Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Výroky Jiřího Suchého - co nikdy neřekl


Vladislav Stankovič
03.09.2021 v 08:41
Pozdravujem pana Jiřího Suchého a prajem mu veľa zdravia. Vyjadrenie Tomáša je skôr pre filozofov ale pochopil som čo tým chcel povedať. Ja som ten text len preložil do slovenčiny, pretože som ho považoval za pravdivý. Narodil som sa v roku 1948 a prešiel som funkciami od referenta po vedúceho útvaru bez straníckej príslušnosti a tak si z tej doby tiež niečo pamätám a preto sa nemôžem stotožniť s vyjadrením Ruda, že kapitalizmus je hnus pre neschopákov. Pred dôchodkom som robil 10 rokov zástupcu zamestnancov práve preto, že sa do vedúcich funkcií dostávali ľudia bez odbornosti ale s dobrým politickým a rodinným krytím, ktorí mali zákonnosť v prdeli a pozerali len na vlastný prospech.

Tomáš
02.10.2017 v 13:21
Rozdíl mezi slovem \"myslel\" a \"čekal\" je v kontextu veliký. Čekat znamená spíše něco pasivně očekávat, ale příliš to nepromýšlet, zatímco myslet se spíše blíží promýšlení, uvažování, či analyzování. A Jiří Suchý nepoužil slovo \"myslel\", protože se nechtěl pasovat do pozice politologa, ale spíše do role občana, na kterého nějak dopadnou změny. No a Váš jeho výklad citátu je úmyslně nesprávný. Suchého citát opravdu neříká, že kapitalismus je hnus pro 80% lidí. 80% lidí se vám opravdu nesvěřilo, tak prosím mluvte za sebe. Je to rozšířený nešvar považovat své názory a názory části svého okolí za celonárodní.

Dr. Zuckerstein Olaf
12.11.2016 v 16:14
Mám silné podezření, že bylo opět zneužito jmen známých lidí pod jakýmsi pamfletem PROHLÁŠENÍ - pošlete dál - hlavně mimo Prahu! J. Suchý, F.R.Čech, J. Petránek, I.Klíma jsou uvedeni, jako, zřejmě, autoři. Sloh i obsah jaksi úroveň těchto \"autorů\" nedostihuje. Je-li zájem o celek, pošlu. Děkuji za odpověď.

rudo
02.08.2016 v 15:22
kapitalizmmus je hnus pre neschopakov. ludia, ktori nieco vedia nemaju problemy. ten, kto nepozna rozdiel medzi myslet a cakat je zrejme ten neschopak.

josefina
01.08.2016 v 13:52
Mam jen malou poznamku-a jaky je rozdil mezi slovem Myslel a Cekal??Zaklad citatu se tim prece nemeni-proste kapitalismus je hnus-pro 80% lidi urcite...

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé