Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Vypalování kostelů v Indii budhistickými extremisty


zdravý rozum
27.09.2017 v 16:10
Ako už spomínal Luboš, provincia Olisabang v Indii neexistuje a ani nemôže existovať. India sa nečlení na provincie, ale na spolkové štáty a takzvané zväzové teritóriá. Oba tieto druhy celkov sa ďalej členia na okresy. Z môjho pohľadu nie príliš premyslený hoax, ktorý sa snaží podnietiť náboženskú neznášanlivosť. Akoby už nestačilo hašterenie medzi kresťanmi, moslimami a Židmi v Európe a na Blízkom východe, ešte musíme vyvolávať napätie aj medzi hinduistami a budhistami. Budhisti sú inak mierumilovné náboženstvo, to skôr hinduistov by som označil za radikálne náboženstvo. Koniec koncov, ani Jules Verne vo svojej Ceste okolo sveta za 80 dní zrejme nespomína potýčku s hinduistami náhodou.

ondravan
12.06.2012 v 14:27
Buddhisté opravdu nemají patent na mírumilovnost. To tvrdí jen ti, kteří znají takové to západní intelektuální \"buddhistování\". Ve většině asijských zemí, kde je buddhismus majoritní (Myanmar čili burma, Bhútán, Kambodža, hlavně pak Srí Lanka), buddhisté křesťany vylmi tvrdě utlačují, ale v Indii to dělají především hinduisté nebo muslimové. Světlou výjimkou je Thajsko. http://euportal.parlamentnilisty.cz/PrintArticle/7547-jsou-buddhiste-mirumilovni-chyba-lavky-netoleruji-jina-vyznani.aspx

lada46
02.11.2010 v 21:27
Od buddhistů mi to připadá málo pravděpodobné. Zato jsou v Indii aktivní militantní hinduisté, kteří útočí na školy provozované charitativními organizacemi (obvykle mající blízko k nějaké křesťanské církvi), protože vzdělaná mládež se nenechá tak snadno ovládat jako masy zaostalých věřících. Viz http://www.charita-adopce.cz/index.php. Tuto informaci mám právě z bulletinu této organizace, u níž jsme řadu let financovali studium jednoho mladého Inda.

Jenda
14.09.2010 v 23:58
Tento článek vypadá celkem věrohodně a mohl z něj brát inspiraci také \"budhistický\" hoax: http://res.claritatis.cz/zpravy/asie/indie-hinduiste-napadli-reholnice/2841 Pro úplnost: Jinde na světě mohou být zase křesťanští extrémisté, ale to je již mimo rámec hoaxové diskuse.

Jan Dobiáš
24.04.2010 v 20:05
No jo, budhisti jsou neuvěřitelně agresivní lidé :D

Petr Klásek
23.04.2010 v 17:23
Kde a co o tom otec Jan Med píše? Jako buddhistu by mne to extrémně zajímalo.

Avicenna
20.04.2010 v 01:40
Hoax je to proto, že: 1) je hromadně a nekontrolovaně rozesílán po webu 2) obsahuje nepřesné, upravené, nebo zavádějící informace 3) vyzývá k něčemu (i kdyby jen k dalšímu rozesílání) 4) tím že mi dojde do pošty se pro mě navíc stává spamemř 5) přečtěte si definici hoaxu na těchto stránkách...

Luboš
19.04.2010 v 14:22
Jasně, že je to hoax. Jednak Indie nemá provincie, ale skládá se skoro ze třiceti států a několika územních celků. Žádná provincie která by se jmenovala Olisabang není evidována. Pokud by se náhodou něco podobného dělo, tak někde jinde. V Indii je velká převaha Hindů. Hindští extremisté před dvěma lety opravdu zaútočili na křesťany, ale né Budhisté! Uvedená zpráva je obyčejná slátanina co hodně tupců posílá s klidným svědomím dál.

rukka
19.04.2010 v 14:03
No nebylo to zjištěno, protože to je pravda, tak to nemůže být HOAX. O vypalování píše např. otec Jan Med z Indie jako o realitě.

Pavel
19.04.2010 v 11:28
Dobrý den, zajímalo by mě, zda a jak bylo zjištěno, že je tento email hoax, děkuji!

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé