Rychlé vyhledávání

Reklama

Help me and my family

První výskyt: 10.2002

Text hoaxu

REQUEST FOR URGENT ASSISTANCE

First I must solicit your strictest confidence in this affair, though I know a transaction of this magnitude will make anyone apprehensive but I am assuring you all will be well at the end of the day if you follow my instructions carefully. My name is Yanate Conan Jonas Savimbi, son of the late Jonas Savimbi ,leader of Union for the Total Independence of Angola (UNITA) until is demise on the 22nd February,2002.

After my fathers death, agents of President Eduardo Dos Santos, have commenced incursions into regions erstwhile controlled by my father and are making attempts to confiscate all known business interests of his and his family members, this will lead to untold hardship in consolidating what was left us by our late breadwinner. Prior to my fathers demise, his guerrilla operations was funded by sympathetic individuals and notable world leaders who believed his ideology , that communism was not a better political system in the new world order, as evident in ending of the Cold War and the fall of Berlin Wall etc

Since the demise of my father, our family have been under severe restriction , also seized were our traveling passports to keep our movements in check. My sole aim of contacting you is to assist us salvage our only remaining family treasure, a cash sum of US$36million, being proceeds from my fathers solid minerals investments. This funds were stashed in a security vault in South Africa, out of foresight for a likely situation which I and my family members now found our selves. I hereby solicit your assistance to enable me move this funds into your custody overseas, for subsequent investments in any viable area you might deem fit to advise. It may interest you to know that modalities have been perfected to move this funds to you through a diplomatic security courier agency as soon as you respond in the affirmative, indicating your interest and capability to handle this affair. I will thus send you the shipment airwaybill, so that you can help claim this luggage on trust on behalf of me and my entire family pending my arrival in your country. Needless to say the trust reposed in you at this junction is enormous, I am willing to offer you an agreeable percentage of this funds on conclusion of this transaction.

Finally, I believe that I have been very open, clear and sincere in my representation to you and I look forward to perfecting this arrangement with you, but most importantly do acknowledge receipt of this mail using my email and for further clarification of this matter. And for your information, I will not be able to communicate with you by telephone at this moment as this could be monitored. Thanking you in anticipation of your assistance.

Yours Truly
YANATE J. SAVIMBI.
Quote ref.# YCJS/01 in your response.
Thank you, God Bless!
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/help-me-and-my-family/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=107

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé