Rychlé vyhledávání

Reklama

Vyzkoušej zdarma - Prémiová internetová ochrana pro Windows


Diskuse : Únos dětí v obchodním domě


Inferius
18.02.2014 v 09:41
Je zajimave, kolik lidi to tu bude zivit, ze je to pravda a ze se to kamaradce od sestrenice kamardky zname me znamen stalo. A budou to hajit jak kdyby se to stalo jim. Hlabne holeni hlav je posledni dobouv hoaxech oblibene :-)

Není to hoax
26.11.2013 v 21:37
Rozhodně se nejedná o nesmysl! A opatrnost je opravdu namístě. Kdo nevěří, stačí si otevřít statistky. V roce 2012 bylo podle policejních statistik pohřešováno 5564 dětí!

Zdena
22.11.2013 v 08:09
Jsem z toho úplně vykolejená, no snad bych řekla i rozhozená!!!!!! No tedy cože se to tady v téhle naší zemičce už děje!!! Ale naprosto tomu věřím, protože se mi stalo také něco drasticky neuvěřitelného. Jednou, když jsem tkahle jela z práce vlakem domů, tak si ke mně do kupé přisedl mladík a začal se mnou komunikovat mezi řečí se mě zeptal, jestli mám děti. říkám že ne, že máme s početím problém, možná i trvalý.. V tu ránu ožil a že by věděl jak na to, že je tu možnost neoficiální adopce. No zamrazilo mě, chtrěla jsem ho vyhodit, ale pak si řekla, zjisti víc. Řekl, že má seznam dětí, které rodiče nejsou schopni uživit a že proot je tato neofic cesta. A domluvili se, že se na nějaký dítka podívám, že ať mi pošle seznam.No dopadlo to tak, že jsem se s ním ještě jednou potkala, on mi donesl asi 12fotografií dětí, většinou romských a ve věku 3-10 let. Zřejmě jsem ale někde udělala chybu a dotyčného jsem asi něčím vyplašila a ten vzal kramle. Byl si hajzl vědom toho, že to smrdí kriminálem a to na pěkně dlouho. Jo a za jednoho drobečka chtěl 140tisíc!!!!! No věřili byste tomu? Já tedy ne. A to proto, že se jmenuji Zdeněk a jednoduše jsem si tento příběh vymyslel. A nechám se píchnout do krku, stejně vzniklo Ikea-Tesco story. Přeji pěkný den. :))

mimi
11.09.2013 v 11:10
ti co ste tak presvedceny, ze toto nie je mozne ... mali ste stastie ze sa vam nikdy nieco podone nestalo, alebo niekomu blizkemu ... ja zial takuto skusenost mam osobnu ... ked som mala asi tak 15 tak sa ma pokusili uniest 3x ... bola to hrozna skusenost, ktora ma poznacila dodnes ... dodnes nikde nechodim sama ... OTVORTE LUDIA OCI ... samozrejme velmi vela sprav sa siri co maju daleko od pravdy, ale nesabotujte taketo spravy, lebo casto krat je v nich neuveritelne vela pravdy ... ja som mala v zivote stastie aj ked sa to mohlo skoncit katastrofalne ... BUDTE OPATRNI ....

Moniko POZOR!!!
14.06.2013 v 08:51
Řekla bych, že se to spíš stalo jedné známe od sestry nejlepší kamarádky mojí fajn přítelkyně!

Monika
13.06.2013 v 23:14
Pozor ale to je pravda tohle!!! To není hoax!!! Jedné známé se to fakt stalo!!!!!

zajDee
11.06.2013 v 20:55
Aktuální verze distribuovaná letos na Facebooku, k dnešnímu dni sdíleno více než 10 tis. nevědomými: https://www.facebook.com/adela.blinkova/posts/4018686003811 \"\"Ahoj, dobře mi z toho není, ale přeposílám příběh z IKEA Praha!!!! Myslím, že je dobrý, aby vědělo co nejvíce lidí, co se tu děje. ... Kamarádka jela s 3-letou dcerou do Prahy, do Ikey. ... Procházeli ji a malou hlídali na střídačku s rodičema, najednou se sešli a zjistili, že malá tam není. Máma myslela, že ji mají rodiče a rodiče, že ji má máma.... Tak ji chvíli hledali a nic, tak šli za ostrahou, která tam stála. Chlapík je okamžitě seřval a hned nařídil zavřít celou Ikeu vč.nouzáku. Bylo jim to dost divný, že takhle jedná, ale tím líp. Malou našli na záchodě nadopovanou a uspanou, měla oholený vlásky (měla dlouhý blonďatý) a byla převlečená za chlapečka!!! Zní to příšerně co? Ale bohužel je to tak. Měli veliký štěstí, že se vše semlelo včas. No je naprosto jasný, že už se tam něco podobného muselo stát, když okamžitě zavřeli celou Ikeu. Takže to všude rozhlaste lidem, co tam chodí i s dětma, protože to asi není jen tak. Mně teda z toho běhá mráz po zádech. Nevím jakou to mělo dohru, vím jen to co jsem napsala. Ing. Gabriela Zítková Tato příhoda není žádnou novinkou. Podobná situace se odehrává ve všech větších obchodních centrech. V Plzni se tato událost stala před rokem také. Maminka dávala synka do baby koutku. Malý si sundával boty a ona vypisovala lístek k přijetí. Než se ohlédla, syn tam již nebyl. Duchapřítomně vyrozuměla ostrahu a ta nechala ihned celé Tesco uzavřít. Malého našli také na dámském WC, kompletně převlečeného a ostříhaného. Omámený nebyl, ale vyděšený byl k smrti. Není to opravdu žádný výmysl a trapné přeposílání čehosi. Toto je realitaa ročně se takto ztratí v nenávratnu stovky dětí. Pouze se o tom v médiích nemluví. Děti tak končí jistě v organizacích s dětskou prostitucí a v rukou pedofilů. Proto je opravdu nezbytně nutné děti střežit, obzvláště v takovýchto místech! Díky vaší nepozornosti, byť jen chvilkové, tyto organizace využívají ve svůj prospěch. Dnes jsou hranice otevřené a tak než dojde policií k pátrání, dítě je dávno v zahraničí! Není to blud! Je to skutečnost! V Ostravě se stalo loni ke konci roku totéž!!!! OPAKOVANĚ!!!!\"

márka
07.06.2013 v 10:42
Nedávno jsme se o tom bavili s kamarádkama. Jedna říkala, že někde v Praze zatáhli školačku do černého auta a ona se jim vysmekla a utekla. Já říkám, jesli to není hoax, a prý ne že to četla na internetu. Pak přišla řeč i na tyto únosy. Jedna maminka prý má kamarádku v Globusu a ta byla přímým účastníkem tohoto únosu.Když jsem oponovala že není možné holit nebo barvit dítěti hlavu na záchodě plném lidí dostala jsem odpověď, že některé děti jdou s každým a do kabinek není vidět. Tak a teď mi řekněte jak jsem měla zareagovat. Tato odpověď mě tak dostala že jsem nebyla schopná odpovědi.

E.mil.y
19.05.2013 v 15:08
Skvělé, dnes mi to říkal přítel, jak nějakou šílenou novinku, kterou četla jeho máma na facebooku....Zaručeně pravdivá zpráva od kamarádky její kamarádky, co se stala její kamarádce. Už jen to, že o případu podobného rázu nebyla v médiích ani zmínka, mi bylo divné. Deset vteřin googlení a vida - moje tušení se potvrdilo - hoax. Je mi vcelku líto, že lidé jsou pořád takové stádo a všemu, co jim sociální sítě naservírují na zeď věří a ještě hůř, posílají dál..

Myrtha
17.05.2013 v 00:21
Tak tenhle film jsem viděla

Alessar
12.05.2013 v 11:43
Očividne verzia 6 a tentokrát sa autori prekonali... ******************************** NS: Prečítajte si, čo sa deje v Bosne aj teraz, keď nie je vojna! V Sarajeve čakal mládenec na dievča, ktoré si odišlo cez cestu do čínskeho obchodu kúpiť plavky. Dievča vstúpilo do obchodu samé a keď dlho nechodilo späť, išiel mladík za ňou .. V obchode boli len dve domáce predavačky a dve Číňanky. Povedali mu, že jeho priateľka v obchode nie je a že tam vôbec nebola. Bolo mu to veľmi divné, ale podarilo sa mu spamätať, preto zavolal kamarátovi, ktorý pracuje ako policajt zvláštnej jednotky. Policajti sa rýchlo dostavili na miesto, obkľúčili predajňu a dievčinu našli v pivnici zdrogovanú, nahú, oholenú a označenú na odber orgánov. Dievča je teraz v psychiatrickej liečebni v Koševe. Stručne povedané, len preto, že chlap čakal na dievča ďalej od obchodu a nevideli ho, mysleli si, že je sama. Keby naozaj bola sama kto by zistil že tu zmizla? Premýšľajte o tom, aj o deťoch, ktoré boli nedávno unesené na území Bosny a Hercegoviny. Faktom je, že takýto zločin, ktorý nám bol doteraz známy len z filmov, môže prísť i k nám! Dávajte pozor na seba a najmä na svoje deti!

Peta
16.04.2013 v 17:27
Myslím si že se dějí různé věci jen se o tom tolik nemluví ale tohle mi přijde jako naprostá kravina...

Michal
16.04.2013 v 12:19
Článek o tomtéž v angličtině: http://www.snopes.com/horrors/parental/kidnap.asp

selský rozum
05.04.2013 v 13:45
A tomu jako pořád někdo věří? OMG...

nataška
07.03.2013 v 18:14
slyšela jsem to před lety jako vyprávěny příběh z Usa. Kdybych to dostala mailem , nevěřila bych tomu, ale tehdy jsem si myslela, že se to opravdu stalo. I když ditě bylo chlapeček. No ale pravda je, že v serioznim dokumntu - myslim BBC - o pašováni drog popisovali skutečný příběh, jak drogová mafie pašovala drogy letadlem v těle mrtvého nemluvněte, takže hruzy se boužel dějou... tak nepanikařme, ale na své děti si dávejme pozor :)

Ivet
15.01.2012 v 16:44
Hmm, tahle blbina mi taky přišla mockrát. Na druhou stranu, někteří rodiče to berou dost ležérně - jednou jsem našla v odd. oblečení v tescu brečícího ztraceného chlapečka (tak dva roky starého), proběhla jsem s ním půl patra, protože v dohlednu nebyl nikdo a nakonec jsem s ním skončila na reklamačním, kde mohli vyhlásit, kde ho rodiče najdou. Podotýkám, že brečel jak siréna, takže už jen po zvuku byl slyšet přes půl obchodu, takže dohledatelný byl snadno.

Ian
23.11.2011 v 14:33
niekto si precital obalku Child In Time (Ian McEwan)... pochybujem, ze by to precital cele... zapojil fantaziu a pribeh bol na svete... nieco podobne ako detski agenti STB a vtipne herecke pribehy v telke, ktore sa stali znamemu, rodinnemu prislusnikovi, pripadne starej mame kobyle sesternici

Zde mate vyjadreni, ktere mi prislo mailem:
11.05.2011 v 23:10
Předmět: RE: Odpoved IKEA Datum: 07.11.2009 09:05:22 ---------------------------------------- Dobry den, tato zprava je fama. IKEA nikdy nebyla z techto duvodu uzavrena a zadny takovyto pripad se nestal. Jedine co mohou zakaznici obcas u nas v IKEA zaslechout, je hlaseni o ztracenem diteti, ale to miva dost prozaicky duvod - rodice se zakoukaji a prestanou se detem venovat... Ani z detskeho koutku se zadne dite nemuze ztratit - prisna pravidla o vyzvednuti ditete z detskeho koutku to neumoznuji. S pozdravem a pranim pekneho dne, Jaskova Katka kontaktni centrum IKEA

ivysek
18.04.2011 v 10:55
Proboha, to koluje ještě pořád????

Jirik
17.04.2011 v 16:30
Je to určitě pravdivý příběh! Známému známé od mojí druhé sestřenice se prý kdysi asi stalo totéž!

Lasy
11.01.2011 v 00:18
Pracoval jsem 2 roky a 2 měsíce v jednom obchodním centru v Brně u ostrahy a ještě jsem nikdy nezažil, že by se kvůli dítěti zavřelo OC. A to se jich tam ztrácelo mraky a každý se našlo... A mimochodem, ochranka zas o zavírání OC moc nerozhoduje, jen v krajním případě (bomba a požár)

Yvona
07.12.2010 v 09:08
no to je zase nesmysl, do Ikei jezdíme několikrát za rok, samozřejmě, že při tom vždy navštívím wc, ale ještě se mi nikdy nestalo, že bych nemusela stát řadu. Neumím si dost dobře představit, že by tam někdo takto \"upravoval\" malé dítě. Takový blud musel vymyslet úplný blbec

Medojed
04.12.2010 v 12:13
Je tomu asi měsíc, co jsem ve východu z Ikey spatřil vliv tohoto haoxu v praxi - hysterická maminka dřepěla u malé holčičky a excitovaně na ni křičela \"Kam si to šla? Chceš, aby tě někdo unes a zabil?!\" ;-) Holčička (tak 3 roky) samozřejmě netušila, která bije. Hoax zřejmě funguje, na druhou stranu jsou některé matky natolik blbé, že nechají kočárek i s děckem stát nehlídaný před obchodem...

JANA
23.11.2010 v 13:51
TO JE KEC v IKEA se nic takového nikdy nestalo. Tato zpráva koluje každy rok vždy před vánocema asi konkurenční boj.Ale je pravda ,že si rodiče maj hlídat sve ratolesti a né je nechat běhat po obchodním domě jako na hřišti---------Však to znáte proč by chodili snima na hřiště když snima mužou trávit celej den po SUPERMARKETECH .

rectory
14.11.2010 v 05:27
Tak dnes jsem to po několika letech dostala do meilu i já ... neskutečné :))))

kukukkukuk
12.11.2010 v 13:13
hee...pekné,az na to,ze to koluje uz hoodne let!nechapu magory co to posilaj stale dal

Dana
11.11.2010 v 08:56
Šíření zprávy považuji za nebezpečný nesmysl, šíření strachu a paniky nic víc. Samozřejmě, že o děti je třeba pečovat i po stránce bezpečnosti a přiměřená opatrnost jistě neuškodí. Ale to snad každý, kdo má děti a všech pět pohromadě ví a podle toho jedná. Samotný příběh považuji za ptákovinu. Koluje v mailech už několik let a v několika verzích.Přehnané iluze o policii , médiích ani obchodních domech si nepěstuji, ale že by se takovýn případ povedlo ututlat před veřejností a nezbylo než informace o něm šířit mailem, tomu nevěřím.Na stránkách HOAX bych k tomuto uvítala komentář odborníka, tj. psychologa, policejního odborníka a příp. vyjádření obchodních domů, kde se příběhy údajně udály. Je přede v jejich zájmu bránit se panice, kterou někdo šíří mezi jejich zákazníky.

catherine
08.11.2010 v 17:28
ja osobne si myslim, ze keby sa nieco taketo stalo, bolo by to v kazdych televiznych novinach, pisalo by sa o tom vo vsetkych casopisoch, novinach a pod. osobne som to este nikdy v tv novinach nevidela.nemaju nahodou velke nakupne centra kamerovy system??? neviem ako na slovensku ale tu v UK su kamery na kazdom kroku.ci uz v predajni alebo na chodbach pre staff.

M.
08.11.2010 v 16:54
LUDIA! Treba robit osvetu vo svojom okoli! to je jedina moznost - inak ludia nikdy nepochopia ze ZIADNE taketo varovania sa NIKDY nebudu sirit takouto formou. Nikto nikdy nezdedi 20mil. dolarov, nikde nie su ihly ani ziletky s AIDS v MHD, ziadne deti sa takto nekradnu atd atd. Treba robit osvetu :)

Mia
08.11.2010 v 14:20
pozrite si pls toto ... sirenie takychto poplasnych sprav? tak na paragrafpre toho, kto to takto siri dalej ... o co ide? aby ste mali strach ... je toho plny net - preco nie Tv a media? Keby sa nieco podobne stalo ci uz v CZ alebo na SK, myslite, ze by to nedali v spravach??? Nepodcenujem fakt, ze treba davat pozor na deti maximalne a na tie zivsie ani nehovoriac ... ale sirit strach a paniku? Nie je dost veci, ktore nam sposobuju akysi nepokoj? Ktore musime denne riesit a zaroven byt oporou svojej rodine, blizkym a priatelom? pozrite si pls toto .... http://pocitace.sme.sk/c/2712465/na-internete-koluje-sokujuci-mail-o-zmiznutom-dietati.html

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Cybersecurity Conference Prague 2020
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
SDRUŽENÍ INTERNETOVÝCH OBCHODŮ  Internet-Shops.cz
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
SECIT.SK
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Lymfatické centrum Třebíč
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Doména LEVNAVEJCE.CZ je na prodej.