Rychlé vyhledávání

Reklama

Mr. OBODO.C, a Zimbabwean Farmer

První výskyt: 08.2004

Text hoaxu

Dear,
Naturally, this letter will come to you as a surprise since we have not met, permit me however, I am Mr. OBODO.C, a Zimbabwean Farmer. I am contacting you as the need to for me to have a foreign partner in your country has become necessary due to my plans to relocate and establish a private company in that region, as the present political instability in my country Zimbabwe, does not encourage financial investment as the environment is not conducive for investment and most of all security is not insured, just as reported by international media. This problem started when the Zimbabwean government under the leadership of President Robert Mugabe announced a degree on May 31st 2000 to seize more than 849 white-owned farms. So far, more than 1,400 white owned farms have been invaded and confiscated, as well as claiming the properties of the farmers. During these periods, as reported by international media and the CNN, more than 6 white farmers were killed, the government is not stopping at this, as just recently the government have asked all white-farmers to give up their farms to black farmers or risk going to prison. Having lived in this country Zimbabwe for more than 35 years, I have no other country to go to, nor can I trace any of my distant relatives. Therefore, I decided to contact you, for your assistance, so that I can establish a fishing business in yourcountry and relocate there. Also, I must re-iterate the importance of havinga citizen of your country to front as the owner of the enterprise, due to the fact that I am a foreigner. For this purpose, I have put in a security deposit all monies from the sale of my farm and farming equipments (including tractors etc)which amounted to US$61.5Million, I will upon receiving your consent prepareevery document to enable you receive this money on my behalf, pending myarrival to meet with you in your country so that we can both make furtherarrangements with regards to establishing the company. As a partner you will be entitled to 20% stake in whichever company that you both decide to establish when I arrive your country. I am waiting urgently for your response.

Cheers and Regards
C OBODO
FARMS ZIMBABWE
Princip podvodných dopisů - SCAM 419

Podvodná skupina rozešle obdobné podvodné dopisy na milióny adres. Pisatel(ka) se většinou vydává za Nigerijského občana, ale nebývá žádnou výjimkou i jiná země.
Cílové adresy jsou posbírané z mnoha různých zdrojů po celém světe. Podvodné gangy mohou využít vlastní nástroje pro sběr adres nebo některou databázi koupit.

Pak už stačí jen čekat, až se někdo na podobný e-mail nachytá. Přestože se to zdá neuvěřitelné, počet naivních lidí, které zláká snadná vidina bohatství, bývá několik procent. Mezi nimi jsou i lidé s vyšším vzděláním, doktoři a právníci.

Jakmile oběť odpoví, podvodníci s vyžádají potřebné informace, aby mohli transakci uskutečnit. Pokud je dotyčná osoba nedůvěřivá, mají podvodníci pro ni připraveny falešné dokumenty, certifíkáty, zfalšovaná potvrzení třetích stran, údajně zapojených do obchodu a nechybí ani připravené internetové stránky falešných bank nebo fiktivních přepravních společností, na nichž si nedůvěřivá oběť může "ověřit" podstrčené informace.

Plánovaný převod peněz se z nějakého fiktivního důvodu nepovede a podvodníci začnou tahat z oběti peníze na nečekané výdaje - různé poplatky a úplatky. Případně jsou požadovány různé doklady a informace. Vše trvá tak dlouho, dokud je postižený ochotný platit.

V některých případech se stalo, že zločinci žádali oběť o návštěvu Nigérie nebo jiné země k dokončení transakce. Zde pak dojde k setkání falešnými nebo se zkorumpovanými úředníky. Postupně se začnou se objevovat další problémy a pro jejich vyřízení je potřeba uhradit další poplatky. Pokud se oběť snaží z obchodu vycouvat, bývá různě vydírána. V některých případech byla dokonce i zavražděna.

Na podvodné dopisy nedoporučuje reagovat, protože se tím potvrdí funkčnost adresy a na ni pak mohou být zasílány další podvodné nabídky, falešné loterie a podobně.
Rozhodně se vyvarujte zasílání různých soukromých údajů, čísla pasu nebo dokonce jeho fotokopií, protože i tyto údaje pak mohou být snadno zneužity k jiné trestné činnosti.
Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Adresa stránky: http://www.hoax.cz/scam419/mr-obodoc-a-zimbabwean-farmer/
Alternativní odkaz: http://www.hoax.cz/index.php?section=scam419&action=hoax_detail&id=288

Naši partneři

Týdny mediálního vzdělávání - NA PRAVDĚ ZÁLEŽÍ
Projekt E-Bezpečí
MANIPULÁTOŘI.CZ
Internetem Bezpečně
Konference SECURITY
Hustej INTERNET
NEŠLAPE.CZ - NEŠLAPE Vám počítač? Odvirování PC, zrychlení počítače, ...
Viry.cz
PARANOIA.CZ
AVAST!
Check Point
Safer Internet
ToolStore - Nářadí, nástroje, pomůcky, nože, kvalitní rukavice

Podpořte nás

Bitcoin:
Bitcoin: 183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn
Bitcoin adresa:
183jkMBfXdzYzK93vUPmrchohjLtLb3sDn

Ikona pro Vás

HOAX.cz

Hoax.cz je archivován

WebArchiv - archiv českého webu

Doporučujeme

ZvolSi INFO - Surfařův průvodce po internetu
No More Ransom! Dekryptovací nástroje.
Právě dnes
RigoloKids - kvalitní dětské oblečení a doplňky z prémiových materiálů
Antivirové centrum
ER.cz - Přesměrování pro Váš web zdarma
CZilla
soom.cz
IMPROVE ACADEMY s.r.o.
Holičství, pánské kadeřnictví v Třebíči
Včelařství Špaček - kvalitní med a včelí produkty
Jógové studio Marcel Třebíč Havlíčkovo náb. 37
JÓGA TŘEBÍČ Jógové centrum v Třebíči.
Jóga s Pepou pro začátečníky a pokročilé