Rychlé vyhledávání

Reklama

ASSISTANCE PROPOSSAL ( ASSISTANCE PROPOSAL )

První výskyt: 04.2002

Text hoaxu

FROM:ANDY HAMSON

Dear

I know this proposal letter may come to you as a surprise considering the fact that we have not had any formal acquaintance before .but all the same I would want you for the sake of God to give this an immediate attention in view of the fact that the security of our live and possession is at stake .

I am Mr ANDY HAMSON a 28 years old from war ravaged SIERRA LEONE but presently domiciled in Abidjan Ivory coast with my sister JANET who is 18 years old .My father Mr RICHARD HAMSON who before his untimely assassination by the rebels was the Director of SIERRA LEONE Diamond corporation (SLDC) .He was killed in our government residential house along side two of my other brothers ,two house maids and one government attached security guard fortunately for I, younger sister and mother ,we were on a week end visit to our home town As we got the news of the tragedy .We immediately managed to ran into neighbouring Ivory coast for refuge .But unfortunately .As Fate would have it ,we lost our dear mother (may soul rest in peace) as a result of what the Doctor called cardiac arrest .

As we were coming into this country ,we had some documents of a deposit of $ 11 700 000 USD (eleven
million seven hundred thousand USD ) made by my late
father in a security and trust company .According to my father, he intended to use this fund for his international business transaction after his tenure in office but was unfortunately murdered .We had located the security company where the money is deposited with the help of an attorney and established ownership.lease right now ,with the bitter experiences we had in our country and the war still going on especially in diamond area which incidentally is where we hail from .coupled with the incessant political upheavals and hostilities in this country Ivory coast ,we desire seriously to leave here and live the rest of our life into a more peaceful and politically stable country like yours Hence this proposal and request .We therefore wish you can help us in the following regards :

1) To provide us with a good bank account to transfer the money into
2) To help us invest the money into a lucrative business .
3) To assist my sister Janet get a college admission to further her education.

Please I know that , this letter may sound strange and incredible to you but the CNN and the BBC African bulletin normally have it as their major news features .Therefore for the sake of God and humanity
give an immediate positive consideration and reply to
me via our e-mail address. I will willingly agree to any suitable percentage of the money you will propose as your compensation for your assistance with regards to the above .please in view of our sensitive refugee status and as we are still conscious of our father 's enemies .
I would like you to give this a highly confidential approach .


Best Regards .

ANDY HAMSON
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/assistance-propossal--assistance-proposal-/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=75

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé