Rychlé vyhledávání

Reklama

Dědictví Andrew Parker 20100309

První výskyt: 03.2010

Text hoaxu

Nejdražší,
  Jsem Isaac George, advokát. Zemřelých můj klient, jménem pan Andrew Parker z vaší země, který dále musí být jen můj klient, jehož život a že celé jeho rodiny se neberou v potaz, když jste na dovolené v prázdniny resort v Phuket Thajsko na 26. prosince 2004 v přírodní katastrofou tsunami.
 
Musím se s vámi na pomoc při repatriaci peníze, které po sobě zanechal můj klient, než bude zabaven nebo prohlášeno za neschopné provozu od břehu, kde je tento vklad v hodnotě $ 12.5million dolarů podání.
 
Tato banka vydala mi oznámení kontaktovat nejbližšího příbuzného, nebo účet bude zabaven, protože tam je vláda gazzette / pověření / povoluje všechny banky o zmrazení nebo zabavit jakýkoli účet, který nebyl provozuschopný v dlouhém časovém období, to je zaměřeno na únik kapitálu na ekonomiku.
 
Můj návrh, aby si je získat Váš souhlas se vás jako Next-v-kin a příjemce s názvem mého klienta tak, aby výnosy z tohoto účtu může být vyplacena na vás. To bude vyplacena, nebo sdílené v těchto procent, 60% pro mě a 40% na vás.
 
Všechny právní dokumenty zálohovat vaše tvrzení, jako můj klient je next-z-kin bude zajištěno. Co potřebuji, je vaše upřímná spolupráce umožnit nás vidět tuto transakci prostřednictvím.
 
To bude provedena v rámci legitimní uspořádání, které bude chránit vás z jakéhokoli porušení tohoto law.If obchodní nabídku uráží své morální hodnoty, to přijmout moji omluvu, ale pokud ne, kontaktujte mě okamžitě uvést váš zájem tím, že mě naléhavě následující níže:
 
URGENT PROSÍM.
 
1. Vaše celé jméno
2. Své telefonní číslo
3. Vaše kontaktní adresa.
4. Váš věk a povolání.
 
Vaše urgentní odpověď bude velmi očekávaný a ocenil.
Zavolej mi na můj soukromý telefon +22997361941 pro více informací.
 
Pozdravy,
 
Isaac George.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/dedictvi-andrew-parker-20100309/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1068

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé