Rychlé vyhledávání

Reklama

ALKATIRI HARMITO

Text hoaxu

Dear Sir/Madam

I'm sure that this letter will come to you as a surprise but please carefully read it and see how best that you can co-operate with our family to actualize our objective. My name is Alkatiri Harmito, the eldest son of L.M. Harmito . My father was the personal assistant on Special duties to President Suharto of Indonesia -amongst other positions which he held. With his positions in the reign of President Suharto he was privileged to earn some money as goodwill and kickbacks from his boss and other multi national companies in Indonesia. Until his death on the 20th, of March, 2002 he was a strong believer in the policies/course of his former boss, President Surhato.

MY REASON OF CONTACTING YOU IS AS FOLLOWS:
Before my late father's death, he managed through his Diplomatic contacts visited Europe with two TRUNK Boxes containing fifty million united states Dollars (USD$50million) Dollars. Upon his arrival in Europe, my late father deposited the Trunk Boxes containing the money with a security company and declared to them that the Box contained precious stones and vital Business Agreements between him and his foreign associates. He did not want them to know that the Boxes contained money to avoid high custody fees and sabotage.

Now my family and I would want to know if you could help us take this money out of Europe by receiving this fund on our behalf as my late father's foreign Business associates for investment purposes. Currently our family including my mother are now living in our country(Indonesia) as political refugee because of the hostile attitude of the president toward us after my father's death.

This is one of the reasons why we do not wish to use any of my late father's contact so as to maintain secrecy and confidentiality in this transaction. There is no problem whatsoever since my mother shall physically handover to you all the documents regarding the truck Boxes including an agreement and memorandum of understanding dully signed between my late father and the security company. For your assistance and help, my family and I have agreed to give you 25% of the total funds, 5 % will be for any expenses you or us might incurred during the course of this transaction, while 70% will be for me and my family. I think this is fair enough, or what do you think? Please feel free to contact us through E-mail or Thuraya satellite phone: +882 14 668 8451.

Ask as many questions as you like, but you must treat this letter as the highest secret of your life since we wouldn't like to be exposed.Incase you are not interested kindly inform us so that we will make another contact. More details when we hear from you.
Thank you.GRATEFULLY TREAT AS URGENT.

Best regards,

ALKATIRI HARMITO
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/alkatiri-harmito/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=191

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé