Rychlé vyhledávání

Reklama

Aktuální nabídka spolupráce

První výskyt: 05.2004

Text hoaxu

Attn: sir,


I send this message to you, demanding anxiously for urgent assistance.
I made up my mind to forward this offer to you, after brief outstanding information I read concerning you, in internet where I got your contact.


I am Mr Kone Guei, the son of ex-military leader Robert Guei of Cote d'ivoire,Who is now dead. With growing disturbing grieviances in my heart I am letting you know that my late father was immediately gunned down by his colleagues, mmediately been suspected to be behind the ongoing military uprising in my country Ivoiry Coast.


I final lost my father in hospital in Abidjan commercial city, and my mother was also reported to me to has been killed on her working place. immediately, it occurred to me that the whole family life is in danger. Obviously I stumbling escape out of the country to Accra Ghana were am now taking a refuge. I am making this contact to you, requesting for your urgent assistant to assist me transfer out forty two millions united states ollars.<$42,000,000,us dollars> kept in financial house here in Accra Ghana by my late father .


This money is kept secret in the financial House to be used to achieve his political goals but unfortunately to him he did not live to accomplish his goals. I need this money to be transfer into foreign account were curious eyes will not see it for my own personal use and investment.


I am taking this initiative to avoid any government trace and
confiscation of my family achievements. I am looking forward for you to provide me all the necessary assistant, to secure and transfer this money to your country . I am assuring you for assisting me to transfer this money to your foreign account I will offer you a very good percentage and I am also promising you that you will definately benefit from this fund transaction transfer.PLC NOTE:. for the safety of my life and for the successfully and
smooth accomplishment of this fund transaction transfer that I am looking forward to transact with you, I urge you to keep this message secret. I count in your full co-operation in this offer. I am waiting anxiously for your urgent respond, I am also in possession with all the whole relevant documents.


NB ALTERNATIVE koneguei@hotmail.com


Best Regards,
Mr Kone Guei
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/aktualni-nabidka-spoluprace/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=239

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé