Rychlé vyhledávání

Reklama

Gideon Kwami

První výskyt: 01.2006

Text hoaxu

Good Day,

This letter is from Gideon kwami but it is not mandatory nor will I in any manner compel you to honor against your will. I am Gideon Kwami, 24 years old and the only son of my late parents Mr. and Mrs. Kwami. Amount envolved ($22,000,000-00.usd)

I got your information in a Professional database when I was searching through internet for a reliable, honest and trustworthy person to entrust this business with. I was simply inspired and motivated to pick your contact from the many names in the list of the directory after I, go into prayers/fasting.

Well, my father was the rebel leader of the Liberian crisis at earlier last three years before his sudden death but God knows the truth. My mother died when I was just 4 years old, and since then my father took me so special.

Before his death on March 12/2003 he called his friend who accompanied him to hospital and told him to call me, on my arrival to the hospital my father told me that he has the sum of twenty two million Dollars. (22,000,000-00 USD) he deposited in his name, in a security company in Ghana for safekeeping, and told me where he kept the documents of his secret funds deposited in Accra - Ghana, the most peaceful nation in Africa.

I am with all the documents which my father used to deposit the money, and he told me that he disguised the content to the security as Family Valuable for security Reason, and he warned me that I should not disclosed to the security company that the content is money to avoid trace due to his position in Liberia.

Please I want you to stand as my father's partnership to claim the consignment which contends the money out from the security company. I am just 24 years old and a University undergraduate and really, I don't know what to do.I,contacted you because I have suffered a lot of set back as a result of incessant political crisis here in Africa.

The death of my father actually brought sorrow to my life, I am in a sincere desire of your humble assistance in this regards. Your suggestions and ideas will be highly regarded.

It's my pleasure to bring to your notice that after my late father was murdered, Liberian government seized all my fathers belonging.

Moreso you should understand that due to the tension that was imposed on me, I am currently in Ghana under the refugee camp to making sure that my life was safe.

Now permit me to ask these few questions.

(1)Can you honestly help me as your son?

(2)Can I, completely trust you?

(3)That you will not ask more shares after this money is under control or you try to sit on my money because you know that I don't have any body to stand on my behalf?

(4) What percentage of the total amount in question will be good for you after you get this money out from the security company?

Alternative e-mail :( kwamigg@zipmail.com.br)
Please, consider this and get back to me.
With regards.
Gideon Kwami.

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/gideon-kwami/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=494

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé