Rychlé vyhledávání

Reklama

MR LEWIS GEZI - ON BEHALF OF THE FAMILY

První výskyt: 09.2004

Text hoaxu

MR LEWIS GEZI, JOHANESBURG SOUTH AFRICA EMAIL:lewisgezi@hotmail.com TELEPHONE +27 73 422 1 735 DEAR FRIEND, I GOT YOUR NAME IN MY SEARCH FOR A FORIEGN PARTNER WHO WILL HELP ME AS I AND MY MOTHER STATUS AS REFUUGEE CANNOT ALLOW US TO TRANSFER MONEY .PLEASE ACCEPT MY APOLOGY IF THIS EMAIL IS EMBARASING AS YOU DONT KNOW ME. I AND MY MOTHER IS IN NEED OF URGENT ASSISTANCE. I AM MR LEWIS GEZI,,SON OF LATE JOHN GEZI, .FROM RWANDA WHO UNTIL HIS DEATH WAS LEAVING WITH ME ,MY YOUNGER BROTHER AND MY MOTHER HERE IN SOUTH AFRICA BECAUSE HE WAS SENT TO EXILE BY THE GOVERNMENT OF REWANDA OVER DISAGREEMENT OF A POLICY IMPOSE ON HIS PEOPLE ,HE LOVES HIS PEOPLE AND WAS WELL LOVED BY HIS CONSTUENCY.HE HAS ALSO LIVED AS A PHILATROPIST .IN HIS WILL HE HAS DEPOSITED A $30,000.000(THIRTY MILLION US DOLLAR)IN AN ABSA BANK AMMMAGAMATED BANK OF SOUTH AFRICA HERE IN SOUTH AFRICA AND HAS ASKED ME AND MY MOTHER TO USE TO START LIFE.AND THAT WE SHOULD GO BACK TO OUR COUNTRY.BUT WE WANT TO BE THERE IN YOUR COUNTRY.WE ARE HERE AS REFFUGEE AND OUR STUS DOS,NT ALLOW US TO STAND FOR THE FUND FOR TRANSFER,I WANT YOU TO STAND AS MY FATHER'S BENEFICIARY WITH THE HELP OF MY FATHER'S FINANCIAL ATTORNEY THIS TRANSFER IS 100% RISK FREE. NOTE THAT FOR YOUR TIME AND HELP 25% OF THIS FUND IS YOURS AND 5% OF THE FUND IS FOR ANY EXPENSES INCURED BOTH LOCALLY AND INTERNATIONALLY IN THE COURSE OF THIS TRANSFER AND THE REMAINNING 70% IS FOR ME AND MY MOTHER TO START UP BUSINESS IN YOUR COUNTRY WITH YOUR SUPPORT. WHEN YOU REPLY I WILL TELL YOU THINGS YOU NEED TO DO. THANKS FOR YOU KIND UNDERSTANDING MR LEWIS GEZI,(ON BEHALF OF THE FAMILY) REPLY WITH YOUR PRIVATE TELEPHONE NUMBER
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/mr-lewis-gezi---on-behalf-of-the-family/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=307

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé