Rychlé vyhledávání

Reklama

BARTHOLOMEW R MUTIE

První výskyt: 04.2006

Text hoaxu

FROM MR BARTHOLOMEW R MUTIE.

Sir,

I personally decided to put in writing as below, the full details of this business proposal that I have been trying to explain to you. I have a re-profiling amount in an excess of US$78M, which I seek your partnership in accommodating for me. I am willing to give out 25% of this total sum to you for your quick assistance and partnership, 70% for me and while 5% should be set side for reimbursement of any unforeseen expenses we both might incure in the cause of this transaction. However, I sincerely seek your confidence in this transaction, which I am proposing to you.

My name is Bartholomew mutie, I am the personal assistance to the former President of Republic of Liberia (President Charles Taylor). President Charles Taylor decided on the 11th of August 2003 to go into exile in a neighboring country Nigeria to seek asylum. Based on these developments, his various foreign bank accounts have been frozen and some are still under serious investigation. But in the light of all these happenings, President Charles Taylor was able, through the help of some loyalist succeeded to secretly move the sum of US$78M, on my name as the owner to a private security company vault in
Nigeria where the final crediting is expected to be carried out later, but resently he has just been arrested and taken away. you can read more on CNN news of March 30, 2006. http://www.cnn.com/2006/WORLD/africa/03/29/taylor.nigeria/index.html

All the depositing documents of the above fund were on my name and they are still in my possession, What I need from you is to stand as the beneficiary of the above quoted sum and I will arrange for the documentation which will enable the Security Company transfer / wire the fund to your bank account. I have decided to do this only with you and use this sum to relocate to European or American continent and never to be connected to any of President Charles Taylor's conglomerates. This transaction can be concluded within 2 weeks.

My questions are:-
1. Can you handle this project?
2. Can I give you this trust?
3. can you keep this business as very confidential?
4. If you can sponsor this transfer, Is 25% acceptable to you, as your commission?

REPLY TO MY PRIVATE EMAIL ADDRESS:
Consider this and reply as soon as possible to (my private email address) mutiebath@infinito.it, so i can give you more clear explanations details and information about this transaction. I will also need your direct telephone and fax number for easy reach. Finally, it is my humble prayer that the information as contained herein be accorded the necessary attention, urgency as well as the secrecy it deserves. Please i need you to send me your telephone number so i can give you a call immediately for more discusion. As soon as I get your positive response, I will send you more information to you.

Best regard

Mr. Bartholomew mutie
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/bartholomew-r-mutie/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=531

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé