Rychlé vyhledávání

Reklama

Isaac George advokátem zemřelého klienta názvu pan Andrew Parker (20090901)

První výskyt: 05.2009

Text hoaxu


Nejdražší,

  I am Isaac George, advokátem. A zemrelého klienta Dul, podle názvu pan Andrew Parker z vaší zeme, která se dále odkazuje jako muj klient, jehož život a že jeho celá rodina byla zanikl behem prázdnin do prázdnin ve stredisku Phuket Thajsko na 26. prosince 2004 v prírodní katastrofou tsunami.
Mám vás kontaktovali na pomoc pri repatriaci peníze nezustal pozadu mého klienta, než je zabaven nebo deklarovaný nepoužitelného do banky, kde je tento vklad ocenují $ 12.5million dolaru je složil.
 
Tato banka vydala mi oznámení kontaktovat nejbližší príbuzný, nebo na úcet bude zabaven, protože je vláda gazzette / poverení / schvalující všechny banky ke zmrazení nebo zabavení jakéhokoliv úctu, které nebylo provozuschopné v dlouhém casovém období, to je zamereno na únik kapitálu pro ekonomiku.
 
Muj návrh, aby jste je usilovat o váš souhlas k vám jako další-na-príbuzní a príjemce s názvem mého klienta tak, aby výtežek z tohoto úctu muže být vyplacena na vás. To bude vyplacena, nebo sdílená v techto procent, 50% pro me a 40% na vás, zatímco 10% je pro všechny náklady, které vznikly v prubehu transakce.
 
Všechny právní dokumenty zálohovat vaše tvrzení mého klienta príští-o-príbuzní budou poskytnuty. Co jsem se vyžadují vaše uprímná spolupráce umožnit nás videt tuto transakci prostrednictvím.
 
To bude popraven za legitimní usporádání, které bude chránit vás z jakéhokoli porušení této law.If tuto firmu výrok uráží vaše morální hodnoty, tak prijmete moji omluvu, ale pokud ne, pak mi najednou uvést váš zájem, tím, že se mi naléhave následující níže:
 
URGENT PROSÍM.
 
1. Vaše celé jméno
2. Vaše telefonní císlo
3. Vaše kontaktní adresa.
4. Váš vek a povolání.
 
Vaše urgentní odpovedi budou velmi ocekávaný a ocenován.
Zavolej mi na muj soukromý telefon +22996006952 pro bližší informace.
 
Pozdravy,
 
Isaac George.

Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/isaac-george-advokatem-zemreleho-klienta-nazvu-pan-andrew-parker-20090901/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1013

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé