Rychlé vyhledávání

Reklama

Atten:C.E.O/MD

První výskyt: 05.2004

Text hoaxu

Atten:C.E.O/MD,
With due respect, trust and humility, do i write you this proposal, which I believe would be of great interest to you. I find your contact while I was doing
private research on the Internet for a reliable and capable foreign partner that will assist my Family and me. And that's why I contacted you.
My name is MR.JOHN A NYERERE, from Tanzania.
I am the son of the Late President of Tanzania JULIUS MWALIMU
NYERERE, who died about getting to four year ago. Having been president for years, he used his position then to make for himself and us some fortune. And
after a protracted illness and he died. I was forced to return home for the funeral. His attorney notified me and my family about my father's "Will" with his
chambers. When I was going through the "Will", I discovered that
my late father had used his position then to make some money, which he brilliantly transferred and deposited it with a private Security Company here in LOME TOGO
He deposited this consignment as valuables. The Security Company does not know that this consignment contains cash...!!! money, except the attorney and my
family. The amount is Eighthy three million United States Dollars (USD 83. MILLION).

However, my aim of contacting you is to assist us in looking for a profitable investment overseas since we don't have no knowledge of international investments.
As a result of our present situation, I won't be able to conclude this transaction alone. If you are interested in helping me out, try to indicate your
interest in helping me, not forgetting to include your private phone and fax numbers aswell as your cellphone number (if you have) for easier communication. I will
then call you in furnish you with more details and futher clearifications.
We have mutually agreed to compensate you with 20% of the total sum for your assistance, 5% for expenses in the course of the transaction. Then the remaining 75%
will remain for my family and me, which you will help us invest. Be informed that this transaction needs utmost trust and confidentiality.
Note also that the transaction attracts no risk on your side hence all the modalities for safe, smooth and successful transaction have been arranged by me.
Looking forward to receiving your urgent reply.And also remember to indicate either of your Private
Mobile Cell Phone or any conversant fix Telephone
where i can reach you Vabaly
My warm regard
MR.JOHN A NYERERE
Phone:00228-92 52 111
http://www.tanemb.se/mwalim.htm


Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/attenceomd/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=246

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé