Rychlé vyhledávání

Reklama

LALA MOBHA, Bank Manager

První výskyt: 09.2004

Text hoaxu

FROM THE DESK OF
LALA MOBHA
From.mr lala mobha
E-mail:lalamobha@netscape.net
Attn: President/CEO

I am lala mobha, Bank Manager; Long Term Fixed Deposit Department, of Tradevco Bank of Liberia. I have an urgent and very confidential business proposition for you.
On June, 1999, an American Oil consultant/contractor with the Liberian Mining Corporation, Mr. Ron Williams made a numbered time (Fixed) Deposit for twelve calendar months, valued at US$14,200,000.00 (Fourteen Million, Two Hundred Thousand United States
Dollars) in my branch.
Upon maturity, we sent a routine notification to his forwarding address but got no reply. After a month, we sent a reminder and finally we discovered from his contract employers, the Liberian Mining Corporation that Mr. Ron Williams died from an automobi
le accident.
On further investigation, I found out that he died without making a WILL and all attempts to trace his next of kin were fruitless.
I therefore made further investigation and discovered that Mr. Ron
Williams did not declare any kin or relations in all his official documents, including his Bank Deposit paperwork in my Bank. This sum of US$14,200,000.00 is still sitting in my Bank and the interest is being rolled over with the principal sum at the end
of each year. No one will ever come forward to claim it.
According to Liberian Financial Law of unclaimed deposit, at the expiration of 5 Consequently, the need to contact you in order to stand in as the next of kin to Mr. Ron Williams so that the fruits of this old man's labour will not get into the hands of some corrupt government officials. This is legal, simple and clear.
I will like you to provide immediately your full name and
address so that the Attorney will prepare the necessary documents and affidavits that will put you in place as the next of kin/beneficiary to his estate.
We shall employ the service of an accredited Attorney for drafting and notarization of the ?Will? and to obtain the necessary documents and letter of probate/administration in your favour for the transfer. A bank account in any part of the world, which you
will provide, will then facilitate the transfer of this money to you as the beneficiary/next of kin.
The money will be paid into your account for us to share in the ratio of 60% for me and 40% for you.
There is no risk at all as all the paperwork for this transaction will be done by the Attorney and my position as the branch manager guarantees the successful execution of this transaction. If you are interested, please reply immediately via email address above .
Upon your response, I shall then provide you with more details and relevant documents that will help you understand the transaction.
Please observe utmost confidentiality, and rest assured that this
transaction would be most profitable for both of us because I shall require your assistance to invest my share in your country.
Awaiting your urgent reply.
Best regards
lala mobha.
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/lala-mobha-bank-manager/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=290

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé