Rychlé vyhledávání

Reklama

DADA NORTEY, a Ghanaian National

První výskyt: 10.2004

Text hoaxu

Dear. My name is DADA NORTEY, a Ghanaian National. I work as an administrative Secretary with West Coast Security Ltd in Accra for the past 10 years. I contacted you, believing that by the grace of God you will accept to be my partner in business. Within this period, I have watched with meticulous precision how African Head of States and Government functionaries have been using West Coast Security to move sums of money USD ($), pound Sterling,french france- (Cash) to their foreign partners.
They bring in this consignment of money cash and secretly declare the content as jewelleries,gold,diamond, precious stones,family treasure,document's etc. The late General Sani Abacha of Nigeria, the late Mobutu Seseko of Zaire,Foday Sanko of Sierra-leone, Babangida of Nigeria,The late Henry Konan Bedie of Ivory Coast etc. this entire people had channel various cash in the name of merchandise through West coast Security to different foreign partner in most countries of the world more especially, Switzerland,Columbia,Fuji Islands etc .
Their foreign partners, freinds and relatives are now claiming most of this consignment. A lot of them still lying here unclaimed for the past 8 years.No body except the depositors, which of cause most of them are dead .
However, since the inception of the 2000-millenium, West Coast Company management had changed the procedure of claims. As soon as you are able to produce all the secret information as contained in the secret file of any merchandise, it will be released to you upon demand. From our record, more than 18 consignment belonging to the Late Gen.Sani Abacha,the late Mobutu Seseko, has been claimed in the past one year. This is why i am soliciting for your co-operation and assistance. The late Gen.Sani Abacha has 6 consignment deposited with several names and codes.4 have been claimed in the past three year. His first son died in a plane crash, the second son is facing trial and Embezzelment and who is now released still under house arrest too. I have implemented clean arrangement to enable us claim consignment #4047sk containing US$130,000,000 (One hundred and thirty milion Dollars), and consignment #1999 containing US$ 50,000,000 million dollars. My duty is to supply you with all the necessary codes,
information and documents of this deal from the company probit department. I will officially see to it that the Director of Operation West Coast Ltd. release the merchandise # 4047Sk They will demand some documents and secret codes. Call me and I will supply you with every detailed information that you will fax to them. As soon as such information is confirmed correct, they might invite you for total claims. If you do not want to come to Accra, you can arrange with them to transfer the consignment to any where on agreement. Nobody should know that I am involved in this deal as a staff of this company. I will suggest that upon conclusion, we share 50-50. I assure you that this transaction is 100 % Risk Free. The only thing is that trust should be the key to our success.
Tel:233-277402749. God Bless you.
DADA NORTEY.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/dada-nortey-a-ghanaian-national/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=343

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé