Rychlé vyhledávání

Reklama

From Dr Harrison (20091103)

První výskyt: 11.2009

Text hoaxu


Vážený priateľovi,
  
Ako sa dnes máte, a vaša rodina dúfam v pořádku, já jsem Dr.Adams Harrison, Od Harlesden, North West London, tady v Anglicku pracovať s Nawest Bank Corporation v Londýne. Píšem Vám z mojej kancelárie, ktorá bude mať obrovský prínos pre nás oboch. V mojom oddelení, ako asistent manažéra (Greater London Krajský úrad), som zistil, opustené sumu vo výške 12,5 milióna dolárov (dvanásť miliónov päťsto tisíc dolár) na účte, ktoré patrí k jednému z našich zahraničných zákazníkov neskoro pán Thompson Morrison americký občan, ktorý bohužiaľ prišiel o život pri zrútení Alaska Airlines letu 261, ktorý havaroval dňa 31. januára 2000, vrátane jeho manželky a jediná dcéra.
  
Výber kontaktovať vás vyvolala z geografického charakteru, kde žijete, obzvlášť vzhľadom na citlivosť tejto transakcie a dôvernosť tu. Už nejaký čas NatWest banky bolo čakanie na niektorý z príbuzných prísť žiadať fondu neskoré Pán Thompson Morrison, ale žiadny z jeho príbuzní boli tu v banke NatWest robiť nárok. Osobne som bol neúspešný pri hľadaní svojich príbuzných na 2 roky, mám usilovať o váš súhlas s súčasnej dobe si v jeho najbližším príbuzným / Bude Príjemca zosnulému, aby výnosy z tohto účtu ocenený na $ 12,5 milióna dolárov bude splatná ty.
   
To bude vyplatená, alebo zdieľané v týchto percent, 40% pre mňa a 60% pre Vás. Mám zabezpečené všetky potrebné právne dokumenty, ktoré môžu byť použité pre zálohovanie toto tvrdenie sme urobili. Všetko, čo potrebujete, je vyplniť vaše mená ako najbližší príbuzný neskorého Pán Thompson Morrison V dokumentmi a legalizovať to tu v našej základné bankové údaje, ktoré ukazujú, ako vám oprávnené príjemcu fondu.

Jediné, čo teraz potrebné, je vaša úprimná a plná spolupráca-operácie, dôvernosti a dôvery, že vidíme, táto transakcia až do konca. Zaručujem vám, že to bude vykonávať za legitímnu usporiadanie, ktoré bude chrániť vás z akéhokoľvek porušenia práva.. Chcem, aby si mi veriť na úspech tejto transakcie.

  
Láskavo mi poskytnúť tieto informácie, ako to vyžaduje banka NatWest pre prevod fondu pre vás. Máme 7 pracovných dní poskytnúť dôležité dokumenty, ktoré budú zálohovať naše tvrdenie, je to veľmi naliehavé.
  
1. Úplné názvy:
2. Adresa:
3. Rodinný stav:
4. Povolanie:
5. Vek:
6. Pohlavie:
7. Národnosť:
8. Krajina pobytu:
9. Telefónne číslo:
10. Súkromné E-mailová adresa:

Rozhodol som sa vás kontaktovať v nádeji, že nájdete tento návrh veľmi zaujímavý. Prosím o Vaše potvrdenie tejto správy uveďte váš záujem, spýtam sa vás s ďalšími informáciami. Usilovať o to, dajte mi vedieť vaše rozhodnutie, skôr ako držať ma čaká, viem, že som dôverčivý vás s touto informácií, aby ich prísne tajný a dúfame, že sa mi dať vám plnú spoluprácu pre úspech tejto transakcie.
  
S pozdravom,
Asistent manažéra
Dr Adams Harrison..

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/from-dr-harrison-20091103/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1025

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé