Rychlé vyhledávání

Reklama

Kenneth Masuku, the first and only surviving son of late Marc Masuku

Text hoaxu

Dear friend,
I wish to begin by way of introduction. I am Kenneth Masuku, the first and only surviving son of late Marc Masuku one of the foremost and rich black farmers in Zimbabwe recently murdered in the land dispute in my country. Before the death of my father, he had given me the certificate of deposite he used to deposit the sum of US$30.5 million (Thirty Million Five Hundred United State Dollars) in one of the private security companies in Europe, as family valuables, when he realized the looming dangers in Zimbabwe.
This amount was meant for the purchase of new machineries and chemicals
for the farms and also for the establishment of new farms in Swaziland.This land dispute started when President Robert Mugabe introduced a new land reform, which was particularly targeted at the rich white farmers and a few black farmers (my father included).
This resulted in the gruesome killing of rich farmers (mainly whites) and
the unlawful possession of their properties by Mugabe's war veterans, under the disguise of fighting for the interest of the country. It is against this background that I fled the country with my family, to the Netherlands where we are currently seeking asylum.
I have decided to seek foreign assistance, as the Netherlands law prohibits asylum seekers from operating bank accounts or involve in financial transaction of any kind, hence this letter to you. All I need is your trustworthiness to be able to entrust the above said amount and help me with investment opportunities. My family's survival depends on this money as we have virtually lost all our assets.
There are two options, firstly, you can choose to accept 15% of the total
amount for your assistance or go into partnership for the proper investment of the money in your country.
We shall discuss in detail the modalities involved when I hear from you.
I await your reply through the above media, while I implore you to maintain the absolute secrecy required to ensure a safe and hitch free transaction.
I shall furnish you with more details on request.
Yours truly,
Kenneth Masuku
N.B.
My confidential email account: kennethandfamily@netscape.net

--- Sent by UNREGISTERED VERSION of Atomic Mail Sender
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/kenneth-masuku-the-first-and-only-surviving-son-of-late-marc-masuku/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=347

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé