Rychlé vyhledávání

Reklama

Dr.Mrs. Daniella Nkanga,a Financial Management Consultant

První výskyt: 09.2004

Text hoaxu

Dear,
First, please accept my apology for contacting you this way,I do not mean to voilate your privacy in any way by this mail.
I am contacting you in view of the fact that we will be of great assistance to each other.I am Dr.Mrs. Daniella Nkanga,a Financial Management Consultant.
Meanwhile, I want you to realize that there is currently the sum of Twenty-five Million United States Dollars ($25m) of which my late Client,Chief Bola Ige, the late Attorney General and honourable Minister for Justice, who was also the former Minister of Power and Steel in the Federal Republic of Nigeria, that was assasinated on December 23,2001 while on active service.
He deposited the money in a Security Company in thier Vault with the name and particulars of his foreign partner( Mr Russel Hart) as African arts materials awaiting Export to Europe. I want you therefore to stand as my late clients partner abroad so that we can claim the money from the security company.
I do not want to be in partnership with the fellow any longer because he has just betrayed the trust I had for him by diverting one certain money that was deposited in his name and Account at Swiss Bank, the money is now in his private Account and he is refusing to account for the money to me.
Infact that is why I do not want to deal with him again.If you are capable and will be honest i will appreciate it very much.
I do not want my late client's partner (I mean the betrayer) to play his fast game on me again so we must act fast.
If you go through this website you will know more about my proposition:
www.Thisdayonline.com on opening click ARCHIVE(highlighted in green) if it opens click on 2001.then december 2001,then monday 24th december. here you will find out about my late client's gruesome murder.

I MUST USE THIS OPPORTUNITY TO IMPLORE YOU TO EXERCISE THE UTMOST INDULGENCE TO KEEPING THIS MATTER EXTRAORDINARILY CONFIDENTIAL.

When replying, send me your phone number.

Response urgently please.

My Regards,

Dr Mrs Daniella Nkanga.
ALWAYS send a copy of your reply to my alternative mailbox:
Email:dan_nka@consultant.com


Poznámka redaktora

Strojový překlad provedený pomocí programu EUROTRAN 2000.


Miláček,
Nejprve, prosím přijmout mou omluvu pro kontaktování vás tato cesta, já nechci voilate vaše soukromí v nějaké cestě touto poštou.
Já kontaktuji vás v pohledu na skutečnost, že my budeme velké pomoci k každému other.I být Dr.Mrs. Daniella Nkanga, Finanční Podnikový Poradce.
Zatím, já chci, aby vy uvědomil si, že tam je současně suma Dvacet pět Miliónu Americké Dolary ($25m) z kterého můj pozdní Klient, Šéf Bola Ige, pozdní Generální Prokurátor a počestný Ministr pro Spravedlnost, kdo byl také bývalý Ministr Síly a Oceli v Federální Republice od Nigeria, to byl assasinated na Prosinci 23, 2001 chvíle v boji.
On vsadil peníze v Bezpečné Společnosti v thier Sklepu s jménem a jeho detaily cizí partner (Pan Russel Hart) jako Africká umění materiály, které očekávají Export do Evropy. Já chci vás proto kandidovat jako můj pozdní klientský partner do zahraničí aby my můžeme prohlásit peníze od bezpečné společnosti.
Já nechci být v partnerství s kolegou déle protože on jen zradil důvěru já jsem měl pro něj tím, že odkloní jedny jisté peníze, které byly vsazené v jeho jméně a Účtu u Švýcarské Banky, peníze jsou nyní v jeho soukromém účtu a on odmítne odpovídat za peníze k mně.
Infact to je proč já nechci zabývat se jím again.If vy jste schopní a bude čestný i bude oceňovat to velmi mnoho.
Já nechci mého pozdního klientského partnera (, kterého já znamenám zrádce) hrát jeho rychlou hru na mě znovu tak my musíme akt rychlý.
Jestliže vy procházíte tímto websajtem vy budete vědět to více o mém problému:
www.Thisdayonline.com na otevření kliknou na ARCHIV (zvýrazněný v green) jestliže to otevře klik na 2001.then december 2001, pak monday 24th december. tady vy zjistíte o mé pozdní klientské hrozné vraždě.

Já MUSÍM VYUŽÍT TUTO PŘÍLEŽITOST UPROSIT VÁS CVIČIT NEJZAZŠÍ SHOVÍVAVOST K DRŽENÍ TÉTO ZÁLEŽITOSTI VYJÍMEČNĚ DŮVĚRNÝ.
Když odpoví, posílat mně vaše telefonní číslo.

Response naléhavě těší.

Můj Pozoruje,

Dr Paní Daniella Nkanga.
VŽDY poslat kopii vaší odpovědi na mou alternativní poštovní schránku:
E-mail:dan _nka@consultant.com
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/drmrs-daniella-nkangaa-financial-management-consultant/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=285

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé