Rychlé vyhledávání

Reklama

ADEBAYO SMITH

Text hoaxu

FROM: DR ADEBAYO SMITH

REQUEST FOR URGENT BUSINESS RELATIONSHIP AND ADVICE

FIRST, I MUST SOLICIT YOUR CONFIDENCE IN THIS TRANSACTION. THIS IS VIRTURE OF IT'S NATURE AS BEING UTTERLY CONFIDENTIAL AND TOP SECRET. WE ARE TOP OFFICIALS OF THE FEDERAL GOVERNMENT OF NIGERIA CONTRACT REVIEW PANEL WHO ARE INTERESTED IN IMPORTATION OF GOODS INTO OUR COUNTRY AND INVESTING IN EUROPE WITH FUNDS WHICH ARE PRESENTLY TRAPPED IN NIGERIA. IN ORDER TO COMMENCE THIS BUSINESS WE SOLICIT YOUR ASSISTANTANCE, KNOWLEDGE AND EXPERTISE TO ENABLE US RECIEVE THE SAID TRAPPED FUNDS ABROAD, FOR THE SUBSEQUENT PURCHASE AND INVENTORY OF THE GOODS TO BE IMPORTED AND THE INVESTMENT IN EUROPE.

THE SOURCE OF THIS FUND IS AS FOLLOWS: DURING THE PREVIOUS MILITARY REGIMES IN OUR COUNTRY, GOVERNMENT OFFICIALS SET UP COMPANIES AND AWARDED THEMSELVES CONTRACTS WHICH WERE GROSSLY OVER-INVOICED IN VARIOUS MINISTRIES. THE NEW CIVILIAN GOVERNMENT NOW SETUP A CONTRACT REVIEW PANEL WHICH I AND MY COLLEAGUES ARE MEMBERS AND WE HAVE IDENTIFIED A LOT OF INFLATED SUM, DUE TO OUR POSITION AS CIVIL SERVANTS AND MEMBERS OF THIS PANEL, WE CANNOT AQUIRE THIS MONEY IN OUR NAMES. I HAVE THEREFORE, BEEN DELEGATED AS A MATTER OF TRUST BY MY COLLEAGUES OF THE PANEL TO LOOK FOR AN OVERSEA PATNER INTO WHOSE ACCOUNT THE SUM OF US$31,000 000,00 (THIRTY-ONE MILLION UNITED STATES DOLLARS) WILL BE PAID BY TELEGRAPHIC TRANSFER. HENCE WE ARE WRITTING YOU THIS LETTER.

WE HAVE AGREED TO SHARE THE MONEY THUS:
1. 70% FOR US (THE OFFICIALS)
2. 20% FOR THE FOREIGN PATNER(YOU)
3. 10% TO BE USED IN SETTLING TAXATION AND LOCAL AND FOREIGN EXPENSES.

IT IS THIS 70% THAT WE WISH TO COMMENCE THE IMPORTATION BUSINESS AND THE INVESTMENT IN EUROPE. PLEASE NOTE THAT THIS TRANSACTION IS 100% SAFE AND WE HOPE THAT THE FUNDS CAN ARRIVE YOUR ACCOUNT IN LATEST TEN(10) BANKING DAYS FROM THE DATE OF RECIEPT OF THE FOLLOWING INFORMATION .

A SUITABLE COMPANY NAME AND BANK ACCOUNT(COMPANY OR PERSONEL) INTO WHICH THE FUNDS CAN BE PAID.

THE ABOVE INFORMATION WILL ENABLE US WRITE LETTERS OF CLAIM AND JOB DESCRIPTION RESPECTIVELY. THIS WAY WE WILL USE YOUR COMPANY'S NAME TO APPLY FOR PAYMENTS AND RE-AWARD THE CONTRACT TO YOUR COMPANY NAME.

WE ARE LOOKING FOWARD TO DOING BUSINESS WITH YOU AND SOLICIT YOUR CONFIDENTIALITY IN THIS TRANSACTION.

PLEASE ACKNOWLEDGE RECIEPT OF THIS LETTER USING THIS

E-MAIL ADDRESS baysmith@k.ro . I WILL BRING YOU INTO THE COMPLETE PICTURE OF THIS PENDING PROJECT WHEN I HAVE HEARD FROM YOU.

YOURS FATHFULLY,

ADEBAYO SMITH(DR)
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/adebayo-smith/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=183

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé