Rychlé vyhledávání

Reklama

Dr.Young Ben - AUDIT AND ACCOUNTS UNIT UNION BANK

První výskyt: 09.2004

Text hoaxu

AUDIT AND ACCOUNTS UNIT
UNION BANK OF TOGOLEISE UNION
BANK HOUSE,LOME- TOGO.

E-maila Address: (young_ben20@yahoo.co.uk

Dear,

I am Dr.Young Ben. a staff of bills and exchange at the foreign remittance Department, of Union Bank Of Togolise plc. I am writing following the impressive information about you from our chambers of commerce and industry.In my department, we discovered an abandoned the sum of (US$ 5m) FIVE MILLION UNITED STATES DOLLARS only, in an account that belongs to one of our foreign customers who died along with his entire family in November 2000 in a plane crash.

Since we got information about his death, we have been expecting his next of kin to come over and claim his money because we cannot release it unless somebody applies as a next of kin or relation to the deceased as indicated in our banking guidelines.

Unfortunately we learnt that his supposed next of kin or relations died along with him at the crash leaving nobody behind! for the claim. It is therefore upon this discovery that I and other officials in the department now decided to make business with you, that is, to release the money to you as the next of kin or relation to the decease since nobody is fronting for the money and we do not want this fund to go into disbursement account as unclaimed bill. The banking law and guidelines here stipulates that if such money remained unclaimed after six years the money will be transferred into federal government account as unclaimed fund.

The request of a foreigner as next of kin in this business is occassioned by the fact that the customer was a foreigner and an indigene can not stand as a next of kin to a foreigner. We agreed that 30% of this money will be for you as the foreign partner and 10% for expenses incurred during the cost of remittance. Therefore to enable immediate transfer of the fund to you as arranged, you should contact me with my! e-mail adress immediately for further briefing:(young_ben20@yahoo.co.uk )

I look forward to hearing from you soon.Include your phone and fax numbers when repling

Best regards

Dr.Young Ben.
Foreign Remittance.
young_ben20@yahoo.co.uk
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/dryoung-ben----audit-and-accounts-unit-union-bank/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=306

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé