Rychlé vyhledávání

Reklama

Business Proposal (Risk Free) (22.7.2008)

První výskyt: 07.2008

Text hoaxu

Dear friend,

   This mail might come to you as a surprise and the temptation to ignore it as serious could come into your mind but please consider it with a divine wish and accept it with a deep sense of humility.Before proceeding, I wish to introduce myself to you; I am Todd Williams a staff of Natwest Bank plc London. I am the head of the accounts department.I am pleased to get across to you for a very urgent and profitable business proposal which I believe will profit the both of us after completion. I contacted you after a careful thought that you might be capable of handling this business transaction, which i explained below.

   The sum of ( £ 18,500,000.00 Million Pounds), has been floating as unclaimed since 2000 in my bank as all efforts to get across the relatives of our client who deposited the money have hit the stones.There is this immigrant Mr. Andreas schranner, property magnate who was based in the U.K., who happens to be one of our very good clients. On the 25Th of July 2000, Mr. Andreas schranner, his wife Maria , their daughter Andréa eich, her husband Christian, and their children katharina and maximilian all died in the air France concord plane crash bound for New York in their plan for a world cruise.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/859479.stm

   All attempts to trace his next of kin were fruitless. My position here at my office requires me to investigate and I therefore made further investigations and discovered that Mr. Andreas Schranner did not declare any next of kin or relation in all his official documents, including his bank deposit paperwork in my bank.According to the British Law. The money will revert to the ownership of the British government if nobody applies to claim the fund.

   To avoid this money being sent to the British treasury as unclaimed funds, I have decided to seek your assistance to have you stand as his next of kin so that the said fund ( £ 18,500,000.00 million pounds), would be released in your name as the next of kin and paid into your account. All documents and proof that will have you claim this fund will be forwarded to you without any stress upon your response to this mail more soon, i want to inform you that i have unanimously agreed to offer you ( £7.2M ) of the total sum for the assistance and role you are going to play in this transaction,(£2.8 M)will be given to charity organizations in your country with your supervision while the remaining will be for me. Please send your confidential telephone and fax number in your reply to this business transaction. PLEASE CHANNEL YOUR RESPONSE TO: todd_williams03@live.co.uk

Kind regards,
Mr. TODD WILLIAMS
ACCOUNTS OFFICER .
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/business-proposal--risk-free-2272008/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=872

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé