Rychlé vyhledávání

Reklama

ACQUISITION OF REAL ESTATES

První výskyt: 10.2002

Text hoaxu

ASSISTANCE REQUIRED FOR ACQUISITION OF ESTATES.

Dear sir,

I write to inform you of my desire to acquire estates or landed properties in your country on behalf of the Director of Contracts and Finance Allocation of the Federal Ministry of works and Housing in Nigeria.

Considering his very strategic and influential position, he would want the transaction to be strictly as confidential as possible. He further want his identity to remain undisclosed at least for now, until the completion of the transaction. Hence our desire to have an overseas agent.

I have therefore been directed to inquire if you would agree to act as our overseas agent in order to actualise this transaction.

The deal in brief is that the funds with which to carry out our proposed investments in your country is presently in a coded account in the Nigerian apex bank and we need your assistance to transfer the funds to your country or any safe account outside your country in a convenient bank account that will be provided by you before we can put the funds into use. For this you shall be considered to have executed a contract for the ministry. The contract sum of which shall run into US$15.5Million of which your share shall be 30% if you agree to be our overseas agent. Your area of specialisation does not matter in this transaction, all that is required of you is a safe account and your willingness to assist us acquire estates in your country.

As soon as payment is effected and the amount mentioned above is successfully transferred into your account, we intend to use our own share in acquiring some estates abroad. For this too, you shall serve as our agent . It might interest you to note that last year, a similar transaction was carried out with one MR. CHIENCHEN YU of Taiwan but after securing the payment approvals, and payment effected, MR.CHIENCHEN YU changed his numbers and addresses, and was no where to be found on our getting to Taiwan. That was how we lost US$7.5Million. So this time around , I will be with you before the remmittance is made into your provided account to avoid future occurrence and allow trust to play a very minimal role until performance is seen.

You are requested to communicate your acceptance or otherwise of this proposal, through web Fax No. 1 775 429 8203. After which we shall discuss in details the modalities for seeing this transaction through. If however, you are not disposed to assist, kindly destroy this letter in view of the confidentiality of the proposed transaction and interest of personalities involved.

Thank you in anticipation of your co-operation.
Best Regards,
Dr.Kehinde Richards.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/acquisition-of-real-estates/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=119

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé