Rychlé vyhledávání

Reklama

Adams Abas, the SON of DR Edward Abas

První výskyt: 10.2004

Text hoaxu

Dear Sir

You may be surprise to receive this letter from me, since you don’t know me personally, I am Adams Abas. The SON of DR Edward Abas, Who was murdered in the land dispute in Zimbabwe. My late father was among the few black
Zimbabwean opposition party rich farmers murdered by the agents of the ruling Government of president Robert Mugabe, for his alleged support and sympathy for the Zimbabwean opposition party controlled by the white minority, Before the death of my
father, he had taken to Johannesburg and deposited the sum of thirty eight million united state dollars (U$38,000,000 with a diplomatic company in South Africa, and transfer to NETHERLAND(EUROPE), as if he foreseen the looming danger in Zimbabwe. The money was deposited in a box as valuable items (photographic material) to avoid over taxed custom clearance. These land problems arose when president Robert Mugabe introduced a new land act that wholly affected the rich white farmers and some blacks condemned the ideal. This result to rampant killings , precisely more than three thousand( 3,000) people have so far been killed. Heads of government from the west, especially Britain and United States have voice their condemnation of Mugabe's plans. Subsequently, south Africa have development community(S.A.D.C)has continuously supported Mugabe's new land act, I am face with the dilemma of investing this money in the Netherlands because I am not having resident permit for fear of such investment, Hence I am seeking for (political asylum) in the Netherlands, I am looking for a business person whom I can entrusted this fund into his hands for investment, I must let you know that this transaction is 100% risk free and the nature of your business does not necessarily matter. For your assistance I am offering you 30% of the sum, 65% for me and my family, while 5% will be mapped out for any expenses that we may incurred during this transaction. We wish to invest our money on commercial properties based on your advice. Finally, I will demand for assurance that you will not sit on the money when it gets to your personal account or Company account in your country, If this proposal is accepted please confirm your interest by sending me an email to the fellowing address adamsabas1@handbag.com
Thanks.

Adams Abas
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/adams-abas-the-son-of-dr-edward-abas/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=341

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé