Rychlé vyhledávání

Reklama

Jo Harris, NatWest Primeline

První výskyt: 04.2011

Text hoaxu

Od Jo Harris,
Modlím se, aby můj dopis se s Vámi setkat dnes v dobrém zdravotním stavu a ve své nejlepší náladě, mé jméno je Jo Harris, vedoucí NatWest Primeline, NatWest Bank plc v Londýně. Rozhodl jsem se hledat důvěrné spolupráce-operace s Vámi při provádění dohody zde popsané pod-pro naše i vzájemného prospěchu a vyzývám vás, aby ho přísně tajné vzhledem k povaze transakce. Během audit bankovních účtů v naší bance, jsem zjistil, nevyužitá fond celkovou částku 13.800.000 Kč GBP (třináct milionů osm set tisíc britských liber šterlinků) v účtu, který patří k jednomu z našich zahraničních zákazníků pozdě (pan Karel Falkenberg ) American Scientist a inženýr, který bohužel přišel o život a celou rodinu jako AMERICAN aerolinií 77 narazil do Pentagonu 11. září 2001.
 
Poté, co prochází jeho osobního spisu v mé bance, jsem zjistil, že zemřel bez konkrétního dědice na tyto finanční prostředky, jako takový jsem rád usilovat o váš souhlas k vám jako další příbuzný / dědice zemřelého tak, že výtěžek z tohoto účtu v hodnotě 13,8 liber milionů Britská libra bude uvolněna pro vás jako příjemce, které budou sdíleny v procentech poměr 60: 40 mezi mnou a tebou, resp. Všechny Žádám vás, je vaše nejvyšší upřímné spolupráce-operace, důvěry a maximální diskrétnost k dosažení tohoto projektu úspěšně. Jsem pečlivě připravené postupy pro provedení této transakce za legitimní uspořádání, chránit vás z jakéhokoli porušení zákona, a to jak v zemi, a tady v Anglii během převodu fondu na váš bankovní účet. Na vaši pozornost a přijetí této nabídky, prosím, pošlete mi tyto informace neprodleně.

- Vaše celé jméno,
- Vaše kontaktní adresa
- Váš přímý čísla mobilního telefonu.

Takže mohu poslat data na náš bankovní databázi objeví v systému banky, že jste jmenoval další příbuzný / dědic příjemcem fondu, a pak jsem povedou vaše komunikace s bankou NatWest k okamžitému propuštění a předání fondu pro vás, pro zachování důvěrnosti a bezpečnosti účel, prosím, odpovědět na můj soukromý e-mail: joharris7@live.co.uk

Díky ocenění a očekávání vašeho neodkladnou reakci.
S pozdravem,

Jo Harris,
Vedoucí NatWest Primeline
Mobilní telefon: +447526305108
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/jo-harris-natwest-primeline-/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=1137

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé