Rychlé vyhledávání

Reklama

FROM THE DESK OF MR.Atik BASSIM

První výskyt: 09.2006

Text hoaxu

FROM THE DESK OF MR.Atik BASSIM
BILL AND EXCHANGE
FOREIGN REMITTANCE DEPT.
BANK OF AFRICA ( BOA)
OUAGADOUGOU, BURKINA FASO ,

Dear Friend,
Compliments,
I am the manager of bill and exchange at the foreign remittance department of BANK OF AFRICA. I am writting to seek your coperation over this business deal.
In my department, I discovered an abandoned sum of$15million USD(Fifteen million US dollars)only , in an account that belongs to one of our foreign customers who died along with his entire family in a plane crash that took place in Kenya,East Africa,the Late DR. GEORGE BRUMLEY,a citizen of Atlanta,United States of America but naturalised in Burkinafaso,WestAfrica and contractor with ECOWAS,(ECONOMIC COMMUNITY OF WEST AFRICAN STATES) .
Since we got information about his death, we have been expecting his next of kin to come over and claim his money because it cannot be released unless somebody applies for it as next of kin or relation to the deceased as indicated in our banking guidelines but unfortunately , all his supposed next of kin or relation died alongside with him at the plane crash leaving nobody behind for the claim. It is therefore upon this discovery that I now decided to makethis businness proposal to you and release the money to you via your foreign bank account as the next of kin or relation to the deceased for safety and subsequent disbursement since nobody is coming for it and this money Could go into the Bank treasury as unclaimed Bill.
The Banking law and guideline here stipulates that if such money remainedunclamed after four years, the money will betransfered into the Bank treasury as unclaimed fund.The request for your assistance and maximum co-operation as a foreign citizen to stand as the next of kin in this business is occasioned by the fact that the deceased customer was a foreigner and a Burkinabe cannot stand as next of kin to a foreigner. 30 % of this money will be for you as my foreign partner, inrespect to the provision of a foreign account. 10 %will be set aside for expences incured during the business and 60 % would be for me.There after I will come over to your country for disbursement accoding to the percentages indicated.
Therefore to enable the immediate trnansfer of this fund to you as arranged,you must apply first to the bank as the relation or next of kin to the deceased,indicating your claims and wherein the money will be remitted .
Upon receipt of your reply, I will send to you by fax or email the text of application which you will fill and submit to the office of the foreign remittance director of the bank of africa. I will not fail to bring to your notice that this transaction is stricly confidential and i will use my position in this Bank to effect a hitch free transfer of the fund.
You should contact me immediately as soon as you receive this letter.
Trusting to hear from you immediately.
Please , visit the website below for more informations about the Plane Crash and the tragic death of the deceased and his entire family, Late DR.GEORGE BRUMLEY.
Your’s faithfully,
MR.Atik BASSIM.

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/from-the-desk-of-mratik-bassim/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=575

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé