Rychlé vyhledávání

Reklama

Jessy Makenze

Text hoaxu

from jessy .makenze
R-mail:mrs.jessy_makenze@libero.it
abidjan coted d. ivoire

Dear,
Urgent assistance

It is my pleasure to write you after much consideration since I cannot be able to see you face to face, at first, being the wife of, late Douglass .
Toti Makenze from, Zulu in republic of South Africa (SA). Iam Mrs jessy Makenze and my husband was a limited liability cocoa and gold merchant in South Africa before his untimely death After his business trip to Abidjan in Cote d'Ivoire to negotiate on a cocoa business on 6th december .2001 A week a fter he came back from Abidjan, he was assassinated with my son by unknown assassins which my son dead instantly but my husband dead after five days in hospital, on that faithful aferternoon, I didn'tknow that my husband was also going to leave me after I lose my son. but before he gave up the ghost it was as if he knew he was going to die.
He, my husband (may his soul rest in perfect peace) he disclosed to me that he deposited sum of USD 16,000,000.00 (sixteen millions united states dollars) in a bank here in Abidjan Cote d'Ivoire. That the money was meant for his cocoa business he wanted to invest in Abidjan Cote d'Ivoire. Though, according to my husband he told me to care of the money for the future sake of our other child, so he instructed me to seek for a life timeinvestment abroad.
As a result of this assassination we cannot stay in South Africa, now I've succeeded in locating and confirming the existence of the fund in Abidjan Cote d'Ivoire. And also with most honest and confidentiality, I am soliciting your assistance to help me in how to transfer this money from the bank in Abidjan Cote d'ivoireto your account abroad so that we would.
Invest it in any lucrative business in your country, you ought to know that this is my only hope. I am waiting anxiously to hear from you so that we can discuss the modalities of this transaction.
Please if this proposal is acceptable to you, kindly contact me through this above telephone number or e-mail adress immediately for more discussion.
Thanks in advance for your kindly attention.
God Bless you.
Best regards
Mrs jessy . Makenze
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/jessy-makenze/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=196

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé