Rychlé vyhledávání

Reklama

LESLEY JONES

Text hoaxu

JOHANNESBURG
SOUTH AFRICA
27-72-3929 885

ATTN:DIRECTOE/C.E.O

I am DR.LESLEY JONES, manager of bills/ exchange at the foreign remittance department of NED BANK LIMITED.

In my department, we discovered an abandoned sum of US$ 10.5(Ten million,Five hundred Thousand US dollars only) in an account that belong to one of our foreign customers who died along with his entire family on November 1994 in a ghastly plane crash. Since we got information about his death, we have been expecting his next of kin to come over and claims his money because we cannot release it unless somebody applied for it as next of kin, or relation to the deceased as indicated in our Banking guidelines. Unfortunately , nobody has come forward to claim this money. It is based on this that some officials in my department and I have decided to establish a cordial business relationship with you, hence my contacting you. We want you to present yourself as the next of kin or relation of the deceased, so that the fund can be remitted into your account since nobody is coming for it. And again we do not want the money to go into the government account as unclaimed bills.

The Banking law and guidelines here stipulate that any account abandoned or dormant for a period of years is deemed closed an all money contained therein would be forfeited to the government treasury account. Now it is being speculated that the above sum will be transferred into the government account as an unclaimed fund on or before febuary 2004. The reason for requesting you to present yourself as next of kin is occasioned by the fact that the deceased( customer) was a foreigner.

The mode of sharing after a successful transfer of the money into your account: 85% to my colleagues and I, for the role you will be expected to play in the whole exercise, we have agreed to give you fifteen percent(15%). If you are in support of the aforementioned therefore you are urged to reply this letter indicating your readiness and interest to participate in the business. After receiving your reply, you will be communicated to with the exact steps to take.

And I will like you to give me a concrete assurance that the entire fund will be safe when transferred into your account. To enable us conclude this transaction urgently. Please treat this business proposal as STRICTLY CONFIDENTIAL for security reasons.

Best regards.

DR.LESLEY JONES
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Doplňující odkazy


Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/lesley-jones/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=189

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé