na benzinových pumpách, veřejných parkovištích, před nákupními centry, kriminální bandy rozdávají zadarmo klíčenky - přívěsky, které mají v sobě skrytě zabudované čidlo GPS. Cílem je získat adresy osob (hlavně dobře situovaných). Přívěsky na klice jsou velice pěkné, kvalitně vyrobené a proto si je ochotně lide berou domu.Gauneři tak zjistí lehce vaši adresu, ale druhotně i váš pohyb, kdy nejste doma. Neberte si žádný přívěsek na klíče a varujte všechny vaše známé!!! Lenka Šebelová Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj, KP Brno-venkov, Úzká 6, 65677 Brno tel.č . 542 532 228

to Michal
27.01.2014 v 17:20
to Michal... kdo vi jestli to nebyla flashka

Lubos
29.11.2013 v 00:31
Z principu to je nesmysl, ten přívěsek by v sobě musel mít kromě přijímače signálu GPS, který by určoval jeho polohu (mimochodem většinou nefunguje uvnitř budov) také vysílač, zřejmě na principu mobilu, který by získané údaje předával tomu, kdo je chce zjistit. Navíc zřejmě nějaké odposlouchávání, které by zjišťovalo, kdy je majitel nablízku. Nedovedu si představit takové zařízení, které by ve velikosti přívěsku mělo baterii, která by vydržela víc, než maximálně pár dní. A nabíjeli byste si přívěsek na klíče? A dovedete si představit ty dispečinky, které by musely získané údaje sbírat, vyhodnocovat a potom koordinovat akce gaunerských band? Do filmu docela efektní, ale v praxi úsměvné. Ale děsí mě, kolik poměrně rozumných lidí tomu je schopno věřit.

Bambus
18.11.2013 v 09:59
Asi takto nejlevnější (a řekl bych nejmenší) GPS tracker (pro děti, nebo jako jako přivolávátko prvn pomoci pro nemocné staré lidi) mají na DX za 342 Kč. I když je DOST malý, je stále větší než akceptovatelný přívěšek na klíče. Baterie vydrží v pohotovostním režimu 168hod (kdoví jestli) což by mohlo, ale nemuselo stačit. K ceně je třeba připočítat cenu SIM karty (pár kaček, ale přece). Pokud chcete zařízení postavit, tak lze použít i moduly GPS + GSM + nějaký MCU který to spojí + baterie. Cenově opět nejméně 300-500Kč. I když by to ukradli a museli tak zakoupit jen SIM karty, pořád je tu problém s rozměry. GPS i GSM zařízení totiž vyžadují určité upořádání, které prostě neošidíte (nebo ošidíte, ale pak to nefunguje, nebo funguje blbě). Největším problémem je ale baterie - aby to vydrželo alespoň pár hodin potřebovat nejméně TOTO: http://dx.com/p/9imod-replacement-3-7v-280mah-li-po-battery-for-genius-cp-mini-cp-ladybird-blue-5-pcs-174927 Pro zajímavost GPS modul (povšimněte si VELIKOSTI antény): http://dx.com/p/gy-neo6mv2-flight-controller-gps-module-blue-232595 GSM modul (dělají se i menší a levnější): http://dx.com/p/efcom-pro-wireless-850-900-1800-1900mhz-gprs-gsm-module-w-antenna-white-173749

Marty
26.03.2013 v 13:26
A jeste navic, pokud nekdo chce mou adresu, tak snad neni nic snazsiho, jak se kouknout na SPZ meho vozu a pak adresu ziskat pres nekoho v pojistovne, nebo na magistratu...

Michal
22.03.2013 v 14:27
Řešil jsem tuhle záležitost se studenty na gymnáziu a jedna studentka řekla, že její babička podobný přívěšek dostala. Doma ho prý rozebrali a nějaké zařízení v něm opravdu našli, což mě překvapilo. Údajně to rozdávají Poláci. Možná by to chtělo víc detailů a konkrétních informací.

Digiman
07.02.2013 v 13:19
Dnes jsem dostal tento hoax v české verzi s podpisem jisté pojištovny + navíc tam bylo uvedeno, že se jedná o varovnou informaci z České pošty. Hned jsem si říkal, že je to nesmysl, což se zde potvrdilo. E-mail přepošlu provozovateli těchto stránek.

Qwerty
05.12.2012 v 05:23
Ale notak, lidi, používejte hlavu - na to, aby takový přívěšek fungoval, by především potřeboval zdroj energie! Nebo myslíte, že by se to napájelo vzduchem? Takže na to, aby to mohlo aspoň pár dní fungovat a vysílat polohu, by to musela být dost velká krychle, rozhodně ne něco tak malého, jako přívěšek...

Halter
22.11.2012 v 22:47
Na to aby takéto zariadenie fungovalo by trebalo neskutočné množstvo drahých súčiastok (GSM antena, GSM modul resp. 3G mondul, GPS antena, GPS modul + GPS logger a procesor ktorý spracúva data) Pričom takéto volne dostupné súčiastky ani z ďaleka nesplňujú rozmerové požiadavky na to aby sa to vopchalo do malého prívesku. Samozrejme je že, na zhotovenie takéhoto GPS špióna je potrebná odborná technika a spracovať to do podoby prívesku by nezvládol any veľmi pokročilý elektrotechnik a to už vôbec nehovoriac o masovej výrobe. Je to úplný nezmysel.

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé