Rychlé vyhledávání

Reklama

Diskuse : Informace o mozkove mrtvici


zdravý rozum
08.08.2017 v 17:55
Pre inžiniera Šlahůnka - dovolím si nesúhlasiť. Reťazové správy, aj keď pravdivé, by sa nemali šíriť. Predstavte si, že by sme šírili každú reťazovú správu, ktorú dostaneme. Po dvoch - troch správach, pri ktorých by príjemcovia zistili, že text je hoax, by príjemcovia prestali veriť aj serióznym správam podobného štýlu, hoci by boli pravdivé. Alebo druhý extrém - príjemca dostane dve, tri správy, ktoré budú pravdivé a automaticky si bude myslieť, že všetko, čo mu prichádza do e-mailu ako reťazová správa je pravdivé. Alebo si predstavte túto variantu - vašu e-mailovú adresu pozná cca 30 ľudí (priatelia, kolegovia, obchodní partneri). A predstavte si, že vám teraz príde reťazový e-mail od všetkých - teda máte v schránke 30 správ, všetky o tom istom. Zahltí to servery, preťažuje to komunikačné linky a v konečnom dôsledku ani vy určite nie ste nadšený, keď si jednu správu prečítate a zvyšných 29 musíte ručne mazať. Je tu však ešte jedna dôležitá vec - bezpečnosť. Predstavte si, že vám príde tento e-mail, zistíte, že je pravdivý, OK, pošlete ho kolegovi (povedzme takému, ktorého nemáte v kontaktoch). O pár týždňov sa kolegovi dostane do počítača vírus. Ten v závislosti od nastavenia dokáže nabúrať do e-mailovej schránky a vykradne všetky e-mailové adresy, ktoré tam kolega má - teda aj váš. A vy sa ocitáte v databáze nejakého spambota a začne vám denne chodiť 30 správ s reklamou na nejakú lotériu. Toto ste nečakali? Verte, že sa to môže stať. A vôbec to nie je nereálne. Takže ja hovorím zásadné NIE všetkým reťazovým správam. A je úplne jedno, či sú pravdivé alebo nie. Vy si to už zariaďte, ako chcete.

Ing.Milan Šlahůnek
20.01.2016 v 13:26
Ahoj lidi,šíření takovýchto \"poplašných\" zpráv schvaluji sám jim napomáhám. Proč? Sám jsem prodělal poměrně těžkou mozkovou příhodu(krvácení do mozku) a přežil jsem,i když ne bez následků(ochrnul jsem na levou polovinu těla a jsem upoután na invalidní vozík) jen díky rychlé lékařské pomoci,kterou mi zavolal spolupracovník,u kterého jsem byl na návštěvě.

Sindy
15.02.2011 v 20:26
sorry ja fakt nemozem..ale to znie ako keby grilovali petra :D a inac zapametam si to

David Švarc
27.10.2007 v 13:23
Domnívám se, že popsané symptomy by mohly odpovídat také některému druhu epileptického záchvatu. Každopádně ani tam lékař neuškodí.

MUDr.Robert Pleskot
20.09.2007 v 14:07
Doporučení jsou správná, příběh je nejasný. Manželka žádné příznaky neměla.
Pokud je příběh pravdivý, šlo pravděpodobně o krvácení z vrozeně oslabené cévy (často postihuje mladé ženy), kde bohužel stav vzniká náhle, někdy bez varovných příznaků. Je skvělé když řetězový mail má smysl.
Robert Pleskot www.zdrsem.cz - výuka první pomoci zážitkem

Vložit příspěvek do diskuse

Jméno:
E-mail:
Text zprávy:
Potvrzovací kód:
 
Příspěvky v diskusi jsou nezávislými příspěvky návštěvníků a čtenářů serveru HOAX.cz a nemusí být vždy v souladu s názory provozovatele nebo osob přímo spojených se serverem HOAX.cz
Provozovatel serveru HOAX.cz nemůže zasahovat do obsahu příspěvku, ale vyhrazuje si právo celý příspěvek odstranit, bude-li obsahovat urážky, sprosté výrazy nebo případnou reklamu.
Pokud jste dostali upravenou verzi hoaxu, nevkládejte ho, prosim do, komentáře, ale zašlete na adresu info@hoax.cz, kde bude v nejbližším možném termínu přidán jako další verze hoaxu nebo jako úplně nový hoax.

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Cybersecurity Conference Prague 2020
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
SDRUŽENÍ INTERNETOVÝCH OBCHODŮ  Internet-Shops.cz
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
SECIT.SK
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Lymfatické centrum Třebíč
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Doména LEVNAVEJCE.CZ je na prodej.