Rychlé vyhledávání

Reklama

Vyzkoušej zdarma - Prémiová internetová ochrana pro Windows


ZACHRAŇTE BRAZILSKÝ PRALES

První výskyt: 06.2000

Text hoaxu

Verze 1

Brazilsky prales

Who is not speaking Czech, please switch the Page down :-))
Dulezite pro nas vsechny!!!
Brazilsky kongres nyni hlasuje o projektu, ktery ma zmensit plochu amazonskeho pralesa o 50 %. Plocha, ktera se ma vymytit, je ctyrikrat vetsi nez Portugalsko a ma se pouzit hlavne pro zemedelstvi a pastviny. Veskere drevo se ma prodat na mezinarodnich trzich ve forme reziva prostrednictvim multinarodnich spolecnosti...
Skutecnost je takova, ze puda amazonskych pralesu je bez pralesa samotneho k nicemu. Je velmi kysela a dana oblast je vystavena castym zaplavam. V soucasne dobe je vymyceno vice nez 160.000 km2 za stejnym ucelem, puda je opoustena a postupnou erozi se z ni stava poust. (Zmensovani pralesu ma navic katastroficke dopady na mistni i celosvetove klimaticke podminky). Nepripustme, aby tento proces pokracoval.

Zkopirujte tento text do noveho e-mailu, uvedte sve jmeno na konec nize uvedeneho seznamu a poslete vsem, koho znate. NESTACI MAIL POMOCI FUNKCE FORWARD ODESLAT DALE, PROTOZE SE VASE JMENO NEOBJEVI NA SEZNAMU.
Jste-li 200. osobou, ktera vyzvu na znameni souhlasu podepisuje, poslete prosim kopii na adresu fsaviolo@openlink.com.br
Diky.

This is important for all of us!!!
Brazilian congress is now voting on a project that will reduce the amazon forest to 50% of its size. The area to be deforested is 4 times the size of Portugal and would be mainly used for agriculture and pastures for live stock...
All the wood is to be sold to international markets in the form of wood chips, by multinational companies... The truth is that the soil in the amazon forest is useless without the forest itself. Its quality is very acidic and the region is prone to constant floods.
At this time more than 160.000 square kilometers deforested with the same purpose, are abandoned and in the process of becoming deserts. We cannot let this happen. Copy the text into a new email, put your complete name in the list below, and send to everyone you know. (Don\'t just forward it cos then it will end up with rows of \'s )
If you are the 200th person to sign please send a copy to fsaviolo@openlink.com.br


Verze 2

Hi All,
The Brazilian congress is now voting on a project that will reduce the Amazon forest to 50% of its size.
It will take 1 MINUTE to read this, but PLEASE put your names on the list and forward this on as instructed below. First, some facts: The Amazon rainforest is responsible for the generation of 20% of the oxygen that we on this earth breathe,
30% of the orld's freshwater is contained within the Amazon basin.
60% of the cancer-fighting drugs used today are derived from plants that can only be found within the Amazon rainforest.
The area to be deforested is 4 times the size of Portugal and would be mainly used for agriculture and pastures for livestock.
All the wood is to be sold to international markets in the form of wood chips, by large multinational companies.
The truth is that the soil in the Amazon forest is useless without the forest itself. Its quality is very acidic and the region is prone to constant floods. At this time m ore than 160,000 square kilometres deforested with the same purpose are abandoned and in the process of becoming deserts, meaning that this proposal is in the short-term interests of a few, and in the long term interests of none.

Please copy (cut & paste) the entire text into a new e-mail, put your complete name on the list below, and send to everyone you know.
(DON'T JUST.FORWARD IT, AS IT WILL THEN END UP WITH ROWS AND ROWS of '>'
which discourages people from sending it on.).
If you are the 400th person to sign please send a copy to:

fsaviolo@openlink.com.br

Thank you for your help:


Verze 3 - novější česká

Ahoj kamaradi,

v soucasnosti hlasuje brazilsky kongres o projektu, ktery by zpusobil zredukovani nynejsi rozlohy Amazonskeho destneho pralesa o 50%. Jestlize se chcete pripojit k protestu proti takovemu chovani, venujte prosim tomuto mailu dalsich par okamziku a ke konci listu PROSIM pripojte sve jmeno a poslete ho dal vasim znamym a pratelum.

Nejprve par faktu:
Amazonsky destny prales vytvari 20% z celkoveho objemu kysliku,jenz na Zemi dychame, dale se zde nachazi 30% svetoveho mnozstvi vody. 60% leku,ktere slouzi k boji proti rakovine, se ziskavaji z rostlin, ktere prave rostou v Amazonskem destnem pralese. Uzemi, ktere by melo byt pokaceno, je 4krat vetsi nez Portugalsko a bude predevsim pouzito pro chov dobytka a zemedelske ucely. Vytezene drevo pak bude prodano na mezinarodnich trzich. Puda a podlozi jsou bez pralesa k nicemu. Tamni puda je velmi kysela a kazdorocne tam dochazi k velkym zaplavam. Momentalne bylo jiz 160.000 km2 porostu odstraneno kvuli stejnemu duvodu, ktere byly opustene a pomalu se vytvareji poust. Coz znaci, ze odlesneni je jen kratkodobym zajmem nekolika edincu, ale dlouhodobe to nezajima nikoho.

Prosim ZKOPIRUJTE tento mail i s jeho obsahem, pripojte k nemu vase jmeno a zaslete vasim blizkym.

NEPOUZIVEJTE PROSIM FUNKCI "PREPOSLANI", JINAK SE STANE ZPRAVA NEPREHLEDNOU S RUZNYMI NEPATRICNYMI ZNAKY!

Jestlize budete 400-tym clovekem, ktery podepsal, poslete prosim tento mail na tuto adresu: fsaviolo@openlink.com.br

DEKUJI VAM ZA VASI POMOC A CIT.

Fernanda de Souza Saviolo -Rio de Janeiro


Seznam podepsanych:....následuje docela dlouhý seznam jmen a dat narození ...

Poznámka redaktora

Amazonský prales byl relativně nedotčený až do sedmdesátých let minulého století, ale pak jeho velikost byla redukována. Zákon z roku 1965 přikazoval, aby vlastníci pozemků zachovali minimálně 80% lesní půdy. V roce 2000 měl brazilský kongres jednat o snížení chráněné plochy na 50%. Díky mnoha různým protestům bylo toto snížení zamítnuto.

Otázka ekologie je stále aktuálnější problém a také často bývá zneužívána k šíření podobných nesmyslných nebo neaktuálních e-mailů, které jsou mnohdy bezmyšlenkovitě rozesílány dál a mohou způsobit více škody než užitku.
Než se nechat napálit podobným e-mailem, je lepší se zamyslet sám na sebou, v čem svůj postoj vůči životnímu prostředí můžete zlepšit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/retezove-emaily/zachrante-brazilsky-prales/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=retezove-emaily&action=hoax_detail&id=17

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Cybersecurity Conference Prague 2020
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
SDRUŽENÍ INTERNETOVÝCH OBCHODŮ  Internet-Shops.cz
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
SECIT.SK
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Lymfatické centrum Třebíč
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Doména LEVNAVEJCE.CZ je na prodej.