Rychlé vyhledávání

Reklama

Engineer Richard Sullivan

První výskyt: 11.2005

Text hoaxu

Engr. Richard Sullivan
Shell Petroleum South-Africa.
Reply via= enquiry:sullivan_richard00@myway.com
Attn: THE PRESIDENT/MANAGING DIRECTOR

Dear Sir/Madam,

INTRODUCTION:
I am Engineer Richard Sullivan, a Director of the Contracts Award and review Department with the Shell petroleum South-Africa. I am contacting you on the business of transferring the sum of US$20,500,000.00.(Twenty Million,five Hundred thousand United States Dollars only) into a safe foreign account and the need is very urgent. I got your contact from the world Chambers of Commerce/ Directory and it is with business trust that made me to contact you on this matter. I write to solicit for the transfer of this money into your account.

SOURCE OF THE MONEY:
This Money was generated from an over Invoiced contract sum in my corporation.I am contacting you for your help and partnership for the following two reasons:

MY OBJECTIVES:
(1) As a civil servant, I am not permitted to own foreign accounts due to civil service code of conduct.
(2) My present financial resources as a civil servant will not be sufficient for me to handle the transfer alone successfully without financial assistance from a reliable foreign partner abroad like you. 20% of this sum would be for you as compensation for using your Bank account in transferring this money, 5% would be used to re-imburse the expenses made by both parties during the processing of the transfer which includes,telephone bills, travelling expenses and fees. While 75% is for me.Please note that I will arrange to meet with you immediately after the successful conclusion of the transfer, the 75% share of mine will be used for investment overseas. Your assistance and co-operation is highly needed. I assure you that this transaction is 100% risk free. If you are interested I will require your banking information as mentioned below:

YOUR ROLE:
1.NAME OF BENEFICIARY.
2.ADDRESS OF BENEFICIARY.
3.YOUR PRIVATE MOBILE/CELL TELEPHONE NUMBER(S).
4.NAME OF BANK.
5.BANK ADDRESS.
6.ACCOUNT NUMBER.
7.BANK TEL/FAX NUMBER(S).

I hope to conclude this business within the next fourteen- (14) working days. Looking forward to your anticipated and urgent positive response via e-mail."enquiry:sullivan_richard00@myway.com"

Best regards,
Engr. Richard Sullivan.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/engineer-richard-sullivan/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=482

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé