Rychlé vyhledávání

Reklama

GOOD DAY TO YOU - PPTFC

První výskyt: 01.2005

Text hoaxu

Dear friend
It is a pleasure to contact you through this medium to introduce our esteemed Committee, the Presidential (Petroleum) Task Force Committee (PPTFC), set up by the present democratic Government in Nigeria, to supervise the sales and awards of Crude Oil Lifting contracts through the Nigerian National Petroleum Corporation (NNPC) to you.
We write to seek your possible collaboration in securing a total sum of $50,300,000.00 (Fifty Million,three hundred thousand United State Dollars), to a reliable corporate bank account overseas for mutual disbursement between the parties involved.

This money is the excess sum we realized fro sales of Nigerian Bonny Light Crude Oil above the government regulated price margins as a result of price fluctuation, which accurate sales figures were never rendered to our government for reason you now know as we are poorly remunerated Civil Servants in Nigeria.
At the successful conclusion of this business deal, you will be entitled to 10% of the total sum remitted to your bank account for your collaboration. 2% will be used to take care of all expenses that might be incurred by both parties during this transaction including cost of fund transfer/taxes etc.
If you are interested and capable to collaborate with us in this regard, as I hope you will, please contact me immediately by return e-mail.......michealahamba001@teenmail.co.za or tel. 234-8033564433 and I will furnish you with detailed information.

Awaiting your earliest response.
Best Regards,
Micheal Ahamba
Committee Secretary, PPTFC

STROJOVÝ PŘEKLAD:

Zpráva je rozesílána většinou v anglickém jazyce. O české verzi jsem nebyl zatím informován. Pro ty, co neumí anglicky a zajímá je, co se v těchto podvodných dopisech píše je k dispozici jednoduchý strojový překlad textu. Připadá mi zbytečné se s tímto textem překládat a pro pochopení významu zprávy takový překlad (doufám) postačí. Přeloženo pomocí programu Eurotran Explorer 2003.

Drahý přítel

To je potěšení se obrátit na vás přes tento střed představit náš vážený výbor, Presidential (Ropa) Výbor pracovní skupiny (PPTFC), připravený současnou demokratickou vládou v Nigeria, dohlížet na prodeje a ocenění ropy zvedání zkrátí se přes nigérijskou národní Petroleum korporaci (NNPC) k vám.
My píšeme hledat vaši možnou spolupráci v zajistit kontrolní součet $50,300,000.00 (Padesát Million,three sto tisíc dolarů jednotného státu), ke spolehlivému korporačnímu bankovnímu účtu v zámoří pro vzájemné vyplacení mezi zahrnutými stranami.

Tyto peníze jsou součet přemíry, který my jsme pochopili fro prodeje nigérijského milého Light surového oleje nad vládou upravily cenová rozpětí jako výsledek fluktuace ceny, které přesné prodeje čísla byla nikdy poskytnutá k naší vládě ze důvodu vás nyní znát jako my jsme špatně zaplacení státní zaměstnanci v Nigeria.
U úspěšného závěru tohoto obchodu, vy budete nadepsán k 10% kontrolního součtu uhrazeného k vašemu bankovnímu účtu pro vaši spolupráci. 2% bude používán starat se o všechny výdaje, které by mohly být vystavovaly se oběma stranami během této transakce včetně ceny převodu fondu/daní etc.
Jestliže vy jste zainteresovaní a schopní spolupracovat s námi v tomto ohledu, jako já doufejte, že vy chcete, prosím kontaktovat mě hned jak návratem e-mail.......michealahamba001@teenmail.co.za nebo tel. 234-8033564433 a já zařídím vás podrobnou informací.

Očekávat vaši nejčasnější odpověď.
Nejlépe pozoruje,
Micheal Ahamba
Sekretářka výboru, PPTFC
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/good--day-to-you---pptfc/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=372

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé