Rychlé vyhledávání

Reklama

Henrietta DECANDOI (20120913)

První výskyt: 09.2012

Text hoaxu

Ahoj

Pokud bych chtel poslat tato zpráva není pouhá náhoda. To je proto, že vaše e-mailová byl vybrán robotem rádne zabezpecené elektronické WX.7AR muj PC.
Nejprve bych rád omluvil za tento zásah do svého života, i když pripouštím, že je pro me velmi duležité. Jsem DECANDOI Henriette, narozený 8. srpna 1948 v Bruselu, Belgie. Trpím rakovinou v soutesce za více než tri a pul roku a pak se bohužel muj doktor jen me informoval, že jsem v plném terminálu a že mé dny jsou secteny, protože o své zdraví dost degradované. Jsem vdova a já jsem nemel díte, které jsem zacal litovat horce.

Ve skutecnosti, duvod, proc jsem Vás kontaktovat je, že chci, aby se Don soucástí mého majetku, protože nemám nikoho, kdo by zdedil. Prodal jsem témer všechny své podnikání s firmou, vyvážet drevo a gumu a ocelárského prumyslu v Africe, kde jsem žil více než 20 let. Velká cást techto prostredku zvýšen byla venována ruzných humanitárních sdružení postav po celém svete, ale predevším zde v Africe.

Pokud jde o zbytek cástky, která ciní presne € 850,000.00 (osm set padesát tisíc euro), v soucasnosti na osobní vázaném úctu, mé poslední prání je, aby se vám to tak, že mužete investovat ve vaší oblasti cinnost a zejména v humanitární oblasti. Jsem si plne vedom toho, co mám v úmyslu, a myslím, navzdory skutecnosti, že nevíme, víte správne využít techto penez. Takže laskave prijmout dedictví, ale nic zeptat, na oplátku, pokud ne vždy myslet na dobro kolem sebe, že jsem nebyl schopen udelat ve svém živote.

To znamená, že má být zajištena pricházet pres osoby odpovedné a predevším dobré víre, žádám vás, abyste me prosím kontaktujte co nejdríve, aby vám více vysvetlení o duvodech pro své akce a prubeh vecí . Prosím, kontaktujte me co nejdríve, pokud budete souhlasit s mou nabídku. Buh s vámi!

Prosím, kontaktujte me pres mou osobní e-mailovou adresu: decandoihenriette@yahoo.co.uk

Mír a milost Boží s vámi.


Paní Henrietta DECANDOI.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/henrietta-decandoi-20120913/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1226

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé