Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Rozbitá úsporná zářivka


Hana
12.11.2018 v 08:46
Zdravím všechny, my teď zařizovali našemu dítěti pokoj a musím říct, že vybrat správné světlo pro dětské oči není vůbec nic lehkého. Manžel narazil na tento článek http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/jak-detem-zaridit-pokojicek kde se touto problematikou podrobně zabývají. Tak snad článek pomůže i vám.

Pepa
12.12.2015 v 11:35
Už je tu novější verze.. Úsporná žárovka = malá domácí bomba. Může se stát, že rozbijete stolní lampu, ve které je úsporná žárovka. Oxid rtuti, kterým jsou žárovky plněny, je bez vůně, zápachu, není vidět. Každá nová žárovka by měla být opatřena tímto návodem, bohužel se tak nestalo. Bohužel musím konstatovat, že úsporné žárovky jsou opravdu nebezpečné. Četl jsem příběh rodiny, která měla malé miminko. Naprosto zdravé, s normálním vývojem. Miminko leželo v jídelně v postýlce a náhle jim praskla v lustru úsporná žárovka. Střepy spadly na zem. Rodiče měli starost, jestli se miminku nic nestalo. Pečlivě odstranili všechny střepy. Krátce na to začalo miminko plakat, mělo křeče, oni nevěděli co se děje. Měřili teplotu, chovali, houpali a dělali všechno možné. Od toho okamžiku se vývoj dítěte zastavil. Dítě je dnes 2 leté, je autistické, a je patrné, že bude mentálně postižené. Pohybový vývoj dítěte se zastavil. Rodiče v té době vůbec nevěděli, že je něco takového možné a nechápali, proč se vývoj dítěte změnil. Až po čase, při nějakém vyšetření, je neurologovými otázkami přiměl přemýšlet, jak to všechno začalo, a oni si uvědomili, že ten den a v tu chvíli, jak praskla žárovka, to začalo. Potom se dozvěděli o škodlivosti úsporných žárovek. Začali to vše řešit s dětskou doktorkou, která však neměla zájem toto popisovat do dokumentace dítěte. Výrobci žárovek se s nimi odmítli bavit. Dnes mají postižené dítě a svým příběhem upozorňují další lidi, jak j sou žárovky nebezpečné. Dospělí to na sobě nemusí okamžitě poznat. Náhle budou mít oslabenou imunitu, začnou být nemocní, každá viróza je skolí, A diví se, proč jindy všechno snadno zvládali a najednou jsou unavení apod. Jedovaté látky v těle zaměstnají naplno imunitní systém a ten potom nemá sílu bránit se dalším útokům. Rozesílejte dál, mělo by se to dozvědět co nejvíce lidí. Aby ihned vyvětrali a nepoškodilo se jim zdraví.

Zdeněk
10.11.2014 v 16:15
Záleží na tom,jestli žárovku rozbijete zhasnutou to je potom nebezpečí minimální,nebo rožnutou to potom navrhuji se vystěhovat a to nepřeháním.

Jaňule
22.01.2014 v 12:38
Jako malá jsem rozbila teploměr, ty kuličky se pěkně kutáleli po zemi. Maminka to tenkrát pečlivě uklidila. EU rtuťové teploměry zakázala, máme už jen digitální. Myslím si, že s rozbitou zářivkou je víc paniky než nebezpečí. Rozhodně tam musí být méně rtuti než bývalo v teploměru a jak často úsporku rozbijete?

tovog
21.01.2014 v 19:41
http://www.youtube.com/watch?v=lpZF88fqrl8 Při vdechnutí z hemoglobinu vytlačí železo, červené krvinky nemůžou přenášet kyslík - chronická únava

Honza Kramoliš
14.10.2013 v 12:33
Podle mého názoru se zcela jednoznačně jedná o hoax - v každém hoaxu je ostatně něco pravdy. Svědčí o tom už i kategorická výzva \"pošli dál\". Dále nevěřím tomu, že by některý vědecký časopis použil slova \"miniaturní jaderná katastrofa\". A dále je to \"opsáno\" špatně - autor \"odborník\" si plete zářivku se žárovkou. Tváří se, že nám sděluje nějakou novinu, ale o tom, že zářivky (klasické i úsporné) obsahují rtuť, většina lidí dávno ví. Dále je pravděpodobnost rozbití zářivky malá, takže by bylo vhodnější varovat před rozbitím teploměru. A konečně je třeba dodat, že Rada EU (ve složení ministrů průmyslu ČLENSKÝCH STÁTŮ), tedy žádní \"bruselští byrokrati\", rozhodla o postupném vyřazení klasických žárovek, nikoli o zavádění zářivek. Jako náhrada je mnohem vhodnější osvětlení LED, které má vyšší účinnost než zářivky a hlavně na rozdíl od nich vydává kontinuální světlo.

Jan Obdržálek
18.09.2013 v 13:10
Mám za to, že jde o hoax, navíc s politickým podtextem (proti EU). 1) Odborník jasně píše, že množství rtuti v jedné výbojce nepředstavuje popisovanou \"katastrofu\" 2) dále popisuje obecně odstraňování uniklé rtuti, jako když se v laboratoři vyleje lahvička, což je s jednou výbojkou nesrovnatelné 3) hoax se tváří učeně (oxid rtuti - jsou dva a žádný z nich není těkavější než rtuť) 4) z diskuse: YouTube o děcku u mne vůbec není důkaz. Viděl jsem na YouTube, jak 4 mobily \"upražily\" kukuřici (montáž); 5) k EU: klasické dlouhé výbojky tu byly od padesátých let, a rtuti obsahovaly podstatně víc.

Ing. Rudolf Židek
28.04.2013 v 10:49
Rtuť patří mezi toxické kovy, ale ne v čitém stavu, pouze ve formě chemických sloučenin, které jsou již, alespoň částečně rozpustné ve vodě. Při rozbití lékařského teploměru nebo úsporné zářivky lze \"kuličky\" rtutí posypat zinkovým prachem, který se rtutí vytvoří amalgam a ten pak smést do plastové nádobky nebo PE sáčku a odnést do sběrného dvora, kde jej pracovníci umístí do příslušného kontejneru. Čistá kovová rtuť má velmi nízkou tenzi par, takže do ovzduší, při běžné pokojové teplotě, téměř neunikne.

Jirik_um
09.04.2013 v 07:03
Vážení, každý ať si myslí svoje, ale z dokumentu, který tu zmiňuje Mirek není nikde vyzdvižen jeden fakt. A to, že problém je když dojde k prasknutí svítící žárovky. Na to většina vědců i teoretiků pozapomíná. Jasně, kdy by to úmyslně dělal. Ale je tu malé ale. Na YOUTUBE je několik dokumentů o tom extrému. Udělejte si svůj názor o ORTUTI. https://www.youtube.com/watch?v=i6WBh0P-Ztg Já osobně jsem teď opatrnější, i kdyby to byla fáma. Jirka.

Mirek
06.03.2013 v 13:23
Včera dávali na STV německý dokument, kde malému chlapci po rozbití úsporné žárovky vypadaly vlasy a měl celkovou otravu. Uvedená opatření byla tatáž jako na začátku tohoto článku. Jsem přesvědčen, že o hoax nejde, ale naopak jde o zamlčování faktů a jejich bagatelizaci ze strany výrobců a jejich obch. společníků.

Kája
25.11.2012 v 18:36
Předně na tento web chodím po mnoho let. A tuto zprávu jsme si našel až tady, ne ve své schránce. Souhlasím s tím, že zpráva je psaná a rozesílaná jako hoax a patří sem. Ale kdo nečte pozorně, nabyde z označení hoaxu dojem, že obsah mailu je smyšlený naprosto v ničem nepravdivý. Ale hygienik způsob bezpečného odstranění potvrdil a netvrdí, že rozbitá žárovka je zcela bezečná a nezáleží na tom co s ní uděláme

smrk
26.10.2012 v 21:21
I kdyby to byla takova katastrofa, jak je v mailu, tak to sem podle mne patri, protoze lidi to preposilaji jak divi a tohle je prvni misto kde mne a spoustu jinych napadne hledat informace. Vas evidentne taky. :) Navic je ten mail stylisticky psany, jako jakykoliv jiny hoax.

TO: Kája
22.10.2012 v 08:54
Koukám a čtu co hygienik píše: \"Prasknutí nebo rozbití jedné kompaktní zářivky nepředstavuje takovou „katastrofu“ jaká je v zaslaném článku popisována.\"

Kája
22.10.2012 v 07:42
nevím proč je to tu jako hoax, když hygienik postup odstranění rozbité žárovky vpodstatě potvrdil??

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé