Rychlé vyhledávání

Reklama

AGENT NEEDED!!! - KALEX COMPANY LIMITED

První výskyt: 10.2005

Text hoaxu

KALEX COMPANY LIMITED
Stocky Road,
London,NW6 5LF
England
TEL/FAX:44-70-3190-3228

Dear Sir/Madam,

I am Mr.Alex Keith,managinig director of KALEX COMPANY LIMITED.We are a trading company that is into the import and export of goods like mechanical equipment,hardware and minerals,electrical products, Medical & Chemicals,light industrial products and office equipment,we export these raw materials to U.S,Canada and Europe.

Owing to the large amount of clients that we have in the U.S.A,we are having difficulty in reaching all of them,therefore we decided to employ representatives in all the states of america to help us get to our clients.As our representative,you shall serve as a link between us and our clients and you will also be responsible for the collection of payments on our behalf.

Note that you shall have a 10% commision for every payment that you collect on our behalf.

Please if you are interested,I need you to supply the following details

1,FULL NAMES

2,CONTACT ADDRESS

3,PHONE/FAX NUMBER

4,COUNTRY OF RESIDENCE

5,OCCUPATION

Subject to your response,we shall have our company's attorney draft out an agreement to seal up this contract.

Regards,

Alex KeithVolný překlad:
Údajná obchodní společnost obchoduje se stroji, minerály, léčivy, chemikáliemi a dalšími věcmi po celém světě.
Má tak hodně velký obrat a hlavně potíže s předáváním peněz obchodním zástupcům, proto se rozhodla najmout další lidi, kteří by byli zodpovědni za spojení s těmito zástupci a za sběr peněz.
Za to je čeká odměna 10% z převáděných peněz.

Poznámka redaktora

Proč je tento e-mail zařazený mezi podvodnými? Je v něm několik velmi podezřelých nejasností:
  1. V žádném adresáři se mi nepodařilo tuto firmu najít, volací číslo "70" v telefonním čísle nepatří Londýnu, dokonce adresa vypadá jako neexistující (alespoň v kombinaci s PSČ - NW6 5LF by měla být Kilburn Park Road )
  2. E-mail je napsán v hovorovém stylu, ne jako obchodní korespondence (posouzeno rodilým angličanem)
  3. Přestože je požadavek na obchodního zástupce v USA je e-mail rozeslán jako spam na adresy, které jsou evidentně mimo území USA (doména .cz).
  4. Ve zprávě zaevidované na serveru 419baiter.com se tato firma nachází na jiné adrese a také používa jiný kontaktní email. Zatímco výše uvedená zpráva byla rozeslána z adresy kalexltd@ny.com kontaktní adresa na serveru 419baiter je kalexcompany@yahoo.co.uk
  5. Je více než pravděpodobné, že získaní spolupracovníci poslouží jako nastrčené figury (bílí koně) pro nějakou trestnou činnost.


Aktualizováno 23.8.2006

Podle serveru NOVINKY.CZ došlo k vykradení některých účtů v bance tím způsobem, že peníze byly převedeny na účty nastrčených osob. Ti je pak osobně z účtu vybrali a jako vložili na jiný cizí účet. Je docela pravděpodobné, že tito bílí koně byli získání na podobný inzerát nebo e-mail.

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/agent-needed---kalex-company-limited/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=449

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé