Rychlé vyhledávání

Reklama

CONSIDER THIS TRANSACTION From: Mr. David Sanogo

První výskyt: 08.2005

Text hoaxu

From: Mr. David Sanogo
Abidjan Cote d'ivoire.


Hello dear A....... B.........,


I know this mail will come to you as a suprise since we have not met or knew each other before but I got your contact and decided to contact you for this wonderful opportuntiy which I know we can use to better our lives together.

My name is Mr. David Sanogo an accounts clerk with one of the International Bank here in Abidjan in the Remittance Department office which has it's corporate office here in Abidjan, Côte d'Ivoire. My bank is involved in the disbursement of funds to finance United Nation projects and other common wealth development projects in the West African Sub-regoin.

In the course of my duty, I discovered the total sum of USD $11,500,000 ( Eleven Million Five Hundred Thousand United State Dollars) in disbursement for a contract that has been concluded. Unfortunately, the beneficiary to that fund is dead. The fund was deposited in a name of a family with an access coded number, which I happene to have in my possession.

I have all the necessary information within my disposal to move this money out of the bank for private use without the knowledge of anybody given your assistance. The area of assistance required of you is to front you as the Beneficiary, so that the fund can be retrieved for onward transfer to your designated bank account overseas.

I shall provide you with detailed information on how to execute this transaction upon receipt of your reply. I have mapped out 35% for you, 60% for me and 5% for reimbursement of both parties for expenses incurred during the pendency of the transaction. Be rest assured that there is no risk involved as the feasibility for a hitch-free claim and transfer of the fund have been done by me and I can assure you that with your co-operation, that we can realise the claim and transfer of the money into your accocunt within a very short period of time.

It is important that you contact me as soon as you receive this mail through my email account indicating your interest towards my proposal so that I can give you further explanations on the process.

Bye and have a nice day while I look forward to hear from you soonest.

Regards,

Mr. David SanogoSTROJOVÝ PŘEKLAD:

Zpráva je rozesílána většinou v anglickém jazyce. O české verzi jsem nebyl zatím informován. Pro ty, co neumí anglicky a zajímá je, co se v těchto podvodných dopisech píše je k dispozici jednoduchý strojový překlad textu. Připadá mi zbytečné se s tímto textem překládat a pro pochopení významu zprávy takový překlad postačí.
Přeloženo pomocí programu Eurotran Explorer 2003.Od: Mr. David Sanogo Abidjan chlívek d'ivoire.
Ahoj drahý A....... B.........,

Já vím to tato pošta bude chodit k vám jako suprise protože my nemáme setkával se nebo věděl to sám předtím ale já jsem dostal váš kontakt a rozhodl se obrátit se na vás pro toto báječný opportuntiy které já vím, že my můžeme používat zlepšit naše životy spolu.

Mé jméno je Mr. David Sanogo úředník účtů s jedním z mezinárodní banky tady v Abidjan v částce kancelář oddělení, která má to je podniková kancelář tady v Abidjan, Côte d'Ivoire. Má banka je zapojená do vyplacení fondů financovat projekty spojeného národa a jiné obyčejné bohaté vývojové projekty na západu africký Sub-regoin.

V průběhu mé povinnosti, já jsem objevil kontrolní součet USD $11,500,000 ( Jedenáct miliónů pět sto tisíc dolarů jednotného státu) ve vyplacení pro kontrakt, který byl uzavřelo. Bohužel, příjemce k tomu fondu je mrtvý. Fond byl uložen ve jménu rodiny s přístupovým kódovaným číslem, které já happene mít v mém majetku.

Já mám celou nutnou informaci uvnitř mého nakládání pohnout s těmito penězi z banky pro soukromé použití bez znalosti někoho vzhledem k vaší pomoci. Oblast pomoci požadováné od vás je k přední straně vás jako příjemce, aby fond může být získán pro kupředu se přenést do vašeho určeného bankovního účtu v zámoří.

Já budu poskytovat vám podrobnou informaci na jak vykonávat tuto transakci na stvrzence vaší odpovědi. Já jsem rozplánoval 35% pro vás, 60% pro mě a 5% pro reimbursement obou stran pro výdaje si způsobil během pendency transakce. Být odpočinek ujišťoval, že pro beznesnadný požadavek a přenos fondu je žádné riziko zahrnuté jako možnost byli děláni mnou a já mohu zajistit vás tím se vaší spoluprácí, to my můžeme realizovat požadavek a přenos peněz do vaši accocunt uvnitř velmi krátkého časového období.

To je důležité, že vy se spojíte se mnou jakmile vy dostanete tuto poštu přes můj e-mailový účet ukázat váš zájem k mému návrhu aby já mohu dát vám další vysvětlení na procesu.

Bye a mít chvíli hezkého dne, na kterou já se těším slyšet od vás nejdříve.

Pozoruje,

Mr. David Sanogo
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/consider-this-transaction-from-mr-david-sanogo/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=403

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé