Rychlé vyhledávání

Reklama

CONFIDENTIAL AND URGENT BUSINESS PROPOSAL

První výskyt: 10.2002

Text hoaxu

FROM THE DESK OF
DR JIM KANANGA
NNPC


CONFIDENTIAL AND URGENT BUSINESS PROPOSAL

I am DR JIM KANANGA Chairman of Contract Award and Verification Panel setup by the Nigerian National Petroleum Corporation (NNPC). I got your contact from the Nigeria Chember of Commerce And Industries,and after thorough enquiries and deliberations,I and my colleagues decided to contact you for a very confidential business transaction of mutual benefit.

During our verification exercise, we came across an over-invoiced contract(Contract No: NNPC/PED/1473/96). This contract was awarded in July,1996 and completed in August, 1998, and the original contractor has since been paid his contract sum leaving the over-invoiced sum of US$25.5m(Twenty Five Million,Five Hundred Thousand United States Dollars) This amount have been left floating in our account with the Central Bank of Nigeria, until our recent discovery. My colleagues and I have decided to seek for the assistance of a reliable foreign partner into whose account the fund will be transferred into for our own use. If this proposal is acceptable to you, a Deed of Transfer of the above contract will be obtained on your behalf, to empower you as the legal beneficiary of the contract and the sum to be transferred.

All necessary and relevant documents will be procured for the release and transfer of the fund into your nominated account. An application for foreign exchange allocation will be made on your behalf from my office to the federal ministry of finance (FMF) and the Central Bank of Nigeria(CBN) for the subsequent release and transfer of the fund into your nominated account. Be informed that we are working in collaboration with top officials of the federal ministry of finance and the Central Bank of Nigeria (CBN)who will assist us in the transfer of the fund. With your cooperation the success of this transaction is guaranteed.

We have agreed to compensate you with 25% of the total sum and , 70% will befor me and my colleagues here ,while the remaining 5%have been mapped-out for miscellaneous expensesthat might be incurred by both parties during the course of thistransaction. Allthings being equal, this transaction will be concluded within 14working days upon the day of receipt of your response.You are required to fax us your nominated bank account details and your direct telephone and fax numbers. Please treat this transaction with top priority and remember to keep it as confidential as possible.

As soon as we receive your response, more details about how to proceed will be given to you.

We await your prompt response.

Best Regards,

Dr. jim kananga
Chairman,Contract Award & Verification Panel
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/confidential-and-urgent-business-proposal/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=110

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé