Rychlé vyhledávání

Reklama

JOHN MAKONDO

První výskyt: 09.2004

Text hoaxu

JOHN MAKONDO
Contracts Award Monitoring Committee.
Zambian Ministry of Mining and Mineral Resources.
Reply to: johnmakondo@netscape.net
ATTN: FRIEND,

I am interested in your partnership in a business transaction. This business proposal I wish to intimate you of will be of mutual benefit to the both of us and its success is entirely based on mutual trust, cooperation and a high level of confidentiality.
I am representing the board of the contract award and monitoring committee of the Zambian Ministry of Mining and Resources. I am seeking your assistance to enable me transfer the sum of US$30,500,000.00 (Thirty Million, Five Hundred Thousand United States Dollars) into your private/company account. The fund came up as a result of a contract awarded and executed for and on behalf of my Ministry. The contract was supposed to be awarded to two foreign contractors to the tune of US$180,000,000.00 (One hundred and Eighty Million United States Dollars). But in the course of negotiation, the contract was awarded to a Bulgarian contractor at the cost of US$149,500,000.00 (One hundred and Forty-nine Million, Five Hundred Thousand United States Dollars) to our advantage unknown to the contractor. This contract has been satisfactorily executed and inspected as the Bulgarian firm is presently securing payment from my Ministry, where our Board is in-charge of all foreign contract payment approval.
As a civil servant still in active government service, I am forbidden by law to operate an account outside the shores of Zambia. Hence this message to you seeking your assistance so as to enable me present your private/company account details as a beneficiary of contractual claims alongside that of the Bulgarian contractor, to enable me transfer the difference of US$30,500,000.00 (Thirty Million, Five Hundred Thousand United States Dollars) into your provided account.
On actualization, the fund will be disbursed as stated below.
1. 20% of the fund will be for you as beneficiary
2. 80% of the fund will be for us.
All logistics are in place and all modalities worked out for a smooth actualization of the transaction within the next few working days of commencement. For further details as to the workability of this transaction, please reach me as soon as possible for further clarification.
Thank you and God bless as I await your urgent response.
Yours Sincerely,
Mr. JOHN MAKONDO
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/john-makondo/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=315

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé