Rychlé vyhledávání

Reklama

Charita z Pobřeží slonoviny (20191015)

První výskyt: 10.2019

Text hoaxu


Předmět: Charita


Dobrý den,

Dostal jsem vaši e-mailovou adresu prostřednictvím adresáře a píšu vám s pomocí svého lékaře, protože mám vážné onemocnění s rakovinou prsu. Jmenuji se Mária Zwanzigerová a jsem občankou Slovenska. Je mi 71 let a jsem legálně vdaná za zemřelého pana Kal Guntera, který je německým občanem. Já a můj manžel jsme tu žili v Pobřeží slonoviny v západní Africe posledních 17 let. Můj zesnulý manžel, pan Kal, pracoval v ropné společnosti jako krajan v zahraničí před tím, než zemřel. Oba jsme se vzali bez jediného vlastního biologického dítěte.

Když byl můj manžel naživu, uložil částku jednoho milionu pět set tisíc eur (1, 500, 000 .00€) v bance zde na Pobřeží slonoviny, kterou podepsal s bankou dohodu, že prostředky budou použity pouze na charitativní účely v jakékoli evropské zemi, jako je; pomoc chudým a matkám bez domova, podpora církevních aktivit a pomoc dětem bez privilegia pokračovat ve vzdělávání v Evropě. Můj manžel učinil toto rozhodnutí, protože nemáme žádné dítě, které zde zdědí finanční prostředky v bance, a byl vychován sirotčinec v Berlíně v Německu, protože nemá v Německu žádnou rodinu.

Dnes jsem vás kontaktoval, protože můj lékař mi právě oznámil, že moje nemoc s rakovinou prsu se zhoršila a do příštího týdne provedou vážnou/smrtelnou operaci rakoviny, kterou možná nebudu přežít, protože smrt už v mém tělním systému hodně zničila . Obávám se, že pokud během příštího týdne zemřu během operace, budou zde zapomenuty finanční prostředky v bance, protože nemám jiného příbuzného, který by tvrdil, že nemůžu najít žádnou rodinu mého manžela v Německu.

Nakonec chci, abys mi pomohl převést tyto prostředky na svůj osobní bankovní účet pro tuto charitativní práci. Po převodu na váš bankovní účet; odečtete si 30% z celkových finančních prostředků jako kompenzaci a zbývajících 70% využijete k charitativní činnosti ve vaší zemi. Prosím, odpovězte mi, prosím, pokud máte zájem o pomoc s touto charitativní transakcí, abych vám poslal více podrobností, protože chci, aby byly peníze převedeny z banky sem před mou nadcházející operací v příštím týdnu.

S pozdravem,
Paní Mária Zwanzigerová
A Dr. Stefan MAREK (překladatel)


Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/charita-z-pobrezi-slonoviny-20191015/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1568

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé