Rychlé vyhledávání

Reklama

Dr.George Allen, Londýn

První výskyt: 12.2011

Text hoaxu

Od Dr.George Allen
Investiční portfolio manažer,
Krajský úřad v Londýně
UBS Investment Bank v Londýně.
Tel: +447024023147
 
Drahý příteli,

Prosím, můžete věřit? Jsem Dr.George Allen z Harlesden. Pracuji s UBS Investment Bank Spojených Kingdom.I píšu vám z mé kanceláře, která bude mít obrovský přínos pro obě us.In mém oddělení, jako regionální manažer, jsem zjistil, opuštěné suma 15,4 milionu liber Velké Britská libra (patnáct milionů čtyři sta tisíc Velká britská libra) v účtu, který patří k jednomu z našich zahraničních zákazníků Pozdní Mr.Stephen Richard, který nešťastné ztrátě jeho život při nehodě.

Volba Vás kontaktovat se vzbudila z geografické povahy, kde žijete, obzvláště vzhledem k citlivosti těchto transakcí, bankovní bylo čekání na některý z příbuzných přijde-až k tvrzení, ale nikdo neudělal. Osobně jsem byl neúspěšný při rozmisťování příbuzným po dobu 3 let, mám usilovat o váš souhlas k vám jako další příbuzný / Bude příjemce, aby zemřelého tak, že prostředky z tohoto účtu oceněn na 15,4 libry liber milionů přeneseny do bankovní účet jako nejbližší příbuzný do pozdního Mr.Stephen Richard.

To bude vyplacena, nebo sdílená v těchto procent, 60% pro mě a 40% pro you.All musím je nahrát vaše údaje v naší databázi bankovního systému v nejbližší příbuzný do pozdního Mr.Stephen Richard. Co Žádám nyní je vaše upřímná Co-operace, důvěrnosti a důvěry k tomu, abychom se podívejte na tuto transakci prostřednictvím. Prosím, musíte mít tato transakce 100% tajemstvím, protože můj postoj tady v mé bance.

Dostal jsem váš kontakt z vaší země na mezinárodní obchodní informace, rozhodl jsem se Vás kontaktovat doufat, že vás najdou tento obchod interesting.Please o Vaše potvrzení této zprávy a Vašeho zájmu budu vám poskytne více informací. Endeavour se dejte mi vědět vaše rozhodnutí co nejdříve. Budu rád investovat vlastní podíl 60% ve vaší zemi.

Uveďte mi následující informace níže, takže budu moci nahrát data na náš bankovní databáze promítnout do banky síťový systém, který jste jmenoval nejbližším příbuzným / bude příjemcem tohoto fondu, a já vás o tom, jak otevřít komunikaci s bankou a provádět další nároky na převod prostředků na vás. Vezměte prosím na vědomí, že máme pár dní na provedení této transakce.

1. Celé jméno:
2. Vaše Resident Adresa:
3. Váš přímý mobilní telefonní číslo:
4. Vaše faxové číslo:
5. Pohlaví:
6. Věk:

S pozdravem
Dr.George Allen
Tel: +447024023147
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/drgeorge-allen-londyn/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1194

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé