Rychlé vyhledávání

Reklama

GOOD DAY

První výskyt: 08.2002

Text hoaxu

ORIGINÁL ZPRÁVY:

PRINCE/ DR.HENRY OSITA ZUBE

Plot 118 Mohtala Mohammed Way

Ikeja Lagos.INTRODUCTION:

I am PRINCE/DR. HENRY OSITA ZUBE , a civil servant. I know this proposal will come to you as a surprise because we have not met before either physically or through correspondence. I have no doubt in your ability to handle this proposal involving huge sum of money.

THE SUBJECT: MY FATHER CHIEF OSITA ZUBE (Late) was the Royal Head of my Community, ELEME (an Oil richtown) in Nigeria. My community produces 5.8% of the total crude oil production in Nigeria and 0.5% of the Dollar value of each barrel is paid to my father as royalty by the Federal Government. My father was also the Chairman of ELEME special Oil Trust Fund.

In his position as the royal head and chairman of the Oil Trust Fund, he made some money, which he left, for me as the only thing to inherit. The money is Sixteen Million Five Hundred Thousand U.S Dollars ($16.5m). This money originated from the accumulation between 1976-1998. Due to poor banking system in Nigeria and political instability as a result of past Military rules (1985-1999), he deposited this money in a Strong Room/"VAULTS" with an open beneficiary in Apex Bank of Nigeria pending when he would finish arrangement to transfer it abroad as a CONTRACT PAYMENT. He was planning this when he died late last year.

THE PROPOSAL: Just before my father died he called my attention and charged me to look for a foreigner who would assist me in the transfer/investment of the funds abroad. So I would be very grateful if you could accept to help me archieve this great objective. I promise to give you 20% of the total funds transferred to your vital bank account as compensation for your assistance. Five percents (5%) would be set aside to take care of all expenses we may incure during the transaction. To indicate your interest, contact me urgently and confidentially for more information and the roles you will play in this business. All the legal information concerning this money will be sent to you as soon as we agree together. Send your reply through this mailbox h_o_zube@yahoo.com

May the Almighty God bless you.

Yours Faithfully,

PRINCE/DR. HENRY OSITA ZUBE


STROJOVÝ PŘEKLAD:

Zpráva je rozesílána většinou v anglickém jazyce. O české verzi jsem nebyl zatím informován. Pro ty, co neumí anglicky a zajímá je, co se v těchto podvodných dopisech píše je k dispozici jednoduchý strojový překlad textu. Připadá mi zbytečné se s tímto textem překládat a pro pochopení významu zprávy takový překlad (doufám) postačí. Přeloženo pomocí programu Eurotran Explorer 2000.

PRINCE/ DR.HENRY OSITA ZUBE

Plot 118 Mohtala Mohammed Way

Ikeja Lagos.


ÚVOD:

Já jsem PRINC / DR. HENRY OSITA ZUBE , státní úředník. Já vím, že tento návrh přijde k vám jako překvapení protože my jsme nesetkali se dříve jeden fyzicky nebo přes korespondenci. Já mám žádnou pochybnost v vaší schopnosti zabývat se tímto návrhem, který zahrnuje obrovskou peněžní částku.

PŘEDMĚT: MŮJ OTCOVSKÝ ŠÉF OSITA ZUBE (Pozdě) byl Royal Hlava mé Komunity, ELEME (Olej richtown) v Nigeria. Má komunita produkuje 5.8 % úplné surové nafty výroba v Nigeria a 0.5 % dolaru hodnota každého barelu je zaplacená k mému otcovi jako královská hodnost Federální Vládou. Můj otec byl také Předseda ELEME speciality Olejový Pojistný Fond.

V jeho pozici jako královská hlava a předseda Olejového Pojistného Fondu, on dělal nějaké peníze, který on odešel, pro mě jako jediná věc zdědit. Peníze jsou Šestnáct Miliónu Pět Sto Tisíce U.S Dolary ($16.5m ). Tyto peníze vznikly z akumulace mezitím 1976-1998. Kvůli chudému bankovnímu systému v Nigeria a politická nestálost jako výsledek minulých Vojenských Vlád (1985-1999 ), on vsadil tyto peníze v Trezoru /" SKLEPY " s otevřeným příjemcem v Špici Břeh Nigeria nevyřešený když on by dokončil uspořádání přenést to do zahraničí jako KONTRAKTOVÁ PLATBA. On plánoval toto když on zemřel jako pozdní minulý rok.

NÁVRH: Těsně před mým otcem lisovaným on vyžadoval mou pozornost a účtoval mě hledat cizince, který by pomohl mně v převodové / investici fondů do zahraničí. Tak já bych byl velmi vděčný jestliže vy jste mohli přijmout to pomoct mně archieve tento velký cíl. Já slíbím dávat vás 20 % úplných fondů přenesených k vašemu zásadnímu bankovnímu účtu jako náhrada za vaši pomoc. Pět procent (5 %) by byl zrušen starat se o všechny výdaje my můžeme incure během transakce. Ukázat váš zájem, kontaktovat mě naléhavě a důvěrně pro více informace a role vy budete hrát v tomto obchodu. Celá právní informace ohledně těchto peněz bude poslaná k vám jakmile my souhlasíme spolu. Poslat vaši odpověď přes tuto poštovní schránku h _o _zube@yahoo.com

Může Všemohoucí Bůh požehnat vám.

Vy Věrně,

PRINC / DR. HENRY OSITA ZUBE

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/good-day/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=82

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé