Rychlé vyhledávání

Reklama

Telefonáty z čísla 00420 477 100 111

První výskyt: 03.2008

Text hoaxu

Verze 1

POZOR!!!-falesne telefonaty za penize

POZOR! POZOR! POZOR!
Ahoj vsichni, kdo mate CZ-mobily!!!!!!!!!! - tohle neni preposlany mail, ani hoax, stalo se mi dneska:

Byla jsem dnes cely den pryc a po navratu domu jsem mela na ceskem mobilu 8 neprijatych hovoru v rozsahu tak hodinu mezi telefonaty, vse z telefonního cisla

00420 477 100 111

Kdyz jsem to nevericne studovala, zacal mi telefon zvonit v ruce znovu...

Protoze mi to zacalo byt hodne podezrele, zacala jsem patrat po tomto telefonním cislu na internetu, a narazila jsem na diskusi, kde si lide stezuji, ze jim toto cislo vola taky pravidelne, a kdyz telefon zvednou, hovor se automaticky prerusi, nicmene ve vyuctovani na konci mesice maji tzv. darcovske volani - t.j., jak jsem to snad spravne pochopila, objevi se jim ve vypisu strzena jakasi castka, kterou vubec neprotelefonovali s poznamkou, ze jde o tzv. darcovske volani.

Takze prosim, toto cislo si nekam vsichni napiste a kdyz se vam objevi na mobilu, tak nezvedat !!!!!!!

Tady odkaz na stranky, ktere jsem o tom na internetu nasla:

http://www.tet.cz/forum/viewtopic.php?p=13638

Behem doby, nez jsem napsala tento mail, zvonil jeste dvakrat... :-((.
PROSIM POSLETE DALSIM KAMARADUM A ZNAMYM. DIKY.


Verze 2

Ahoj všichni, kdo máte CZ-mobily !!!!!!!!!!

Tohle není přeposlaný mail, ani hoax, stalo se mi to dneska.
Byla jsem dnes celý den pryč a po návratu domů jsem měla na mobilu 8 nepřijatých hovorů v rozsahu tak hodinu mezi telefonáty, vše z telefonního čísla  +420 477 100 111.  Když jsem to nevěřícně studovala, začal mi telefon zvonit v ruce znovu....

Protože mi to začalo být hodně podezřelé, začala jsem pátrat po tomto telefonním čísle na internetu, a narazila jsem na diskusi, kde si lidé stěžují, že jim toto číslo číslo volá taky pravidelně, a když telefon zvednou, hovor se automaticky přeruší, nicméně ve vyučtování na konci měsíce mají  tzv. dárcovské volání t.j.,jak jsem to snad správně pochopila, objeví se jim ve výpisu stržena jakási částka, kterou vůbec neprotelefonovali # s poznámkou, že jde o tzv.. dárcovské volání.
Takže, prosím, toto číslo si někam všichni napište a když se objeví na mobilu, tak nezvedat !!!!!!!
Tady odkaz na stránky, které jsem o tom na internetu našla:
http://www.tet.cz/forum/viewtopic.php?p=13638
Během doby, než jsem napsala tento mail, zvonil ještě dvakrát....
PROSÍM POŠLETE DALŠIM KAMARÁDŮM A ZNÁMÝM.
DÍKY.


Verze 3 - podzim 2012 s doplněným textem

...IHNED PŘEPOSÍLÁM. A já tuto informaci doplním upozorněním na další kurvy ze serveru...bezreklamky.cz, kteří náhodně volají na různá t.č. a bláhoví a důvěřiví lidé po zvednutí se doví, že si s nimi chtějí popovídat a prosí je o jednoduché odpovědi na jednoduché otázky stylem ano - ne s tím, že hovor je nahráván. Otázky jsou typu : jste svobodný-ženatý?, vede kolem vašeho domu silnice?, máte děti? a podobně.
K Vaší hrůze vám přijde ihned druhý den po hovoru doporučený dopis s fakturou na 3000,- Kč, který nic netušíce převezmete. Po prostudování přiložené obchodní "smlouvy" psané klasickou blechou písma zjistíte, že souhlasíte se zasláním zálohové faktury předmětné "společnosti" v uvedené výši. Po reklamaci u této společnosti je vám přehrán zmanipulovaný hovor, kde s hrůzou zjistite, že jste se telofonicky zavázal k úhradě faktury a zaslání obchodní smlouvy dop. dopisem. Při jednání s právníky vám většina doporučí fakturu uhradit a po té s nejistým výsledkem vymáhání částky zpět, což vás bude stát čas a peníze. Mají to totiž perfektně ošetřeno podle platné legislativy a než se nadějete už buší na dveře exekutor.
NA TO JE OVŠEM VELMI JEDNODUCHÝ RECEPT : CIZÍ A NEZNÁMÁ ČÍSLA, KTERÁ NEMÁM V ADRESÁŘI TELEFONU NEBRAT A ROVNOU HÁZET DO KOŠE. A POKUD MI NĚKDOZNÁMÝVOLÁ Z NOVÉHO ČÍSLA, TAK SE MUSÍ LASKAVĚ IDENTIFIKOVAT, NEJLÍP SMSKOU. JINAK MÁ SMŮLU....TAK BACHA NA RŮZNÉ SVINĚ, KTERÉ TENTO NEČASŮV SVINSKÝ REŽIM PLODÍ... K.V.

 Byl jsem dnes celý den pryč a po návratu domů jsem měl na mobilu 8 nepřijatých hovorů z čísla : 420 477 100 111.
Protože to začalo být hodně podezřelé, začal jsem pátrat po telefonním čísle na internetu a narazil jsem na diskusi, kde si lidé stěžují, že jim číslo volá taky pravidelně.
Když telefon zvednou, hovor se automaticky přeruší, nicméně ve vyúčtování na konci měsíce mají tzv.dárcovské volání 1 min. za 100 Kč.
Prosím, toto číslo si zapamatujte a když se objeví na mobilu, tak nezvedat!!!!
Sprostě a drze vás okrade o 100Kč.
PROSÍM POŠLETE DALŠIM KAMARÁDŮM A ZNÁMÝM.


Poznámka redaktora


Na internetové adrese uvedené textu řetězové zprávy bylo je opravdu diskuzní fórum, kde se o tomto telefonním čísle diskutuje. Některé příspěvky potvrzují, že z uvedeného čísla jim bylo několikrát voláno, což možné je. Objevují se zde však i různé rádoby zajímavé, příspěvky o naúčtovaných částkách za přijatý hovor nebo dokonce SMS. Pokud by pisatel dodal, že byl v zahraničí a hovor byl uskutečněn přes roaming, dalo by se tomu i věřit, ale pokud se jednalo o tuzemský hovor přes svého operátora, je toto tvrzení pochybné.
Za přijaté hovory se neplatí. Jediná možnost je volání na účet volaného, ale tuto informaci se příjemce dozví po příjmu hovoru a musí s platbou souhlasit.

Pokoušel jsem se několikrát dovolat na uvedené telefonní číslo. Zkoušel jsem to několik dní, v různou dobu a na druhé straně byl vždy pouze obsazovací tón. A žádné kredity za volání se neztrácely :-)

Několikrát se nám také stalo, že z uvedeného (nebo i jiného) čísla volali ohledně průzkumu, fantasticky výhodné nabídce nebo dokonce výhře. Na průzkumy a telemarketing reagujeme okamžitým rozloučením a zavěšením telefonu!

Vše se opět odehrálo bez stržení kreditů závratných částek na výpisu.

Škoda, že autorka řetězového e-mailu volání nepřijala. Mohla se ihned dozvědět, proč ji volají. Podle diskuze ve zmiňované konferenci to mohl být nějaký telemarketing. Pokud někomu stále volají, je to nepříjemné, ovšem šířením řetězové zprávy nikomu nepomůžete. Bude jedna skupina lidí obtěžována vyzváněním, druhá zbytečnými řetězovými e-maily. Pak se mnoho lidí diví, komu všemu se může dostat jeho e-mailová adresa.Stanovisko serveru HOAX.CZ k telemarketingu, telefonickým průzkumům a podobným aktivitám:


Server HOAX.CZ telemarketing, tefenonické průzkumy, nabídky a další podobné aktivity nepodporuje a naopak k nim přihlížíme podobně jako ke spamu, tedy jako k nevyžádaným obtěžujícím telefonátům.

Na tyto telefonáty reagujeme okamžitým slušným rozloučením a zavěšením.

Je na každém, aby si rozhodnul, jak se při obdobném telefonátu zachová. Je nutné, aby si řádně uvědomil na co reaguje a odpovídá, zda se k něčemu nezavazuje nebo nesouhlasil s něčím, čeho by po chvíli rozmyšlení mohl litovat.

Také je potřeba zachovat opatrnost, abyste neposkytli důvěrné informace cizím osobám, které je mohou dále zneužít. I z různých zdánlivě nezávislých průzkumů lze pomocí šikovných nenápadných otázek poskládat o Vás nebo vaší domácnosti zaímavý obrázek.

Nikdy nemáte jistotu, kdo Vám opravdu volá!Stanovisko serveru HOAX.CZ k Verzi 3. - podzim 2012

Tato verze je ukázkou další mutace řetězové zprávy, která pochází z roku 2008 varující před drahým příjmem hovoru z určitého čísla. K aktivitám jmenované společnosti lze nalézt různé informace na Internetu a je na každém, aby si obrázek udělal sám. Řediteli společnosti byl dán prostor k jeho reakci v části vyjádření zainteresované osoby.
Rozhovor s pány Filipem Brodanem (Bezreklamky) a Davidem Ondrejkovičem (Společná obrana) si můžete poslechnout v záznamu pořadu na ČR6 - Zaostřeno na občana (MP3).Aktualizováno červenec 2017

V červenci 2017 se prozváněcí podvodníci zaměřily na česká telefonní čísla. Pravděpodobně v této souvislosti někdo rozeslal nesmyslnou zprávu, kde varoval před přijímáním hovorů z konkrétního čísla. Což je samozřejmě blbost, protože podvodníci jen prozvoní a předpokládají, že jim zavoláte zpátky na draze placenou linku. V databázi najdete ukázku nesmyslného varování ZDE.


Vyjádření odborníka nebo zainteresované osoby

Reakce společnosti BEZREKLAMKY s.r.o. k řetězovému e-mailu

Vážení obchodní partneři,

v posledních měsících se naše společnost stala terčem útoků aktivisty Ondrejkoviče, na kterého bylo již podáno trestní oznámení. Jelikož některé z vás "nevybíravým způsobem" kontaktoval také (a jak některé naše obchodní partnery, tak například Policii ČR, soudy, ČOI nebo Českou poštu označil za námi zkorumpované a ovládané), vznikly za tímto účelem nové webové stránky http://fakta.bezreklamky.cz, kde je celá "kauza" zdokumentována a kde jsou jak výroky a nařčení tohoto aktivisty, tak i jednoduše vysvětleno a dokázáno, že se jedná o mediální bublinu, za kterou aktivista Ondrejkovič stojí.

Zároveň byla do médií včera zaslána tisková zpráva s otevřeným dopisem danému aktivistovi, aby tedy doložil svá obviňující tvrzení. Tiskovou zprávu a otevřený dopis zasíláme s ukázkami komunikace některým z vás v příloze.

Na youtube je nyní video, které ukazuje jím použitý návod, jak zničit jakoukoliv firmu v 5 krocích. Doporučuji toto minimálně zhlédnout, abyste viděli, jak je to v ČR snadné:  http://www.youtube.com/watch?v=bxNOHSYMFPU

V případě dotazů jsme vám k dispozici na níže uvedených kontaktech

Děkuji a jsem s přátelským pozdravem

Bc. Jan Guzi
ředitel společnosti

BEZREKLAMKY s.r.o.
Křižíkova 332/1
18600 Praha 8 - Karlín

www.bezreklamky.czDobrý den,

S tímto konkrétním hoaxem nemám já osobně ani nikdo z vedení našeho sdružení nic společného. Jelikož se však jedná o léta známou firmu, která je v hledáčku mnoha lidí i médií v této zemi viz sbírka reportáží, není vyloučeno, že někdo k varování před jejich praktikami použil tento netradiční způsob virálního marketingu.
Také je možné, že někteří lidé jejich telefonáty skutečně vnímají tak, jak jsou v dotyčném hoaxu popsány a to díky psychologické manipulaci s volaným která je zmíněna například zde: http://play.iprima.cz/all/285377/3773


S pozdravem

Mgr. David Ondrejkovič
Občanské sdružení Společná obrana
www.spolecna-obrana.estranky.cz

Podobné zprávy

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/hoax/telefonaty-z-cisla-00420-477-100-111/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=hoax&action=hoax_detail&id=815

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé