Rychlé vyhledávání

Reklama

EcoLife Company

První výskyt: 01.2006

Text hoaxu

If You are firm of purpose, active and are willing to earn some cash, then this offer is for You. The EcoLife Company is one of largest cleansing facility dealers in the world. Every year we go out to the markets of different contries, keep and eye and study the demand and sales-market in every new country. As a result of our move to the market of Germany, Belgium, United Kindom, Spain, Italy, rance and Greece we are having temporary employee recruitment for the positoin of a financial manager. It is required for You to be:

Honest and executive
- You must have a bank account
- You must have several free time hours per day
- You must have a phone number we can get through to You
- You must have an email address

The fact that You need no specialized knowledge or some sort of financial investment is sure an indisputable bonus of our partnership. The job we are offering to You consists of receoving bank wire transfers from our clients and partners on to Your bank accounts. Once the money is on Your account, You must send it to the customer's representative office that has the wares purchased by the customers in stock either via the Western Union or via the Money Gram. For Your service You get from 5% to 7% from the ttal amount of transferred funds. The EcoLife Company covers all other Western Union and Money Gram fees and costs.

Your service won't be needed on a constant basic, but onlz for the time of our sales-market study in Your region and also for the time of registration of all necessary papers and the corporative accounts opening. You don't just earn cash by working with us, but also help saving and clearning our endangered enviroment.

If You have any questions, please contact us via email:

info @ ecoswiss . net

The EcoLife Company is very grateful and thankful for Your attention to our offer. www.monster .com supplied us with Your email at our desire bacause Your email address has been subscribed to the job-offer advertisement by Your or someone else.


Best wishes to You

Klaus Preiss

EcoLife Company Administration


If the presence of this letter in Your email box is a mistake, the EcoLife company administraton makes apologies. Simply delete the letter.

Poznámka redaktora

Nedůvěryhodná nabídka.
- web www.ecoswiss.net obsahuje pouze testovací stránku www serveru Apatch
- v hlavičce zprávy podvrženo jméno odesílacího serveru (IP adresa SMTP serveru domény příjemce)
- komerční firmy obvykle nemají doménu .NET
- text nabídky je v původní zprávě vložen jako obrázek
- neexistuje důvod, krom kriminálních činů, proč by bylo výhodnější posílat peníze přes prostředníka s provizi 5-7% než jejich zaslání přímo na cílový účet
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/ecolife-company/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=502

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé