Rychlé vyhledávání

Reklama

Adela Martinez, Barclays Bank Madrid

První výskyt: 09.2007

Text hoaxu

I am Adela Martinez, bank manager of Barclays Bank Madrid branch in Spain.

I have urgent and very confidential business proposition for you .On June 6, 2003, a British contractor with the Spanish petroleum corporation (REPSOL), Mr. Barry Kelly made a numbered fixed deposit for twelve calendar months, valued at US$30,000,000.00 in my Branch. On maturity, we sent a routine notification to his forwarding address but got no reply. After a month, we sent reminder and finally his contract employers, the Spanish petroleum corporation wrote to inform us that Mr. Barry Kelly died from an automobile accident in Berlin, that he died without MAKING A WILL, and all attempts by the British Embassy to trace his next of kin was fruitless.

I therefore, made further investigation and discovered that Mr. Barry Kelly in fact was an immigrant from Bahamas and only recently obtained British citizenship few years ago. He did not declare any next of kin or relations in all his official documents, including his Bank deposit paperwork.

The total of US$30,000,000.00 is still sitting in my bank as dormant Account. No one will ever come forward to claim it, and according to Spanish law after 5years, the money will revert to the ownership of the Spanish Government if the account owner is certified dead. Sequel to these fact, I am looking for a foreigner who will stand as the next of kin to MR.BARRY KELLY. After processing the paper works that will reflect you as the next of kin to our late client you will henceforth become the new and sole beneficiary of the total funds. The total of USD30m will then be paid into an account that you will provide for us in the sharing ratio of 70% for me, 30% for you. There is no risk at all, and all the paper work for this transaction will be done by me using my position and connection in the banks in Spain. And the entire transaction shall be governed by the banking procedures of Spain.You have my words.

This business transaction is guaranteed. Hence you should indicate your interest by replying immediately with your Phone/fax Number or otherwise destroy this letter for my sake and my family. However if you consider it ok, please observe the utmost confidentiality, and be rest assured that this transaction would be most profitable for both of us because I shall require your assistance to invest my share in your country. You can also send your reply to my private email address (martineztrust11@aim.com) Thank you so much and looking forward to receive your urgent reply.

All my regards.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/adela-martinez-barclays-bank-madrid/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=708

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé