Rychlé vyhledávání

Reklama

Vyzkoušej zdarma - Prémiová internetová ochrana pro Windows


Assistance - Tana Gani

První výskyt: 03.2004

Text hoaxu

Dear sir,

As you read this, I don't want you to feel sorry for me, because, I believe everyone will die someday. My name is Tana Gani a merchant in Dubai, in the U.A.E.I have been diagnosed with Esophageal cancer . It has defiled all forms of medical treatment, and right now I have only about a few months to live, according to medical experts.
I have not particularly lived my life so well, as I never really cared for anyone(not even myself)but my business. Though I am very rich, I was never generous, I was always hostile to people and only focused on my business as that was the only thing I cared for. But now I regret all this as I now know that there is more to life than just wanting to have or make all the money in the world. I believe when God gives me a second chance to come to this world I would live my life a different way from how I have lived it. Now that God has called me, I have willed and given most of my property and assets to my immediate and extended family members as well as a few close friends.
I want God to be merciful to me and accept my soul so, I have decided to give alms to charity organizations, as I want this to be one of the last good deeds I do on earth. So far, I have distributed money to some charity organizations in the U.A.E, Algeria and Malaysia. Now that my health has deteriorated so badly, I cannot do this myself anymore. I once asked members of my family to close one of my accounts and distribute the money which I have there to charity organization in Bulgaria and Pakistan, they refused and kept the money to themselves. Hence, I do not trust them anymore, as they seem not to be contended with what I have left for them.

The last of my money which no one knows of is the huge cash deposit of eighteen million dollars $18,000,000,00 that I have with a finance/Security Company abroad. I will want you to help me collect this deposit and dispatched it to charity organizations.

I have set aside 20% for you and for your time.

God be with you.


Tana Gani

Poznámka redaktora

Volný překlad:

Jsem Tana Gani, obchodnik z Dubaje a byla mi diagnostikovana rakovina jicnu. Pres veskerou lekarskou pomoc mi zbyva nekolik mesicu zivota. Nikdy jsem se o nikoho nestarala, jen o sve podnikani. Ackoliv jsem velmi bohata, nebyla jsem nikdy moc stedra a starala se jen o sebe a svuhj business. Nyni toho lituji, protoze vim, ze zivot neni jen o penezich. Rozhodla jsem se venovat penize charite, bude to muj posledni dobry skutek. Venovala jsem penize nekterym organizacim ve Spojenych Arabskych Emiratech, Alzirsku a Malajsii. Nyni se me zdravi zhorsilo natolik, ze nemohu v teto praci pokracovat. Clenove me rodiny, ktere jsem pozadala o prevedeni penez dobrocinnym organizacim v Bulharsku a Pakistanu, to neudelali a nechali si penize pro sebe. Uz jim neverim. Zbyva mi na ucte 18 milionu dolaru. Chci te pozadat o pomoc pri vyberu techto uctu a jejich odeslani charitativnim organizacim. Za tvuj cas dostanes 20% z castky. Buh s tebou.
Tana Gani

Krátká analýza:
Zajimavé je, že nijak zvlášť nevysvětluje proč zrovna příjemce e-mailu je ten pravý a neuvádí na sebe žádný kontakt, takže zájemci nezbyde než zkusit Re: Tento mejl přišel z tanagani@netscape.net.
Na internetu jsem tento podvodný spam našel na několika místech (např. FreeVMS nebo W3C Korean Office Request Mailing List Archive).
Kromě samotné nevěrohodnosti takové události je zde fakt, že tento text existuje v různych variantách. Liší se samozřejmě odesílatel, ale i částka. Např. Joseph Hadim ( mrhadimj@netscape.net ) je opět z Dubaje, ale nabízí rozdělit 24 miliónu ( opět W3C Korean Office Request Mailing List Archive) nebo Yada Nasiru /yadanasiru@indiatimes.com/ z Dubaje take s 24 milióny ( The Biopython).
Spam existuje v databázi DCC - Distributed Checksum Clearinghouse, což je organizace sledující e-maily a vytváří databázi kontrolních součtů mailů a podle něj odhalují spamy.

------------------------------------
(Autorem příspěvku je Harry - harry_ZAVINACseznam.cz)
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/assistance---tana-gani/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=228

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání 2017 - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
Cybersecurity Conference Prague 2019
ToolStore

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
SDRUŽENÍ INTERNETOVÝCH OBCHODŮ  Internet-Shops.cz
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
SECIT.SK
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Levna-vejce